معرفی برترین مرورگر و سیستم عامل ها در سال میلادی جدید

 

نتایج بررسیهای یک موسسه تحلیلگر بازار ICT نشان می دهد که ژانویه ۲۰۱۲ برای مایکروسافت در دو بازار سیستم عاملهای رایانه ای و مرورگرها ماهی با نتایج چشمگیر بوده است.
ماه ژانویه برای شرکت گوگل در بازار مرورگرها با یک هشدار جدی همراه بود به طوریکه پس از حدود دو سال رشد مداوم، گوگل کروم برای اولین بار نسبت به درصد قبلی خود یک کاهش رشد را به ثبت رساند.

بر پایه اطلاعاتی که موسسه تحقیقاتی و تحلیلگر NetApplications انجام داده است مروگر کروم از ۱۹.۱۱ درصد در ماه دسامبر ۲۰۱۱ به رقم ۱۸.۹۴ در ماه ژانویه تنزل کرده است.
این افت ناگهانی می تواند بدان معنی باشد که در این دوره زمانی، مرورگر گوگل نسبت به فایرفاکس شرکت موزیلا هیچ تغییر شگفت انگیز و به روزرسانی مهمی را ارائه نکرده است.
این درحالی است که اینترنت اکسپلورر مایکروسافت با ۱.۱ درصد رشد در ماه ژانویه ۲۰۱۲ توانست رقم خود را در بازار مرورگرها به ۵۳ درصد برساند. این رشد توانست IE را در این بازار به موقعیت این مرورگر در اکتبر ۲۰۱۱ بازگرداند.
درحقیقت، مایکروسافت توانسته است با بهبودهایی که در عملکرد "اینترنت اکسپلورر ۹" ویژه ویندوز ۷ ایجاد کرده است ۳۶.۲ درصد از بازار آمریکا را به دست آورد.
برمبنای تحقیقات Net Applications، مرورگر IE9 توانسته است ۱۱.۶ درصد از بازار مرورگرها را سطح جهانی به خود اختصاص دهد. همچنین در ماه ژانویه نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر شامل IE8 ، IE7 و حتی IE6 توانستند از این بازار سهم داشته باشند.
براین اساس، باوجود اینکه غول نرم افزاری دنیا چندین سال در تلاش برای حذف کامل IE6 است اما این مرورگر تا پایان ماه ژانویه همچنان ۷.۹ درصد از بازار جهانی را در دست داشت.
به نوشته کامپیوتر وورد، فایرفاکس نیز در ماه ژانویه توانست به ۲۰.۸ درصد از این بازار برسد که این کمترین درصد از اکتبر ۲۰۰۸ تاکنون برای این مرورگر به شمار می رود. سهم مرورگر سافاری اپل نیز در ماه ژانویه به ۴.۹ درصد از بازار مرورگرها بود.
Net Applications سهم استفاده مرورگرها را با اطلاعات به دست آمده از بیش از ۱۶۰ میلیون بازدیدکننده ای که ۴۰ هزار وب سایت را مرور کردند محاسبه کرد.
علیرغم نتایج مثبتی که ویندوز ۷ کسب کرده و استقبال از ویندوز ۸ که قرار است تا پایان سال ۲۰۱۲ عرضه شود بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد که ویندوز افسانه ای XP در ماه ژانویه توانست سهم خود را در بازار سیستم عاملها افزایش دهد.
آمارهای Net Applications یک افزایش را برای این سیستم عامل نشان می دهد. به طوریکه این ویندوز در ماه دسامبر ۲۰۱۱ توانست ۴۶.۵۲ درصد از بازار را به دست آورد درحالی که این رقم تا پایان ماه ژانویه به ۴۷.۱۹ درصد رسید.
براساس گزارش Cnet، این اطلاعات زمانی جذابیت بیشتری به خود می گیرند که این نکته مهم مد نظر قرار گیرد که این ویندوز "ایکس. پی" بیش از ۱۰ سال است که فعالیت می کند و به عنوان یکی از محبوبیترین سیستم عاملهای تاریخ رایانه شناخته می شود.
مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که "ویندوز ایکس. پی" را در سال ۲۰۱۴ به طور کامل از بازار خارج می کند. بنابراین، کمتر از ۸۰۰ روز تا به پایان رسیدن دوران زندگی این سیستم عامل قدیمی باقیمانده است.
همچنین نتایج بررسیهای این موسسه تحلیلگر بازار ICT حاکی از آن است که با افزایش سهم ویندوز "ایکس. پی" از این بازار، به طرز عجیبی از سهم اشتراک ویندوز ۷ کم شده است.
به طوریکه، رقم ویندوز ۷ از ۳۶.۹۹ درصد در ماه دسامبر ۲۰۱۱ به ۳۶.۴۰ درصد در ژانویه ۲۰۱۲ رسیده است.
Net Applications نشان داده است که تمام نسخه های سیستم عاملهای ویندوز در کل ۹۲ در بازار را در اختیار دارند، درحالی که سهم سیستم عامل Mac OS X تنها ۶.۳۹ درصد است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*