کامپیوتر سه بعدی شگفت‌انگیزی به نمایش درآمد

 

در واقع رابط کاربری این کامپیوتر برخلاف تبلت و تلفن‌های هوشمند لمسی بیشتر از اینکه برپایه لمس صفحه باشه، تعاملی است.
 اگر نگاهی به دنیای ابزارهای موبایل از تبلت و تلفن‌های هوشمند مجهز به صفحه چندلمسی تا دستیارهای صوتی مجازی که دستورات شما را گوش کرده و به آنها عمل می‌کنند، بیاندازید، متوجه می‌شوید که رابط کاربری ابزارهای مختلف به سرعت در حال تغییر است. اما دنیای کامپیوترهای رومیزی داستان متفاوتی دارد. هرچند نمایشگرها به فناوری سه‌بعدی مجهز شده‌اند ولی رابط کاربری کامپیوترهای رومیزی تغییری نکرده است. حال مایکروسافت کامپیوتر رومیزی سه‌بعدی را خلق کرده که تماشای ویدیو مربوط به رابط کاربری آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

هرچند فناوری سه‌بعدی رو به تکامل است و امروزه نمایشگرهای سه‌بعدی بدون نیاز به عینک نیز وارد بازار شده‌اند اما هنوز رابط‌ کاربری کامپیوترهای رومیزی دوبعدی است. در همین راستا لابراتور تحقیقاتی مایکروسافت یک کامپیوتر شفاف سه بعدی را خلق کرده که کاربر می تواند دستان خود را از میان صفحه نمایشگر عبور داده و موارد و اشیاء نمایش داده شده در فضای خالی نمایشگر را بصورت مجازی لمس کرده و حرکت دهد. کاربر می‌تواند به جستجوی مورد خاصی بپردازد و یا ترکیب و چیدمان پنجره‌ها برروی صفحه را با حرکت دست خود تغییر دهد.
در واقع رابط کاربری این کامپیوتر برخلاف تبلت و تلفن‌های هوشمند لمسی بیشتر از اینکه برپایه لمس صفحه باشه، تعاملی است. در واقع طرح جدید کامپیوتر رومیزی سه‌بعدی مایکروسافت ترکیبی از فناوری OLED سامسونگ و کنترلر حرکتی Kinect است. یک دوربین نیز حرکت سر کاربر را تشخیص داده و تصاویر سه بعدی را براساس موقعیت انسان نسبت به نمایشگر تغییر و به نمایش در می‌آورد.
همانطور که در وب سایت leejinha شرح داده شده، این سیستم هنوز نهایی نشده و در حال تکامل است.
نظر شما در مورد نمایشگر سه بعدی و استفاده از آن در کامپیوتر رومیزی چیست؟ آیا باور دارید که چنین کامپیوتری در آینده جایگزین کامپیوترهای رومیزی فعلی شود؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*