۱۳ تصویر که نشان می دهد زمین چقدر کوچک است !

تقریبا همه انسان ها تصور می کنند زمین خیلی بزرگ است.البته شاید در مقایسه با ابعادی که خود ما انسان ها داریم ، زمین بسیار بزرگ باشد.اما زمانی که سیاره زمین را در ابعاد نجومی نگاه کنید، درخواهید یافت که سیاره زیبا و دوست داشتنی ما تنها نقطه ای بسیار کوچک از کائنات است.در این مطلب، ۱۳ تصویر را خواهید دید که نشان می دهد زمین چقدر کوچک است.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

this-humbling-photo-taken-by-nasas-cassini-spacecraft-in-2013-shows-what-earth-indicated-by-the-tiny-white-arrow-looks-like-from-898-million-miles-away

این تصویر با فضاپیمای کاسینی ناسا در نزدیکی سیاره زحل گرفته شده است.سیاره آبی ما در این عکس به صورت نقطه ای نورانی در فاصله ۸۹۸ میلیون مایلی دیده می شود.

۰۲-here-north-america-is-superimposed-next-to-jupiters-great-red-spot-as-you-can-see-in-this-to-scale-image-jupiters-giant-storm-would-completely-swallow-the-entire-continent

در این عکس آمریکای شمالی در کنار نقطه قرمز بزرگ مشتری قرار گرفته است. همانطور که می‌بینید طوفان بزرگ مشتری می‌تواند کل این قاره را در خود ببلعد.

۰۳-saturns-rings-are-a-beautiful-spectacle-of-the-cosmos-but-they-look-much-better-on-saturn-than-on-earth

در این عکس مونتاژ شده ، حلقه های بزرگ زحل را دور زمین می بینید.به نظر می رسد که این حلقه ها بهتر است دور همان سیاره زحل باشند تا زمین !

۰۴-saturns-rings-are-so-large-that-you-can-fit-six-earths-across-them-the-millions-of-ice-particles-that-make-up-these-rings-are-only-as-large-as-a-few-feet-across-for-comparison

این تصویر بزرگی حلقه های زحل نسبت به زمین را بهتر نشان داده است.حلقه های زحل آن قدر بزرگ هستند که می‌توانید ۶ زمین در میان آن‌ها قرار دهید. میلیون‌ها قطعه یخ این حلقه‌ها را می‌سازند.

۰۵-mars-could-become-a-second-home-for-humanity-but-its-only-a-little-more-than-half-the-size-of-earth-north-america-for-example-just-barely-fits-on-one-of-mars-hemispheres

مریخ می‌توانست خانه دوم انسان‌ها شود اما تنها کمی بیش از نیمی از زمین است. برای مثال آمریکای شمالی به سختی روی نیم کره مریخ جا می‌شود.

۰۶-the-tallest-volcanic-mountain-in-the-entire-solar-system-is-olympus-mons-on-mars-if-it-were-on-earth-it-would-completely-cover-arizona

بلند ترین کوه آتشفشانی در منظومه شمسی، الیمپوس در مریخ است. اگر این کوه روی زمین بود تمام مساحت ایالت آریزونا را می‌گرفت.

۰۷-jupiters-moon-io-is-the-most-geologically-active-object-in-the-solar-system-with-more-than-400-active-volcanoes-north-america-has-about-100-for-comparison

ماه مشتری فعال ترین شئ منظومه شمسی از نظر جغرافیایی است. این شئ بیش از ۴۰۰ آتشفشان فعال دارد. برای مثال آمریکای شمالی ۱۰۰ آتشفشان دارد.

۰۸-jupiters-watery-moon-europa

ماه آبی مشتری به نام اروپا یک چهارم زمین است اما دانشمندان عقیده دارند که از تمام اقیانوس های زمین آب بیشتری دارد. کره ای که تمام آب اروپا را داشته باشد ۳۰۰ مایل عریض تر کره ای است که تمام آب زمین را داشته باشد.

۱۱۱۰۰۱-earth_sun_2-42973285

این تصویر ابعاد سیارات منظومه شمسی در مقایسه با یکدیگر را نشان می دهد.همانطور که می بینید زمین در مقایسه با بیشتر سیارات سامانه خورشیدی، بسیار کوچک می باشد.

maxresdefault

حالا که ابعاد سیارات منظومه شمسی را با هم مقاسه کردیم ، بهتر است آنها را در کنار خورشید قرار دهیم.زمین در مقایسه با خورشید آنقدر کوچک است که قرار دادن آن در این تصویر برای طراح آن کار بسیار راحتی بوده ، چراکه وی فقط لازم بوده یک نقطه به طرح خود اضافه کند !

۰۹-the-sun-contains-9986-of-the-mass-in-our-solar-system-and-is-large-enough-to-fit-13-million-earths-inside-of-it-pretty-big-right

خورشید ۹۹٫۸۶ جرم منظومه شمسی را به خود اختصاص می‌دهد و ۱٫۳ میلیون زمین درون آن قرار می‌گیرد. خیلی بزرگ است، نه؟

۱۰-not-as-big-as-our-home-galaxy-the-milky-way

تصویری از کهکشان راه شیری، به قسمت مرکزی پایین عکس نگاه کنید تا نقطه ای به نام خورشید را ببینید، آن جا جایی است که منظومه شمسی کوچک ما میان ۱۰۰ میلیارد ستاره دیگر قرار دارد.

۱۱-that-red-dot-is-where-our-galaxy-lives

نقطه قرمز جایی است که کهکشان راه شیری در میان دسته بزرگی از کهکشان‌ها به نام لانیاکیا به معنای بهشت بی کران قرار گرفته است. شما را با این عکس‌ها و جمله ای از کارل سیگن تنها می‌گذاریم: “ما مانند پروانه هایی هستیم که برای یک روز بال می‌زنیم و فکر می‌کنیم این ابدیت است.”

در آخر شما را به دیدن ویدیویی دعوت می کنیم که درک بهتری از ابعاد زمین را به شما خواهد داد :

همچنین ببینید :

تماشا کنید : عظمت کائنات و خالقش در تصویر ۱.۵ گیگاپیکسلی ناسا از کهکشان آندرومدا

منبع : businessinsider

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

 1. من نفهمیدم ، اون عکسها از فضا کدوم واقعی بود کدوم گرافیکی دفعه بعد توضیح بدین

  ولی اینجاست به عظمت خدا آدم پی میبره بعد به کوچیکی خودش که برای خدا شاخ میشه

  اون جمله اخر هم تاثیر گذار بود

 2. عه مگه زمین گرده؟!؟
  مگه نمی گن طول و عرض جغرافیایی، زمین صافه بابا…

 3. مرسی بابات مطالب قشنگتون گجت نیوز همیشه بهت سر میزنم

 4. خداوند در قرآن می فرماید
  و ما خلق السماوات ولارض
  و خیلی آیه های صریح دیگه که به خلقت اشاره داره
  پس چطور هست که دانشمندا دارن خودشونو پاره پوره میکنن که آره فلان سیاره اونجوری درست شده
  و حتی از پیدایش تصادفی حرف میزنن؟!
  و جالب تر اینکه توی تلویزیون خودمونم همین چیزا رو نشون میدن با همون عدله ی اونا
  در مجموع به خلقت یه نظر تصادفی دارن تا خلقت روی حساب کتاب که با این نظم توسط خداوند آفریده شده.

 5. بسم الله الرحمن الرحیم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  سلام خیلی ممنون
  عالی بود
  واقعا به قدرت خدای عزیز و مهربان پی میبریم