راه حل اساسی MSI برای مشکل خم شدن پردازنده‌های Skylake

به تازگی مشکل جدید پردازنده های نسل ششم اینتل بسیار خبر ساز شده است.گزارش ها نشان می دهد که کاهش ضخامت پردازنده های Skylake باعث شده تا برخی از کولرهای غیر مرجع موجب خم شدن آن شوند.حتی برخی از تولید کنندگان کولر ضمن ایجاد تغییرات فنی،بیانیه هایی را نیز در اینباره صادر کردند.حالا کمپانی MSI یک راه حل اساسی برای این مشکل ارائه داده است.

اورکلاکرها و حتی گیمرهای حرفه‌ای و شاید کاربران معمولی، به هیت‌سینک استوک (اصلی) پردازنده‌های اینتل علاقه‌ای ندارند و می‌خواهند سیستم خنک‌کاری بهتری روی پردازنده‌ی پرحرارت خود نصب کنند تا هم صدای فن کم باشد و هم دمای کاری، حداقل ۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد کمتر از حد معمول باشد. اما همین رویکرد متداول، در مورد اسکای‌لیک‌های اینتل، مشکل‌ساز شده است.

مقایسه ضخامت پردازنده‌ی Core i7-6700K اینتل با Core i7-4790K

مقایسه ضخامت پردازنده‌ی Core i7-6700K اینتل با Core i7-4770K

مقایسه ضخامت پردازنده‌ی Core i7-6700K اینتل با Core i7-4790K

مقایسه ضخامت پردازنده‌ی Core i7-6700K اینتل با Core i7-4790K

علت خمش ( ضخامت کم ) تقریباً روشن است و نیازی به توضیح بیشتر نیست ولیکن خمش اتفاق افتاده هم بسیار کم و ناچیز است و حتی کمپانی‌های مختلف ادعا می‌کنند که فشار هیت‌سینک‌های مختلفی که ارایه کرده‌اند، روی پردازنده، به قدری نیست که مشکل‌ساز شود.

و به هر حال برخی گله‌مند هستند و باید راهی برای جلب رضایت و در حقیقت اطمینان این گروه از مشتریان ارایه کرد. ام‌اس‌آی قطعه‌ای به اسم CPU GUARD 1151 یا حافظ پردازنده‌ی سوکت ۱۱۵۱ ارایه کرده که دو کاربرد مفید دارد. افزایش استحکام و جلوگیری از خمش اولین کاربرد CPU Guard 1151 است و دومین کاربری آن، محکم نگه داشتن هیت‌سینک مجتمع پردازنده برای اورکلاک حداکثری است.

حفاظی که MSI طراحی کرده برای پردازنده‌های گروه Core، پنتیوم و سلرون و همین‌طور Xeon E3 v5 کاربرد دارد و البته مشخص نشده که آیا با تمام مادربوردها سازگار است یا صرفاً برای محصولات ام‌اس‌آی طراحی شده است.

منبع : tomshardware

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*