فناوری شارژ سریع هواوی ۱۰ برابر سریعتر از شارژرهای معمولی عمل می کند

کمپانی چینی هوآوی به تازگی نسل جدیدی از فناوری شارژ سریع را در جریان پنجاه و ششمین نمایشگاه Battery Symposium، معرفی کرده که قادر است تا ۱۰ برابر سریع تر از شارژرهای معمولی باتری ها را شارژ کند؛ شایان ذکر است که این فناوری همراه با یک شارژر مخصوص و یک باتری لیتیوم یونی جدید که دارای چگالی انرژی بیش از ۶۲۰ Wh/L است، همراه می باشد.

هوآوی در این مراسم دو نمونه مختلف از طراحی جدید باتری را به نمایش گذاشت؛ یک مدل ۶۰۰ میلی آمپر ساعتی و یک مدل ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی که در گام نخست مدل ۶۰۰ میلی آمپر ساعتی توانست در مدت دو دقیقه، شارژ باتری را از ۰% به ۶۸% برساند و این در حالی است که هوآوی برای معرفی این استاندارد جدید توانست باتری با ظرفیت ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت را در ۵ دقیقه تا ۴۸ درصد شارژ کند.

بد نیست بدانید که این فناوری با محدود کردن Heteroatom ها توسط مولکول های گرافیت در آند قادر هستند یک کاتالیزور برای جذب و انتقال مولکول های لیتیوم درون باندهای انرژی کربن ایجاد کند؛ هوآوی در ادامه می افزاید این اتصال به عنوان کاتالیزوری عمل می کند که لیتیوم را از پیوند های کربن دریافت و منتقل می کند. به جهت مقایسه بد نیست بدانید که گوشی آیفون ۶ اس دارای باتری ۱۷۱۵mAh می باشد که بصورت تئوری اگر این گوشی از این فناوری جدید برخوردار شود، بایستی در کمتر از ۷ دقیقه فول شارژ شود!

منبع : droid-life

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بد نیست بدانید که این فناوری با محدود کردن Heteroatom ها توسط مولکول های گرافیت در آند قادر هستند یک کاتالیزور برای جذب و انتقال مولکول های لیتیوم درون باندهای انرژی کربن ایجاد کند؛
    من ?
    گرافیت ☺
    هواوی ?