سرقت اطلاعات سیم‌کارت برای کلاهبرداری

 

 

محققان در مورد شناسایی یک حلقه کلاهبرداری بانکی آنلاین هشدار دادند که با سرقت اطلاعات از سیم کارت گوشی ها اقدامات خود را انجام می دادند.
سرقت اطلاعات سیم‌کارت برای کلاهبرداری
 یافته های موسسه تراستیر نشان می دهد هکرها با انتقال بدافزارهایی به گوشی های همراه موفق به سرقت اطلاعات مورد نیاز برای کلاهبرداری بانکی می شدند.
برخی از انواع این بدافزارها به طور خودکار اطلاعات مسروقه را به سرورهای متعلق به هکرها منتقل می کردند و برخی از آنها هم با فریب کاربران و از طریق تکنیک های مهندسی اجتماعی کاربران را وادار به افشای اطلاعات شخصی خود می کردند.
تفاوت این روش هکری با روش های قبلی آن است که کلاهبرداران با ارسال اطلاعات گوشی مورد نظر برای اپراتور ادعا می کردند این گوشی مسروقه یا دزدیده شده است و با قفل کردن سیم کارت قدیمی خواستار دریافت سیم کارت جدیدی می شدند که به طور مستقیم به حساب بانکی فرد قربانی وصل باشد.
اپراتورها هم با تصور اینکه آنچه مطرح شده درخواست فرد یاد شده است این کار را انجام می دادند و در نتیجه هکرها قادر به دسترسی به حساب بانکی افراد از طریق گوشی آنها بودند.
اقدام دیگر هکرها بعد از سرقت مبالغ مورد نظر از کار انداختن تمهیدات امنیتی در نظر گرفته شده مانند ارسال پیامک یا ایمیل هشداردهنده توسط بانک به مشتری بوده است. تاکنون هزاران نفر در انگلیس قربانی این نوع حملات شده اند تلاش برای شناسایی عوامل آن در جریان است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*