غرفه اسکیت‌بورد تقلبی چینی ها در نمایشگاه CES با دخالت پلیس تعطیل شد !

گذشته از تمامی محصولات و تکنولوژی های جدیدی که در نمایشگاه CES امسال به نمایش گذاشته شد ، یک اتفاق نادر را می توان یکی از جالبترین رویدادهای این نمایشگاه عنوان کرد.زمانی که غرفه یک شرکت چینی حاضر در CES 2016 به خاطر تقلبی و کپی بودن محصولشان با دخالت پلیس تعطیل می شود !

دو مأمور پلیس فدرال آمریکا با حضور در غرفه شرکت چینی Changzhou First International Trade Co تمام وسایل آن‌ها را ضبط کرده و با پایین کشیدن تابلوهای آن‌‌ها در این غرفه را تخته کردند !

اما واقعا قضیه چه بود که شاهد چنین اتفاقی در بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری دنیا باشیم؟

ظاهرا شرکت فیوچر موشن (Future Motion) با متهم کردن این شرکت چینی به کپی‌برداری غیرقانونی از اسکیت‌بورد الکتریکی ساخت آن‌ها؛ بعد از چندین هفته تلاش بی‌وقفه موفق شد به خواسته خود برسد. شرکت فیوچر موشن اختراع این اسکیت‌بورد الکتریکی را هم از نظر فناوری و هم از نظر طراحی به‌نام خود ثبت کرده است.

محصولی که هر دو شرکت تولید کرده‌اند کاملا شبیه به هم است؛ اسکیت‌بورد الکتریکی که مانند یک الاکلنگ با یک چرخ در مرکز آن است. به گفته شاهدان عینی این دو اسکیت‌بورد از هر لحاظ شبیه به‌هم هستند و همین امر باعث شد تا فیوچر موشن به‌شدت این قضیه را پیگیری کند.

آ‌ن‌ها حتی در ماه دسامبر ۲۰۱۵ نامه‌ای به مدیران شرکت چینی نوشتند اما پاسخی از آن‌‌ها دریافت نکردند. وکیل فیوچر موشن در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها گفت: ما روز قبل از بازگشایی نمایشگاه CES هم با شرکت مذکور تماس گرفتیم ولی به هیچ نتیجه‌ای دست نیافتیم. به‌همین دلیل روز چهارشنبه شکایت خود را به دادگاه ارائه کردیم و از آن‌‌ها خواستیم تا جلوی فعالیت این شرکت گرفته شود. قاضی هم با این درخواست موافقت کرد و اتفاقی که روز پنج‌شنبه رخ داد نتیجه همین رأی بوده است.

تا جایی که به یاد می‌آوریم هیچ‌گاه در برگزاری نمایشگاه‌های CES در ادوار گذشته شاهد اتفاقی تا این حد بزرگ نبوده‌ایم. مسئولان برگزاری این نمایشگاه قوانین سختی برای شرکت‌کنندگان دارند. مثلا این‌که کسی حق ندارد صدای خود را بلند کند و یا این‌که اگر شرکتی اعتراضی از این دست نسبت به شرکت دیگر دارد فقط چهار نفر شامل دو نفر از کارکنان؛ یک مترجم و یک وکیل اجازه دارند تا به غرفه شرکت متهم مراجعه کنند.

اما به گفته یک منبع موثق می‌گوید فیوچر موشن قانون این نمایشگاه را نقض کرده و تعداد زیادی وکیل و مشاور دو مأمور دولتی را همراهی می‌کردند.

مدیرعامل فیوچر موشن؛ کایل دوئرکسن؛ در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه منتشر شد؛ گفت:

فیوچر موشن از رقابت سالم استقبال می‌کند؛ اما شرکت‌هایی که فقط این وسیله تک‌چرخ را بدون داشتن اطلاعات فنی یا دانستن مسائل ایمنی مرتبط کپی می‌کنند خطری جدی هم برای فیوچر موشن به حساب می‌آیند و هم برای خریداران و تمام صنعت.

شرکت چینی از هرگونه اظهارنظر در مورد این اقدام خودداری کرده و تمام کارها را به وکلای خود سپرده است. حال باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی برای این شرکت خواهد افتاد.

در ادامه شما را به دیده تصاویری از این اسکیت‌بورد تقلبی دعوت می کنیم.نظر شما در مورد این اتفاق جالب چیست ؟

منبع : digitaltrends

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. توی آمریکا هم دست از تقلب برنمیدارند

  2. به نظر من که وسیله ای نیست که کارش تو بازار جهانی بگیره
    ممنون از گجت نیوووز بهترین در دنیا