سال ۲۰۱۵ به عنوان گرم‌ترین سال در تاریخ ثبت شد

سال ۲۰۱۵ میلادی به عنوان گرم‌ترین سالی که تاریخ تاکنون به خود دیده ثبت شد. طبق یافته‌ های دانشمندان در این هفته، پیش‌بینی‌های گذشته تایید شد که تشخیص داده بودند شدت گرمای زمین در سال گذشته بی‌سابقه خواهد بود و کره‌ی زمین گرم‌ترین روز‌های خود را سپری خواهد کرد. جالب است بدانید که در سال گذشته برای نوزدهمین پار متوالی گرمای زمین از میزان متعادل گذشت. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

محققین و دانشمندان از سال ۱۸۸۰ تاکنون به طور هر ساله میزان گرمای زمین را ثبت می‌کنند. دانشمندان دولت آمریکا نیز اعلام کردند که سال ۲۰۱۵ دومین سال در تاریخ ایالت متحده است که این کشور گرم‌ترین سال را سپری کرده است. پس از اندکی بعد از این گزارش، اعلام شد که سال گذشته گرم‌ترین سالی بوده که زمین تاکنون به خود دیده. این اطلاعات توسط ناسا و سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) آمریکا منتشر شد.

جالب است بدانید که این رکورد قبلا متعلق به سال ۲۰۱۴ بود. Michael E. Mann، دانشمند آب و هوا در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا به مجله تایمز گفته است که اگر گرما‌ی کره‌ی زمین به صورت جهانی نبود، شانس اینکه زمین به صورت دوبار پشت سر هم رکورد گرم‌ترین سال را بزند ۱ در ۱,۵۰۰ بود.

طبق آنالیزهای منتشر شده توسط NOAA، سال ۲۰۱۵ در حدود ۰.۲۹ درجه‌ی فارنهایت از سال ۲۰۱۴ گرم‌تر شده که این مقدار، بزرگ‌ترین میزانی‌ست که یک رکورد نسبت به رکورد قبلی افزایش داشته است.

منبع: Theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*