چه چیزهایی از ویندوز8 نمیدانیم

 

 

می‌دانیم که قرار است به ویندوز 8، امکانات متفاوت و خوبی اضافه شود اما چیزی را که هنوز نمی‌دانیم مشکلات و معضلات ویندوز جدید با امکانات قبلی است.
اگر از ویندوز 7 استفاده می‌کنید، احتمالا هیچ مشکل خاصی با سیستم عامل آینده مایکروسافت نخواهید داشت چرا که ویندوز 8 برای تبلت‌ها با توانایی‌ و قدرت محدود طراحی شده است. پس نباید زیان نگران سخت‌افزار و ارتقای آن باشید. اما تغییرات ویندوز، نگرانی‌هایی درباره کار با نرم‌افزارها بوجود می‌آورد:

تغییر در نرم‌افزارها
مثلا کار با ماشین حساب و یا Notepad با وجود رابط گرافیکی مترو متفاوت خواهد شد اما چگونه؟ معلوم نیست! تکلیف Office چه می‌شود؟ قرار است از این به بعد Word چگونه متنی را ایجاد یا ویرایش کند؟ آیا قرار است برنامه‌های ویندوز روی کامپیوترهای رومیزی و تبلت‌ها متفاوت باشد؟ به نظر می‌رسد مایکروسافت با تغییراتی اساسی برنامه‌هایی با برای هماهنگی با نسخه‌های تبلت و دسکتاپ ویندوز ارائه دهد و احتمالا بیشتر این هماهنگ‌سازی‌ها بر دوش روش ابری باشد.
آینده برنامه‌های قبلی
آیا شرکت‌های برنامه‌نویسی خود را با این تغییرات منطبق می‌کنند؟ آیا همچنان تسلط مایکروسافت بر روی بازار باقی می‌ماند و با هر تغییری که در ویندوز داد، سایر شرکت‌ها را به تکاپو وا می‌دارد؟ مثلا قرار است فتوشاپی برای ویندوز 8 داشته باشیم یا فتوشاپ‌های قبلی با ویندوز 8 کار می‌کنند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*