اینترنت اشیاء دگرگون می شود : محققان در حال کار بر روی یک حسگر بیسیم بسیار کوچک بدون نیاز به باتری

یکی از بزرگترین مشکلات ایده انقلابی اینترنت اشیاء ، نیاز به شارژ دستی تمام گجت های هوشمند مبتنی بر این تکنولوژی است.مشکلی که اکنون محققان هلندی با ساخت ساخت یک حسگر فوق کوچک (۲ میلیمترمربع) در حال رفع آن می باشند.این سنسور بسیار کوچک می تواند از طریق امواج رادیویی، وایرلس را تغذیه کند.در واقع مقدار امواجی که این سنسور نیازمند آن است می‌تواند از طریق یک روتر که در نزدیکی آن فعال است تامین شود.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

البته این سنسور فعلا در ابتدای راه قرار دارد و در حال حاضر نمی‌تواند بیش از یک اینچ از میزبان خود دورتر باشد که در حقیقت عملی نیست. اما خوشبختانه این پایان راه نیست. تیم توسعه دهنده این سنسور امیدوار است که در یک سال آینده این اندازه را به ۱۰ فوت برساند و در نهایت تا ۱۶ فوت گسترش دهند.

اگر این سنسور به حقیقت تبدیل شود در آخر ما شاهد خانه‌ای هوشمند خواهیم بود که توسط سنسورهایی تقریبا نامرئی کامل شده است! در چنین خانه‌ای می‌توان تمامی دستگاه‌ها را کنترل کرد بدون اینکه نیازی به شارژ آنها باشد؛ برای مثال با وارد شدن به اتاق لامپ روشن شود و با خارج شدن خاموش. و بهترین ویژگی این گونه سنسورها قیمت آنهاست که تخمین زده می‌شود در حدود تنها ۲۰ سنت قیمت گذاری شوند.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*