۴.۷ اینچ ، محبوب ترین سایز صفحه نمایش در گوشی های هوشمند

طبق آمار منتشر شده توسط موسسه DeviceAtlas که از ترافیک اطلاعات دنیای وب جمع آوری شده،اگر چه در حال حاضر استفاده از صفحه نمایش های ۵ اینچی و بیشتر در تلفن های هوشمند رو به افزایش است،با این حال هنوز ۴.۷ اینچ محبوب ترین در بین این اندازه ها به شمار می رود و این موردی است که علاوه بر نسخه قبلی آیفون، در آخرین نسخه آن یعنی آیفون ۶s نیز مشاهده می شود که از صفحه نمایشی ۴.۷ در آن استفاده شده است.

همچنین رزولوشن ۷۵۰ در ۱۳۳۴ جزو متداول ترین رزولوشن استفاده شده در گوشی های همراه است که تنها در آیفون ۶ و آیفون ۶s مشاهده می شود.دومین اندازه صفحه نمایش محبوب ۵ اینچی است، در حالی که رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل نیز جزو متداول ترین رزولوشن استفاده شده در گوشی های تلفن همراه دراین سایز است.

حال که صحبت از پیکسل شده باید به این نکته که چقدر استفاده از گوشی هایی با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ (Quad HD) این روزها باب شده نیز اشاره کرد.در کشورهایی همچون آمریکا QHD کمتر از ۱۰ درصد رزولوشن گوشی های هوشمند را تشکیل می دهد  که نسبت به آمار مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

گفتنی است آمریکا هم اکنون در استفاده از فبلت ها پیشرو است و آمار استفاده از محصولات ۵.۵ اینچی و بالاتر در این کشور در مقایسه با سایر کشورها بیشتر است.

در نمودارهای پایین خود می توانید این آمارها را مشاهده کنید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه