اپل در حال کار بر روی نمایشگر هولوگرافیک برای آیفون !

شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد کمپانی اپل سخت در حال کار بر روی چند تکنولوژی جدید در نمایشگر هاست.به تازگی اطلاعاتی از لابراتوار سری این شرکت در تایوان منتشر گردید که بر اساس آن، اپل در حال کار بر روی نمایشگری با ال‌ای‌دی های میکرو می‌باشد.این نوع نمایشگر هیچ‌گونه نور پس‌زمینه‌ی ال‌ای‌دی ندارد و خود پنل اصلی وظیفه تولید نور را به طور کامل بر عهده دارد. بر همین اساس اگر اپل در ساخت آیفون آینده از این نوع نمایشگر استفاده کند، نتیجه کار نمایشگری باریک تر، با نوردهی بیشتر، شفافیت بالاتر و البته مصرف باتری بهینه تریخواهد بود.

امروز گزارش جدیدی منتشر شده که داستان را اندکی علمی تخیلی کرده است.در این گزارش آمده است که اپل در این لابراتوار سری به طور مخفیانه بر روی پروژه‌ دیگری نیز کار می‌کند تا به طور کامل استفاده از نمایشگرهای معمول را کنار بگذارد؛ پروژه ساخت یک نمایشگر هولوگرافیک !

اگر این پروژه آنطور که باید به نتیجه‌ی مطلوب برسد، در نهایت برای دیدن تصاویر در آیفون‌ها، دیگر نیازی به هیچ گونه نمایشگر شیشه‌ای نخواهد بود!

قسمت جالب ماجرا این است که اپل همزمان بر روی این دو پروژه یعنی نمایشگر micro-LED و نمایشگر هولوگرافیک کار می‌کند.  در نهایت تکنولوژی میکرو ال‌ای‌دی با استفاده از سیستم سخت افزاری و نرم افزاری خاص، به کاربران اجازه خواهد داد که بتوانند با چشم غیر مسلح و بی نیاز از هرگونه وسیله‌‌ای تصاویر را به صورت هولوگرافیک جلوی چشم خود مشاهده کنند.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. هر کاری از اپل بر میاد امیدوارم این دفعه هم با نمایشگر هولوگرافیکش این qhd ها و uhd های دامدونگ و سونی و الجی رو لـــه کنه به هول قوه الهی!!!! حالا میتونین منفی رو بدین حال کنیم!!!!

  2. اره جون خودش…
    خوب بود به هرحال، یکم خندیدیم…