طرح خانه هوشمند سونی فضای فیلم‌های علمی تخیلی را به منزل شما می‌آورند

چه چیزی خانه شما را جذاب و هوشمندتر می‌سازد؟ در این دوره زمانه شاید کنترل کردن لامپ‌ها، اسپیکر، دوربین یا سایر وسایل خانگی با موبایل، به منزل شما بیشتر جلوه‌ی هوشمند بودن بدهند. اما باید قبول کنیم این‌ کارها را نمی‌توان شگفت‌انگیز دانست و تغییر بزرگی در زندگیتان ایجاد نخواهند کرد. در ادامه با Life Space UX سونی آشنا شوید که حاصل تلاش ژاپنی‌ها برای تغییراتی نسبتا بزرگ در نحوه زندگی است.

Life Space UX ایده جدید سونی برای هوشمندسازی خانه ها در آینده‌ای نزدیک است. این طرح مفهومی مدتیست درحال تکمیل شدن است و چندین سال در مراسم‌های IFA و CES حضور مستمر دارد.

این تجربه کاربری، تکنولوژی را به اطراف شما می‌آورد. برای مثال، پروژکتور فوق کوتاه برد ۴K سونی در یک بسته‌ی مدیا پلیر قرار گرفته و طراحی مدرن و زیبایی به خود گرفته است. البته سونی برای پیاده سازی این طراحی‌ها و ایده‌ها و هوشمندتر ساختن زندگی، بهایی بسیار بالا درنظر گرفته و برچسب قیمت ۵۰ هزار دلاری برروی آن زده است.

از جمله امکانات مهم اضافه شده به رابط کاربری Life Space همین پروژکتور کوتاه برد است که سونی مانور زیادی برروی آن می‌دهد. این دستگاه به راحتی قابل حمل از اتاقی به اتاق دیگر است و می‌توانید آن را برروی میز یا سقف (برای پخش برروی سقف) نتظیم کرده و با قرار دادن آن در کنار دیوار، تصاویری با قطر ۲۰ تا ۵۰ اینچ را با کیفیت ۴K شاهد باشید. پروژکتور جدید سونی می‌تواند هنرهای تعاملی، عکس و فیلم یا اسناد موجود برروی اسمارت‌فون شما را به تصویر بکشد.

یکی از مشکلات بسیار شایع پروژکتورها عدم کارآیی مناسب در محیط‌ های پر نور است. اما سونی برای پروژکتور جدیدش سنگ تمام گذاشته و علاوه بر کیفیت بسیار بالای آن، حتی هنگامی که لامپ‌ها روشن هستند، تصاویر کاملا واضح و با کنتراست مطلوب نمایش داده می‌شوند.

قابلیت دیگر اضافه شده به Life Space UX، اسپیکر لامپی Symphonix می‌باشد که برروی میز قرار گرفته و صدا را به صرت فراگیر ۳۶۰ درجه‌ای پخش می‌نماید.

گفته می‌شود طرح مفهومی سونی بهار جاری میلادی در دسترس خواهد بود.

منبع : TechSum

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*