کالبدشکافی : در دل آیپد پرو اپل چه می گذرد ؟

یکبار دیگر تیم iFixit دست به کار شده و محصولی پرطرفدار را کالبدشکافی کرده است.اینبار کارشناسان iFixit دل و روده آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی اپل را به بیرون ریخته اند تا ضمن اطلاع از میزان سهولت تعمیر پذیری این تبلت ، از تکنولوژی ساخت و قطعات بکار رفته در آن مطلع شویم.

آیپد پرو هم اکنون برای خرید در دسترس است. آیپد پرو نه تنها بزرگترین تبلت اپل است، بلکه گران‌ترین آن‌ها نیز به حساب می‌آید. قیمت این دستگاه از ۷۹۹$ ( برای نسخه ۳۲ گیگ وای-فای) تا ۱۰۷۹$ (برای نسخه ۱۲۸ گیگ وای_فای + سلولار) می‌باشد. اگر شما به دنبال یک تجربه فوق‌العاده با این آیپد هستید و قصد خرید اپل پنسل و صفحه کلید هوشمند را دارید باید ۲۶۸$ دیگر پرداخت کنید.

بهترین نکته در مورد تعمیر پذیری این آیپد باتری آن است که به راحتی می‌توان آن را از دستگاه جدا کرد، باتری به برد اصلی لحیم نشده است. با این حال باید قبل از اینکه بتوانید باتری را جدا کنید، باید با مقدار زیادی چسب که برای صفحه نمایش بزرگ ۱۲٫۹ اینچی به کار رفته است مقابله نمایید، برد اصلی (که خود دارای محافظ است) ، چهار بلندگو بزرگ، سنسورهای دوربین، اتصالات و …. همه در این کالبد شکافی برای تعمیر پذیری بررسی شده‌اند.

  • باتری به برد اصلی لحیم نشده است و برای برداشت آن با کمی چسب سر و کار خواهید داشت.
  • جایگزینی پورت اتصال هوشمند تقریباً غیر ممکن است، اما قرار گیری اجزا به گونه‌ای است که بدون حرکت باشند و بعید به نظر می‌رسد که با مشکل مواجه شود.
  • LCD و پنل شیشه‌ای جلویی با هم ادغام شده‌اند و این کار باز کردن این قسمت را کمی آسان‌تر می‌کند.
  • ادغام پنل جلویی هزینه تعمیر را بالاتر می‌برد و خطر آسیب رساندن به LCD را در هنگام باز کردن افزایش می‌دهد.
  • مقدار زیادی چسب در همه جای دستگاه استفاده شده است و این تعمیرپذیری را سخت می‌کند.
در کل آیپد پرو امتیاز ۳ را از ۱۰ برای تعمیر پذیری گرفته است که به معنای دیگر تعمیر این دستگاه آسان نیست! اما به هر حال امیداواریم که مجبور به تعمیر این دستگاه هرگز نشوید!

در کل آیپد پرو امتیاز ۳ را از ۱۰ برای تعمیر پذیری گرفته است که به معنای دیگر تعمیر این دستگاه آسان نیست! اما به هر حال امیداواریم که هرگز مجبور به تعمیر این دستگاه نشوید!

در ادامه تصاویر کالبدشکافی تبلت آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی اپل را مشاهده خواهید کرد :

منبع : ifixit

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*