کمپانی Vertu ، تولید کننده گوشی های لوکس به چینی ها فروخته شد

حتما تا به حال نام کمپانی ورتو (Vertu) را شنیده اید ، اما اگر نشنیده باشید و یا محصولات آن را تا بحال از نزدیک ندیده باشید هم جای تعجبی نیست چرا که محصولات این شرکت از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و همجا یافت نمی شوند.

ورتو شرکتی است که به تولید گوشی های هوشمند لوکس و اشرافی فعال است.این کمپانی در سال ۱۹۹۸ توسط نوکیا تاسیس شد و در سال ۲۰۱۲ به کمپانی EQT فروخته شد.حالا ورتو یکبار دیگر دست به دست شده و به کمپانی چینی گولدن هولدینگز (Golden Holdings) فروخته شده است.

اولین گوشی کمپانی ورتو در سال ۲۰۰۲ روانه بازار شد ، محصولی زیبا که به سیستم عامل فراموش شده سیمبین ( Symbian ) مجهز بود.پس از واگذاری ورتو به شرکت EQT در سال ۲۰۱۲ ، محصولات جدید ورتو با سیستم عامل اندروید روانه بازار گردید.

برآورد شده که از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۱۵، ورتو در سراسر جهان تعداد ۴۵۰ هزار دستگاه موبایل به قیمت میانگین ۵۰۰۰ پوند برای هر یک، فروخته است. ورتو در اصل با این هدف تاسیس شد که گوشی‌هایی برای مشتریان ثروتمند بسازند؛ مشتریانی که حاضرند برای جنس‌های اعلا و گران‌قیمت، پول بیشتری بپردازند.اما متاسفانه با اینکه گوشی های ورتو بسیار زیبا و لوکس طراحی شده بودند ، عدم وجود سخت افزار داخلی مناسب ، بسیاری از خریداران را از خرید این گوشی منصرف می ساخت.

vertu-New-Signature-Touch

البته ورتو این روند را به عرضه گوشی Vertu Signature Touch پایان داد و از سخت افزار قدرتمندی در این دستگاه استفاده نمود.قیمت پایه New Signature Touch معادل ۹۹۰۰ دلار است و بعضی مدل های آن تا ۲۰,۹۰۰ دلار هم خواهد رسید.

منبع : FT

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*