هواوی در حال کار بر روی یک لپ‌تاپ هیبریدی با بوت دوگانه اندروید و ویندوز

براساس اطلاعاتی که امروز منتشر شده است ، کمپانی هواوی در حال کار بر روی یک لپ‌تاپ هیبریدی با بوت دوگانه اندروید و ویندوز بوده و بزودی از این محصول رونمایی خواهد کرد.بوت دوگانه کاربر را قادر می سازد که به انتخاب خود یکی از سیستم عامل های اندروید یا ویندوز را اجرا نماید.

کمپانی هوآوی در سال ۲۰۱۵ موفق‌ترین شرکت چینی فعال در صنعت موبایل بوده است. این شرکت طی سال ۲۰۱۵ با عرضه محصولات باکیفیت خود توانست توجه بسیاری از افراد و کارشناسان را به سمت و سوی خود جلب نماید. نهایتا و با افزایش استقبال کاربران از محصولات این شرکت چینی، هوآوی توانست جایگاه سومین شرکت بزرگ عرضه کننده گوشی در دنیا را طی سال ۲۰۱۵ به خود اختصاصی دهد و در پشت سر دو شرکت بزرگ سامسونگ و اپل قرار گیرد.

بنابراین هم اکنون رقیب‌های اصلی هوآوی دو شرکت بزرگ و شناخته شده اپل و سامسونگ هستند. پس هوآوی باید در سال ۲۰۱۶ با برنامه‌ریزی بسیار دقیقی وارد عمل شود تا به نوعی بتواند توان رقابت با این دو شرکت بزرگ را داشته باشد. در این راستا به نظر می‌رسد که هوآوی قصد دارد که فعالیت‌های خود را در صنعت موبایل و دستگاه‌های هوشمند اندرویدی گسترش دهد و طی سال ۲۰۱۶ وارد بیزینس لپ‌تاپ‌های هیبریدی شود. البته این امکان وجود دارد که هوآوی به کل وارد بیزینس لپ‌تاپ‌ها شده و در آینده حتی شاهد رونمایی از لپ‌تاپ‌های اختصاصی و مبتنی بر سیستم عامل ویندوز این برند نیز باشیم، اما اخباری که دقایقی پیش منتشر شده حاکی از برنامه‌ریزی هوآوی به منظور رونمایی از یک لپ‌تاپ هیبریدی و با قابلیت بوت دوگانه است که احتمالا طی سال ۲۰۱۶ معرفی و روانه بازار می‌شود. در سمت مقابل شیائومی هم پیش از این اعلام کرده بود که به زودی لپ‌تاپ‌های برند خود را روانه بازار می‌کند.

طبق گزارشات به دست آمده، هوآوی طی چند ماه آینده و نهایتا پیش از پایان سال ۲۰۱۶ از یک لپ‌تاپ هیبریدی یا دو منظوره رونمایی می‌کند که قابلیت بوت دوگانه دارد. منظور از قابلیت بوت دوگانه در واقع امکان اجرای هر دو سیستم عامل ویندوز و اندروید در این محصول است که بنا به سلیقه و نیاز کاربر در مرحله راه‌اندازی دستگاه انتخاب می‌شود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی منبع داخلی شرکت هوآوی، لپ‌تاپ هیبریدی و مجهز به قابلیت بوت دوگانه این برند از صفحه کلیدی اختصاصی و جداشدنی نیز بهره‌مند می‌شود. با این وجود هنوز خود هوآوی و مقامات رسمی این شرکت صحت این موضوع را به تایید نرسانده‌اند، اما با پیشرفت‌هایی که این برند چینی داشته انتظار داریم که در سال ۲۰۱۶ شاهد گسترش فعالیت‌های آن باشیم و به نوعی شاهد رقابت این کمپانی چینی با دو شرکت سامسونگ و اپل باشیم.

هنوز هیچگونه اطلاعات بیشتری در رابطه با لپ‌تاپ هیبریدی و دو بوت هوآوی منتشر نشده، اما پیش بینی می‌کنیم که این محصول از نظر قابلیت‌های سخت افزاری محصولی قدرتمند باشد. در تصویری که برای این لپ‌تاپ ارائه شده، قلم نوری اختصاصی نیز در کنار صفحه کلید آن مشاهده می‌شود، با این وجود این تصویر نمی‌تواند تصویری قابل اعتماد به شمار رود. بدون تردید در آینده نزدیک اخبار بیشتری در این رابطه خواهیم شنید. نظر شما در مورد ورود هوآوی به بیزینس لپ‌تاپ‌ها چگونه است؟ آیا این برند چینی پتانسیل لازم به منظور رقابت با دو شرکت اپل و سامسونگ را دارد؟

منبع: androidheadlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. گه بشه چی میشه :Angel: :Approve: :Angel:

  2. ایول.‌بالاخره یکی باید نوآوری‌ رو‌ کشف و‌ اجرا کنه.
    اما یه سوال داشتم. شرکت مایکروسافت و‌گوگل اصلا اجازه همچین کاری رو‌ میدن؟