پلیس ژاپن از پهبادهای شکارچی به منظور مقابله با پهبادهای جاسوسی استفاده می کند

به تازگی اداره پلیس متروپولیتن توکیو (MPD) پهباد هایی ساخته که به شکار پهباد های خصوصی جاسوسی یا مخرب می روند.این پهبادهای جدید به گونه ای طراحی شده اند که به وسیله یک تور ، پهبادهای جاسوسی که در نزدیکی اماکن دولتی حساس به پرواز درآمده باشند را در آسمان شکار می کند.

اداره پلیس متروپولیتن توکیو معتقد است که راه اندازی پهباد هایی که به اصطلاح به آنها “پهباد های رهگیر” می گویند، این کشور را قادر به مقابله با پهبادهای خصوصی مشکوکی خواهد کرد که می توانند تهدیدی برای زندگی انسان و اموال در بر داشته باشند.از اواسط ماه دسامبر، MPD پهبادهای رهگیر توسط پرسنل آموزش دیده پلیس ضد شورش این اداره را اندازی می شوند.

قطر هر یک از این پهباد ها، ۳۹ اینچ  بوده، و یک تور معلق ۱۱۸ در ۷۹ اینچی نیز در بدنه خود دارند.زمانی که یک پهباد خصوصی مشکوک به دنبال کشف موارد سری و یا تعرض در نزدیکی مکان های کلیدی مانند ساختمان دولتی و یا محل اقامت رسمی نخست وزیر این کشور، در هوا معلق است، MPD با استقرار پهبادهای رهگیری خود به منظور گرفتن مزاحم، اقدام خواهد کرد. افسران پلیس با استفاده از بلندگو یک هشدار به کنترل کننده این پهباد های رهگیر برای پاکسازی منطقه، اعلام می کنند.

MPD توکیو چند ماهی است که به دنبال راه های مقابله با پهباد می باشد، زیرا در حادثه ای در ماه آوریل، یک پهباد بر روی سقف مسکونی نخست وزیر دیده شد. از آن زمان، این وزارت متوجه شد که نیازمند ایجاد اقدامات امنیتی به عنوان یک راه برای مبارزه با فعالیت های تروریستی مانند فرستادن پهباد در نزدیکی مکان های دولتی و سیاسی می باشد. تصمیم آنها برای استفاده از یک پهباد رهگیر نتیجه تلاش های ضد پهبادی این وزارت در بررسی های انجام شده در خارج از کشور می باشد.

به غیر از داشتن یک تور معلق، این پهبادها مجهز به یک دوربین نیز می باشند. همچنین پایانه های قابل حملی در اختیار دارند، که به منظور دستکاری و کنترل از راه دور روی آنها توسط اعضای تیم ضد شورش، تعبیه شده است.

پس از انجام چند دور آزمون و خطا، MPD تصمیم گرفت که اگر از یک تور در پهباد های امنیتی خود استفاده  کند، شاید بهترین و امن ترین روش برای گرفتن یک پهباد باشد، زیرا با این روش امکان سقوط و یا انفجار کم می شود.

استفاده از این نوع پهباد های برای اولین بار در جهان، در ژاپن اتفاق می افتد. فقط یک پهباد در طول مرحله آزمایش استفاده شده است اما در حالی که برنامه ای برای انفجار کامل در ماه فوریه برنامه ریزی شده است. دولت ژاپن، یک ناوگان متشکل از ۱۰ پهباد برای محافظت از ساختمان های مهم دولتی اختصاص خواهد داد.

یکی از اعضای ارشد اداره امنیت MPD گفت:

این امکان وجود دارد که حملات تروریستی با استفاده از پهبادهای حامل مواد منفجره انجام شود.

همانطور که می بینید کاربرد پهباد ها روز به روز در حال گسترش است، و از قرار معلوم انسان ها از بکار بستن آن در شورش و عملیات تروریستی هم فروگذاری نکرده اند.

منبع: techtimes

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*