دارپا در حال ساخت نوعی ایمپلنت برای کنترل ذهنی کامپیوتر و گجت های الکترونیکی

به نظر می رسد تکنولوژی که تا پیش از این فقط آن رادر فیلم های علمی، تخیلی دیده بودیم در حال تبدیل شدن به واقعیت است.بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است ، سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی آمریکا موسوم به دارپا (DARPA)، که وابسطه به وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا می باشد در حال ساخت نوعی ایمپلنت می باشد که ارتباط بین مغز انسان با کامپیوتر و گجت های الکترونیکی را میسر ساخته و ما را قادر می سازد تا آنها را ذهن خود کنترل کنیم !

تصور کنید که بدون این که هیچ دستگاه الکترونیکی را لمس کنید قادر هستید، که در گوگل چیزی را جست و جو کنید

محققان این پروژه در نظر دارند این کار را با ساخت یک ایمپلنت خاص که در مغز انسان قرار خواهد گرفت انجام دهند.این دستگاه به اندازه ی یک حبه قند است و به ارتباط مستقیم انسان با کامپیوتر بوده و دستورات مغز انسان را به کد‌های باینری (binari) تبدیل و به کامپیوتر یا هر گجت هوشمند دیگری منتقل خواهد کرد.

این برنامه، که به طراحی مهندسی سیستم عصبی (NESD) لقب گرفته است، به طور چشمگیری باعث بهتر شدن قابلیت جست و جو به وسیله تکنولوژی عصبی می‌شود. تاحدی که می‌توان از آن برای حل شدن مشکلات بینایی و شنوایی درمان‌های جدید و پیشرفته ای استفاده شود.

فیلیپ آلولدا (Phillip Alvelda) مدیر پروژه ی NESD می‌گوید:

امروزه، بهترین کامپیوتر‌های عصبی که همانند دو ابر کامپیوتر هستند، تنها قادرند که از طریق صحبت کردن با یک دیگر ارتباط برقرار کنند. تصور کنید که ما می‌توانیم با استفاده از این تکنولوژی دریچه ای جدید نسبت به ارتباط مغز انسان‌ها با دنیای الکترونیک باز کنیم.

بدون شک اگر این تکنولوژی در عمل به واقعیت بدل شود، تحولی انقلابی در زمینه ارتباط بشر با دستگاه های الکترونیکی و در کل ماشین های ساخته شده توسط انسان رخ خواهد داد.نظر شما درباره این موضوع چیست ؟

منبع: THENEXTWEB

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*