اپل سه دامنه‌ی اینترنتی جدید در رابطه با خودروی الکتریکی خود ثبت کرد

این روزها بحث درباره اتوموبیل های الکتریکی و هوشمند بسیار رایج شده است. وجود شرکت هایی مانند تسلا که مدت هاست خودرو های الکتریکی لوکسی می سازد و همینطور گوگل که سال هاست درحال تست کردن اتوموبیل های خودران خود است؛ این عرصه را بر شرکت های تازه وارد بسیار تنگ کرده اند. اپل نیز نخواسته از قافله عقب بماند و در آزمایشگاه های سری خود تدارکاتی اندیشیده است. با ما همراه باشید.

اخیرا اپل دامنه های وبسایت جدیدی به نام خود ثبت کرده است : apple.car ، apple.cars و apple.auto . شرکت  Whois Records در آپدیت هشتم ژانویه ی خود اعلام می دارد اپل این سه دامنه را با اسپانسری شرکت MarkMonitor در دسامبر ۲۰۱۵ راه اندازی کرده بود. قابل ذکر است این سه دامنه هنوز فعال نیستند.

Apple-car-domain

این دامنه ها ممکن است درباره ی سرویس CarPlay این شرکت باشد؛ اما بیشتر احتمال می‌رود در رابطه با خودرو‌ های الکتریکی اپل باشند. سال گذشته‌ی میلادی اخبار و شایعات زیادی درباره‌ی تیم سری اپل که از صدها نفر تشکیل شده و برروی خودروی الکتریکی اپل که برای سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است کار می‌کنند به بیرون درز کرده است.

باتوجه به این شنیده ها، وجود یک مکان امن که برای تست خودرو ها دراختیار اپل قرار گرفته است قوت خود می‌گیرد. همچنین این کمپانی در ماه آگوست دیداری با شرکت California DMV خواهد داشت تا بررسی ای بر مقررات خوردو های خودران داشته باشند.

Apple-GM-Tesla

اپل به مرور زمان تعداد مهندسان و کارکنان این بخش خود را همواره افزایش داده است. مهندسان بسیاری که پیش تر برای تسلا، فورد، GM، سامسونگ، A123System، Nvidia و دیگر شرکت ها مشغول به کار بوده اند اکنون برای پروژه ای که با نام خودروی خودران اپل و در داخل کمپانی با نام پروژه ی قهرمان از آن یاد می شود عرق می ریزند. به قدری اپل در این زمینه گسترده عمل کرده که استارت آپ Mission Motors که در زمینه ی موتورسیکلت ها فعالیت داشت به دلیل از دست دادن کارمندانش به کلی ساخت موتورسیکلت های خود را متوقف ساخته است.

قصد اپل برای حضور در این بازار با توجه به سابقه ی رقابت این شرکت در سایر بازارها، چیزی جز صدرنشینی بر این بازار نخواهد بود. باید درنظر داشت ممکن است برنامه های اپل در این مدت ۳-۴ ساله باقی مانده تا معرفی محصول جدید خود چندین بار تغییر نماید.

منبع : MacRumors

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. همونجوری که ثابت کردن تو گوشی میتوونن بهترین باشن
    تو ماشینم میتوونن