دون‌جین کو به عنوان رئیس جدید بخش موبایل سامسونگ منصوب شد

کمپانی سامسونگ رسما مدیر عامل با سابقه سامسونگ الکترونیکس و رئیس بخش موبایل این شرکت یعنی آقای جی‌کی شین ( JK Shin ) را بازنشسته کرد و دون‌جین کو ( Dongjin Koh ) ریاست این بخش را به دست گرفت.دون‌جین کو پیش از این رئیس بخش تحقیق و توسعه سامسونگ موبایل و یکی از اشخاص کلیدی در توسعه گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۶ می باشد.

با این تغییرات، جی‌کی شین همچنان مسئول فنی بخش موبایل باقی خواهد ماند و بر کارهای جدید و استراتژی بلندمدت تمرکز خواهد کرد.

در سال‌های اخیر، سود سامسونگ در بخش موبایل همواره با کاهش روبرو بوده است، هرچند آمار این شرکت در انتهای سال ۲۰۱۵ اندکی صعودی شد. با این وضعیت، وظیفه دون‌جین کو به‌عنوان مدیرعامل جدید کاملا مشخص است.

اپل، اصلی‌ترین رقیب سامسونگ، توانسته به‌طور فزاینده‌ای بازار گوشی‌های رده‌بالا را به دست بگیرد، مخصوصا پس از عرضه آیفون‌ ۶ و ۶اس که نمایشگرهای بزرگی در اختیار دارند. در همین حال شیائومی روزبه‌روز به رقیب جدی‌تری در حوزه گوشی‌های ارزان‌قیمت تبدیل می‎‌شود. به همین دلیل سامسونگ به محصولی واقعا متمایز نیاز دارد تا شاید این شرکت را دوباره به روزهای اوج بازگرداند؛ ایده‌ای که عملی کردن آن برعهده دون‌جین کو گذاشته شده است.

منبع: androidpolice

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*