کانسپت عجیب و غریب تویوتا در نمایشگاه خودور توکیو

اگر به غرفه کمپانی تویوتا در نمایشگاه خودرو توکیو امسال سری بزنید ، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب خواهد کرد ، کانسپت عجیب و غریب جدید این شرکت با نام Toyota Kikai Concept است.این خودرو به نظر ترکیبی مدرن از سبک ماشین‌بازیِ هات‌راد (Hot Rod)، باگی‌ها (Buggy) و خودروهای مخصوص بازی گلف است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

“کیکای (Kikai)” علی‌رغم داشتن فناوری‌های درخور با بسیاری از کانسپت‌های هم دوره‌ی خود متفاوت است. خود کمپانی درباره آن می‌گوید: این کانسپت ما را تشویق می‌کند که قدر اجزا و جنبه‌های مکانیکی هر خودرو را بدانیم، از طرف دیگر به یادمان می‌آورد که حتی در عصر دیجیتال کنونی نیاز مبرمی به قطعات و سازه‌های فیزیکی و قابل لمس داریم.

در واقع جزئیات مکانیکی قابل مشاهده‌ی آن ادای احترامی به ماشین‌آلات مورد استفاده در خودروهای امروزی و اندیشه‌های علمی و مهندسی تشکیل‌دهنده‌ی تاروپود آن‌هاست که معمولاً از دید چشم پنهان می‌مانند؛ به همین خاطر تنها روی ارائه سازوکارهای فنی‌اش به‌صورت کاملاً عریان تمرکز کرده و هیچ استفاده‌ای از وِردهای دیجیتالیِ عصر حاضر نمی‌کند. برای مثال می‌توانید نگاهی به سامانه تعلیق (که بازوهایش در ارتفاعی بالاتر روی پنل بدنه جای گرفته‌اند)، خروجی‌های اگزوز و مخزن سوخت بیندازید که به‌طور کامل در معرض دید قرار دارند.

در نمای بیرونی با نگاه دقیق‌تر به قسمت‌های جلو و عقب نکات به‌ظاهر عجیب زیادی را خواهید دید. درون کابین هم به‌صورت ۱+۲ طراحی شده و تک صندلیِ راننده با دو صندلی در طرفین خود احاطه می‌شود.

اگرچه شبیه دانستن کیکای به سبک هات‌راد کمی دور از ذهن است، اما باید قبول کنیم که ایده‌های اقتباسی جالبی از خودروهای کلاسیک و نمونه‌های تغییریافته آمریکایی در خود دارد. البته برای درک بهتر این جمله خیره شدن به کلّیت آن نتیجه‌ای نخواهد داشت و باید توجه خاصش به جزئیات را مورد کاوش قرار دهید.

در ادامه شما را به دیدن تصاویری از این خودروی عجیب دعوت میکنیم :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*