تماشا کنید: IP-Box ، دستگاهی که پسوردهای ۴ رقمی آیفون ها را به راحتی هک می کند !

گوشی های هوشمند امروزی، کامپیوتر های قدرتمند همراهی هستند که بسیاری از اطلاعات خصوصی کاربران را در خود ذخیره کرده اند.به همین دلیل مقوله امنیت در این گونه گجت ها بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و کمپانی های سازنده همواره در تلاش هستند تا امنیت بیشتری را برای حفاظت از اطلاعات کاربران در محصولات خود به ارمغان بیاورند.

با این حال ، هکر ها و سوء استفاده کنندگان از اطلاعات مردم، همیشه راهی برای دور زدن موانع و عبور از حصار های امنیتی پیدا می کند.به تازگی دستگاهی به نام IP-Box با قیمتی حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار در اختیار سوء استفاده کنندگان قرار گرفته که به کمک آن قادر خواهند بود در کمتر از ۱۷ ساعت، اقدام به هک پسوردهای ۴ رقمی آیفون و ورود به تلفن کاربر بدون نیاز به رمز عبور نمایند.

این باعث می‌شود که به سادگی دستگاه آیفون کرک شود به خصوص اگر این افراد از یک کد ۶ رقمی امنیتی برای ورود به آیفون خود استفاده نکرده باشند. همانطور که می‌دانید، قابلیت کد ۶ رقمی امنیتی آیفون، این امکان را به تلفن همراه شما می‌دهد تا در صورتی که به صورت ۱۰ بار متوالی، فرد سارق رمز عبور شما را اشتباه وارد کند، کلیه اطلاعات شما پاک خواهند شد.دولیت آمریکا با اعلام درخواست رسمی از اپل، به دنبال راهی برای خنثی کردن کارایی ابزار IP-Box می‌باشد.(لازم به ذکر است که این دستگاه در حال حاضر تنها قدرت هک رمزهای ۴ رقمی را دارا می باشد)

در ادامه شما را به دیدن ویدویی از نحوه عملکرد دستگاه IP-Box دعوت می کنیم :

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده کردید، این دستگاه به راحتی و در چند دقیقه پسور آیفون داخل ویدیو را کرک کرد.بنابر این در این مورد تنها حسگر امنیتی اثر انگشت است که میتواند از هک آیفون شما جلوگیری نماید.

به هر حال، تمامی دارندگان تلفن‌های هوشمند(حتی تلفن‌های دارای حسگر اثر انگشت) می بایست از بهترین شیو‌ه‌های ممکن برای حفاظت از تلفن خود استفاده نمایند. البته نباید فراموش کرد که اسکنر اثر انگشت شروعی بسیار خوب برای بهبود وضعیت امنیت تلفن‌های هوشمند می‌باشند.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*