این روتر بلوتوث برد ۳۰۰ متری و قابلیت اتصال هم‌زمان ۲۲ دستگاه را دارد!

ما نیز همانند شما با خواندن تیتر خبر شگفت زده شدیم! این روتر بلوتوث که با نام Cassia Hub شناخته می‌شود یکی از بهترین راه های اتصال گجت‌هایی است که از بلوتوث و اینترنت اشیا پشتیبانی به عمل می آورند. درحالی‌که سایر محصولات موجود در این عرصه مانند Zigbee یا Z-Wave با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، Cassia Hub آمده است تا تجربه ای کاملا جدید عرضه کند.

یکی از مشکلات محصولات فعلی بازار، نیاز به یک روتر بسیار قدرتمند Wi-Fi است تا بتوانید دستگاه های متعددی به آن متصل نمایید که در پی آن، مصرف انرژی به‌طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. در عین حال، بیشتر دستگاه‌هایی که از اینترنت اشیا پشتیبانی به عمل می‌آورند، از فناوری بلوتوث نیز برخوردارند. ضمنا استفاده از بلوتوث به اندازه ی Wi-Fi انرژی مصرف نمی‌کند؛ اما باید یک مشکل بزرگ بلوتوث را درنظر گرفت؛ برد بسیار پایین آن که معمولا از ۱۰ متر تجاوز نمی‌کند.

شرکت Cassia در خلال نمایشگاه CES لاس وگاس از Cassia Hub، روتر بلوتوث ۱۰۰ دلاری خود رونمایی کرد. سازنده با اطلاع از معضل برد پایین بلوتوث، محصول جدید  خود را با قابلیت شناسایی دستگاه های متصل به خود تا شعاع ۳۰۰ متری همراه ساخته است. همچنین برای شناسایی دیوایس‌هایی که به فاصله ی سه دیوار از روتر فاصله دارند مشکلات زیادی ایجاد نخواهد شد. همانند روتر های Wi-Fi، این گجت نیز می‌تواند تا ۲۲ دستگاه متصل به خود را مدیریت نماید.

با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی Cassia Hub می‌توانید به‌راحتی با استفاده از یک اپ به همه ی دیوایس‌های متصل به روتر دسترسی داشته باشید و آن‌ها را کنترل نمایید. همچنین از آنجایی که Cassia Hub از Wi-Fi نیز استفاده می‌کند، به کاربر قابلیت کنترل دیوایس‌های موجود در خانه را حتی زمانی که در خانه حضور ندارد می‌دهد.

شرکت Cassia توسط Felix Zhao، مهندس قبلی شرکت سیسکو (Cisco) تاسیس شده است که در کارنامه ی او می‌توان مدیریت اجرایی Aruba Networks، شرکتی که محصولاتی اختصاصی برای Wi-Fi ارائه می‌داد را نیز مشاهده کرد. بنا بر گفته های وی، آنتن اختصاصی طراحی شده برای بلوتوث، تنظیمات اساسی برای افزایش حساسیت میدان بلوتوثی ایجاد شده و تکنولوژی حذف نویز و امواج اضافی که سیگنال‌های مزاحم و مشکل زا برای کاربر را از بین می‌برد؛ سه نکته ی کلیدی این محصول است که Cassia Hub را تبدیل به یک روتر واقعی بلوتوث کرده است.

Cassia با گنجاندن همه ی این امکانات در روتر جدید خود، به راحتی کاربرانی که از مشکلات عدیده‌ی روتر های Wi-Fi رنج می‌برند را ترغیب به خرید Hub جدید خود می‌کند. هرچند، دست ساخته ی این شرکت نیز با محدودیت‌هایی همراه شده است. Cassia می‌گوید این دستگاه از بیشتر دیوایس‌هایی که از فناوری بلوتوث استفاده می‌کنند پشتیبانی به عمل می‌آورد، اما برای برخی دیوایس ها بایستی تنظیماتی برروی روتر انجام شود. همچنین Cassia Hub بایستی با سازندگان خود به‌طور مداوم در ارتباط باشد تا بتواند از فناوری بلوتوث با مصرف انرژی پایین (LE) خود استفاده کند. Cassia Hub حالت ” transparent relay mode ” را نیز ارائه می‌کند که می‌تواند با استفاده از این حالت محدوده‌ی پوشش دستگاه‌هایی را که از فناوری LE استفاده می‌کنند افزایش دهد؛ حتی اگر قابلیت شناسایی آن‌ها را نداشته باشد.

سازنده حتی برای بلندگو‌های بلوتوثی نیز چاره‌ای اندیشیده است. شما می‌توانید با استفاده از اپ Cassia کنترل اسپیکر بلوتوثی خود را نیز به دست بگیرید. اپلیکیشن یاد شده درحال حاضر از از SoundCloud و موسیقی‌های موجود برروی دستگاه پشتیبانی به عمل می‌آورد. Cassia درحال مذاکره با Spotify و Pandora می‌باشد تا بتواند قابلیت‌های این دو اپلیکیشن را در قالب یک اپلیکیشن، Cassia Hub، به کاربر ارائه دهد. پشتیبانی از AirPlay  و Chromecast که شما را برای پخش موسیقی به‌طور مستقیم از اپلیکیشن های رسمی Spotify  و Pandora توانمند می‌سازند نیز در دستور کار این شرکت برای افزایش راحتی کاربران قرار گرفته است. مشکل Cassia محدود کردن کاربر به استفاده از قابلیت‌هایی است که اپلیکیشن از آن‌ها پشتیبانی به عمل ‌می‌آورد، دقیقا مشابه مشکل محصولات شرکت Sonos.

نباید فراموش کرد که Cassia Hub هنوز درحال گذراندن روزهای ابتدایی خود است و طبیعتا با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند. با گذر زمان و برطرف شدن مشکلات توسط سازنده، از نگرانی افرادی که در زمینه‌ی گجت‌های بلوتوثی سرمایه‌گذاری نموده‌اند کاسته خواهد شد. کنترل کردن گجت های بلوتوثی در محدوده‌ای فراتر از قبل، بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد. ژائو اذعان دارد “گروه Special Interest Group که به تعیین استاندارد های بلوتوث می‌پردازند، از محصول جدید ما بسیار شگفت زده شده بودند.”

پیش‌خرید Cassia Hub از امروز امکان‌پذیر است و به‌ نظر می‌رسد تا پایان فصل جاری به دست علاقه‌مندان برسد. همچنین محصولات جانبی بلوتوثی از قبیل اسپیکر ۱۰۰ دلاری، لامپ LED چند رنگه ۳۰ دلاری (برای پک سه تایی ۸۰ دلار) و دوشاخه‌ی اتصال هوشمند ۳۰ دلاری در کنار این محصول توسط سازنده به فروش می‌رسد.

منبع : Engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*