زمین گرد نیست مسطح است !

زمین گرد نیست مسطح است !!! این جمله چه معنی دارد ؟!

داستان از جایی شروع می‌شود که خواننده‌ای به نام B.o.B در پیج توییتر خود به هوادارانش اعلام می‌کند زمین مسطح یا تخت است؛ درحالی‌که همگان باور به کروی بودن زمین دارند. جالب است بدانید باب تنها نیست و افراد زیادی او را در این تئوری همراهی می‌کنند!  در ادامه با گجت نیوز همراه باشید تا از جزئیات این تئوری بحث برانگیز مطلع شوید.

حدود ۲۰۰ نفر سرسختانه از این تئوری حمایت می‌کنند. سرپرست این گروه در مصاحبه خود با وبسایت Live Science توضیح می‌دهد :

ما هنوز با سوالات بی پاسخ زیادی مواجه هستیم. می‌توان گفت بیشتر اعضای جامعه ما، تصور مسطح بودن زمین را نوعی تمرین ذهنی، معرفتی شناختی می‌دانند؛ و منتقدان علمی تفکر ما را خودخواهانه و نفس‌گرایانه‌ی مبتدیانه می‌دانند. حتی تعدادی از اعضا طرح ما را خنده‌دار می‌دانند. با این حال، من بر شخصیت اعضای گروه واقف هستم و بیشتر ما به مسطح بودن زمین اعتقاد مستحکمی داریم.

برای مثال اعتقادات من از فلسفه درون‌گرایانه و مشاهدات شخصی خودم سرچشمه می‌گیرند.

ویدئوهای بسیاری درباره این طرح در YouTube به اشتراک گذاشته شده‌اند که چشمان شما را به شیوه‌های گوناگون به واقعیت باز می‌کنند. یکی از آن‌ها ویدئوی زیر است که در آن از clip art و محاسبات نادقیق ریاضی استفاده شده است :

اساسا زمین مسطح توسط جو نامرئی گنبدی شکل محافظت می‌شود که در کتاب عهد عتیق از آن یاد شده است؛ اما کوپرنیک، تمامی تصورات را برهم ریخت و با معرفی مدل خورشید مرکزی خود، جهانیان را به تعجب برانگیخت. طرفداران نظریه زمین مسطح اذعان به صحت محاسبات ریاضی وی دارند، اما به دلیل عدم وجود ابزار دقیق و تکنولوژی لازم، کسی سخن او را قبول نمی‌کرد. پس از سال‌ها، هنوز هم دولت‌های زیادی درحال تلاش برای اثبات نظریه کوپرنیک که در زمان خود به دروغ قرن معروف شده بود هستند.

rfizgcjoshlyq3qkfgrl

پس از آن‌که ایالات متحده و روسیه اقدام به پرتاب راکت‌های خود به فضا کردند، متوجه اشتباه خود شده و به شیوه‌های گوناگون برروی اشتباه خود سرپوش گذاشتند. در ۱۹۶۱ پیمان Antarctic بسته شد تا برای همیشه این اشتباه مخفی باقی بماند.

شایان ذکر است دیواره یخی واقع شده دور قطب جنوب نیز به کسی اجازه گشت و گذار و تحقیق را نمی‌دهد و تنها راه دریافت اطلاعات از آن، عکس‌های فضاپیماها و هواپیماهاست.

zzwmyoy6phchez78apye

NASA برای مخفی نگاه داشتن راز خود؛ عکس‌ها و ویدئوهای منتشر شده از زمین را تغییر می‌دهد و مشخصا مدرکی مطابق باورهای عمومی ارائه می‌کند. بنابراین، عملیات فضایی، فرود آمدن روی ماه و غیره همه و همه توسط ناسا دستکاری شده و حقیقت همچنان مخفی باقی‌ مانده است. همچنین پیش از آن‌که فضانوردان و کارکنان ناسا از چیزی خبردار شوند، سوگند یاد کرده‌اند که رازهای ناسا را برملا نکنند. پس خیال ناسا از بابت کارکنانش هم راحت است.

مقصران اصلی این دروغ‌های بزرگ و تحمیق مردم، مشخصا دو عامل هستند، ناسا و دولت ایالات متحده. تصور کنید؛ تمامی اطلاعاتی که درباره افزایش شناخت بشر از محیط زندگی خود شنیده‌اید دروغی بیش نبوده! مطالعات GPS دروغین، عکس‌ها و ویدئوهای دروغین فضایی، فرآیند نادقیق ماه‌گرفتگی و بسیاری از موارد دیگر که در مدارس سراسر دنیا تدریس می‌شوند پایه و اساس علمی ندارند.

اما چرا ناسا باید دست به چنین کاری بزند؟ آیا دلیلی بهتر از صرفه جویی مالی می‌توان یافت؟ اشتباه جلوه دادن واقعیت و فریب انسان‌ها، طبیعتا کاری بس آسان‌تر و کم هزینه‌تر از روبرو کردن آن‌ها با واقعیتی‌ست که سال‌ها بر آنان پوشیده بوده. دولت ایالات متحده نیز از این عمل ناسا پشتیبانی می‌کند، چرا که خود او باید متحمل هزینه‌های هنگفت ناسا شود.

انعقاد قرارداد با Matthew Boylan که هنرمندی بیش نبود، یکی از اشتباهات بزرگ ناسا محسوب می‌شود. مخصوصا هنگامی که تصمیم به رویارو کردن او با واقعیت گرفتند. بایلن غرور بیش از حد ناسا را دلیل مخفی‌کاری این سازمان بیان می‌کند. در مصاحبه‌ای با عنوان «کارمند ناسا از ایده زمین مسطح حمایت می‌کند»، بایلن می‌گوید :

اگر برای مدت بسیار طولانی به همگان بگویید زمین کروی‌ست و پس از سال‌ها، با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته متوجه اشتباه خود شوید چه می‌کنید؟ آیا در جامعه جهانی اعتراف به اشتباه خود می‌کنید؟

با این وجود، هنوز نیاز به دلایل محکم‌تری برای اثبات مسطح بودن زمین داریم. اگر زمین مسطح باشد، دیگر کمیاب بودن نفت در برخی کشورها توجیهی ندارد و سهم ذخیره نفت کشورها تفاوت فاحشی نخواهد داشت. بحث دیگری که مورد توجه قرار می‌گیرد، به وجود آمدن فصل‌هاست. شاید تماشای شکل پایین بتواند شما را قانع نماید.

buuyfmsnnly2ebejws8m mms9xpsqeniplqnjpyip

اگر ما و همه جهان تحت نیرویی که شتاب جهانی نامیده می‌شود نبودیم، جاذبه زمین نیز توجیه چندانی در مدل زمین مسطح پیدا نمی‌کرد. همانطور که می‌دانید، زمین به همه اجسام نیرویی به سمت بالا وارد می‌کند که خلاف جهت نیروی وزن آن‌هاست. در مدل زمین مسطح، جاذبه‌ای وجود نخواهد داشت و تنها شتاب جهانی که برابر با ۹.۸ متر بر مجذور ثانیه است ما را برروی زمین حفظ می‌کند.

t4mn2yufnowbfmncayou

مطمئنا سوالات گوناگون بسیاری درباره تئوری زمین مسطح وجود دارند، که شاید این گروه قادر به پاسخ‌گویی همه آن‌ها نباشد. با این وجود، طرفداران این تئوری سعی در بیدارسازی افکار جهانی دارند. ممکن است تئوری زمین مسطح مطابق با واقعیت نباشد، اما گامی مهم برای از بین بردن تفکرات اشتباه قبلی برداشته شده است. به دنیای حقیقت، دوستان و طرفداران باب خوش آمدید!

نظر شما در مورد این تئوری چیست ؟!

منبع : Black Bag

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳۴۷ دیدگاه

 1. افرادی که این موضوعات رو بیان میکنند جامعه هدفشون افراد عام جامعه یا افرادی که درباره این علوم هیچ گاه درس و مطالعه ای نداشتند است.

  کرویت زمین یکی از بدیهیات علم امروزه است.
  که اگر زمین کروی نبود ماهواره های بالای سرتون با اون محاسبات در مدار خودشون نبودند.

  اگر مداری برای ماه و زمین و سایر سیارات منظومه شمسی نبود اگر انحراف زاویه زمین به دور خودش نبود الان شاهد این نبودیم که وقتی در نیم کره شمالی زمین قرار داریم و تابستان ۴۰ درجه را شاهدیم در نیم کره جنوبی زمستان پر برف را میبینیم و بلعکس

  افرادی تصور دارند هواپیماها مسیرهای دیگری رو بعد انتهای دنیا پیمایش میکنند به سایتflightradar24.com مراجعه کنند تا مسیرهای پروازی دورتا دور زمین رو ملاحضه کنند.

  همه این حرفا به کنار من برام جای سواله که چرا در قرآن این مسأله کرویت زمین خیلی به صراحت و وضوح بیان نشده که جهانیان از معجزه اون بهره ببرند.
  چره همش تفسیر و توجیه شده که مغرب و مشرق داریم پس زمین گرد یا همون کره است.
  یک کلام به زبان جاهلیت گفته میشد زمین مانند یک میوه کرویست!!

 2. من از بچه گی وقتی که سوار ماشین بودم و به آسمون نگاه میکردم این سوال ذهنمو درگیر میکرد که مگه زمین ، هم به دور خودش و هم به دور خورشید نمی چرخه؟! پس چرا جای ستاره ها تو آسمان عوض نمیشه و همیشه ثابته .
  و خیلی سوالات دیگه از این قبیل ذهنمو درگیر کرده بود و جواب قانه کننده ای هم براشون پیدا نکردم و به کسی هم سوالاتمو نمیگفتم چون میگفتن چرا چرت و پرت میگی :/ . ولی خوب شاید این که زمین صاف و ۷ آسمان اونو احاطه کردن سوالاتمو جواب بده..

 3. از ک. ش. ها دیگه خسته شدم بابا هیچی چرت تر از این پیدا نکردین اومدین سراغ صاف بودن زمین

 4. هر طرف دلایل مختلف عقلانی و مضحک زیادی ارائه کردند شما هم تحقیق کنید .

 5. تا حالا کسی به این توجه کرده موقعی که ماه هلال است میتوان با تلسکپ به او نگاه کردن و میتونه ستاره های پشت اونو ببینه و در قران گفته شده که ماه تابان و نه منعکس کننده نور ویا اگر صبح باشد و گاهی هم ماه دیده میشود که چرا نصف ماه به رنگ اسمان ابیه و نه مشکی اگر ماه کروی باشد چرا سمت دوم ماه را تا الان کسی ندیده و فقط یک سمت خودش نشون میده نباید بچرخه یا ستاره ها در طول سال چرا فقط همینهایی را که میشناسیم دیده میشوند چرا ستاره های دیگری جای انها را نمیگیرند ( ایا ماه جسم شفافی است ) سوالی که در هنگام خسوف میتوان فهمید با تشکر

 6. تا حالا کسی به این توجه کرده موقعی که ماه هلال است میتوان با تلسکپ به او نگه کردن و میتونه ستاره های پشت اونو ببینه و در قران گفته شده که ماه تابان و نه منعکس کننده نور ویا اگر صبح باشد و گاهی هم ماه دیده میشود که چرا نصف ماه به رنگ اسمان ابیه و نه مشکی ایا ماه کروی باشد چرا سمت دوم ماه را تا الان کسی ندیده و فقط یک سمت خودش نشون میده نباید بچرخه یا ستاره ها در طول سال چرا فقط همینهایی را که میشناسیم دیده میشوند چرا ستاره های دیگری جای انها را نمیگیرند ( ایا ماه جسم شفافی است ) سوالی که در هنگام خسوف میتوان فهمید با تشکر

 7. با سلام ما از قران میتوانیم سندهای فراوانی پیدا کنیم که گفته خورشید و ماه دور زمین میچرخند و این هم ثابت میکنه که زمین ثابته و هم اینکه کهکشانی نیست چرا که نگفت خورشیدها و ماه ها بلکه خورشید و ماه هر کدام در فلک خود میچرخند و زمین را صاف خلق کردیم و از نظر (ادمیرال ریچارد ای برد ) که جزو اولین کسانی بود با المانها در قطب جنوب جنگید و سپس از او سوال شد که چه چیزی دیدی گفت که بعد از دیوار یخی قاره هایی راد دیدم که هنوز کشف نشده اند و خیلی بزرگ تر از امریکا و دارای منابع گوناگونی هستند و با استناد از نقشه های قدیمی چند ملت همچنین در یکی از ایات نوشته شده که ما زمین و اسمانها را خلق کردیم این بدان معنی هست که یک زمین وجود دارد نه سیارات زیاد همچنین اشاره به ستاره ها شده که انها برای مسیر یابی و تیرهایی برای شیاطینی که میخواهند از اسمان اول عبور کنند هستند به امید تبحر در قران و نه به گفته ناسا که تا الان هیچ فیلمی از فضا نگرفته و فقط عکسهای فتو شاپ

  • راجع چند تا مطلبی که از قران گفتی یه توضیخ بدم.
   اینکه در قران اومده یک خورشید بخاطر اینه که از موضع انسان داره صحبت میکنه.خب ما یک خورشید بیشتر نداریم که.اگه هم ستاره های دیگه ای هست معناش این نیست که ما خورشیدهای زیادی داریم
   در مورد زمین هم همینه.
   معنا نداشت گفته بشه زمینها.چون ارتباطی به ما ندارن.و سیارات دیگه اسمشون زمین نیست.
   منظور از تخت بودن زمین هم هموار بودنش برای زندگیه نه مسطح بودن.
   جایی هم در قران نگفته خورشید و ماه دور زمین میچرخند.
   اتفاقا عکس مطلب صدق میکنه.
   حتی به کروی بودن زمین هم اشاره شده .مشرقها و مغربها همین معنا رو میده
   در معنای نور ماه هم اتفاقا نور ماه رو با عبارتی توصیف کرده که معناش روشناییه ولی در مورد خورشید معنای نور و تابش رو داره
   با تشکر

  • هرکجا اینارو گفته چرت گفته بیخود از قران مایه نزار

 8. اگه یه هواپیما یا بالگرد ازشرق به غرب ویکی از شمال به جنوب و برعکسش هم حرکت کنند تا به هم برسن ثابت میکنه زمین گرده

  • اگه یه جت مثلا از چین راه بافته به سمت شرق و جت به مصیر مستقیمش ادامه بده .. اگه بعد مدتی دوباره به چین برسه یعنی زمین کروی یه اگه هم نرسه و یا جته گم بشه یعنی زمین صافه

 9. نظریه من اینه:
  ژاپن ی کشور شرقیه یعنی شرقی ترین کشور دنیا
  و آمریکا غربی ترین ببینید خودتون قبول دارید پس اگه زمین گرده تمام مسیر هواپیما ها راحت میشن دیگع
  پس چرا هواپیماهای شرقی همون مسیرو دور نمیزنن راهی که ۱ ساعتس مثلا تا آمریکا، نزدیک ۶ ساعتش میکنن!!!!
  یا اونا خرن یا مارو خر گیر اوردن
  من هزاران نظریه دارم که میتونم حتی قانون نیوتن که جاذبه کشف کردو کذب کنم خیلی راحت میتونم بگم زمین جاذبه نداره اون آسمونه که “دافعه” داره

 10. اقا زمین مسطح باشه اخرش میخوره به دیوار حتما ؟؟؟ خخخخخ

 11. اگر زمین مسطح است خب چرا بقیه ی سیاره های منظومه ی شمسی و قمر ها کروی هستند؟؟!
  هر جسمی در فضا اگر به جرم مناسبی برسد به شکل کروی در می آید.چون نیروی جاذبه تمام سطح آن را احاطه کرده و تبدیل به کره می شوند.شهاب سنگ ها و سیارک ها چون جرم به مقدار کافی ندارند،نیروی جاذبه ی کافی هم ندارند در نتیجه نیروی جاذبه آنها بر اون جرم اثر نگذاشته و شکل واضحی ندارند.نیروی جاذبه ی زمین بر تمام سطح زمین اثر گذاشته و تمام سطح آن را احاطه کرده است که در نتیجه به شکل گرد یا همون کره در آمده است.

  • تمام این اطلاعات را ناسا تزریق کرده و کسی فضا نرفته و ندیده که دیگر سیارات کروی شکل باشند از اونحا که سفر به ماه ناسا دروغی بیش نبود واگر هم حقیقت داشت دلیل اینکه پنجاه سالی است که ناسا دیگه بر روی ماه نرفته چیست !من کلا اطلاعات ناسا را دروغ و دستکاری شده میدونم

 12. به نام ایزد دانا
  با سلام به نظر من زمین گرد است نه مسطح و این رو با چند دلیل اثبات میکنم اول اینکه اگه زمین مسطح باشه دیگه اختلاف ساعت وجود نداره یعنی اگه در ایران صبح باشه در تمام جاهای دنیا نیز باید صبح باشه دوم اینکه بر روی زمین گرد خط استوا است ( خط فرضی که زمین رو به دو نیمکره نصف میکند) که بر روی این خط خورشید به صورت مستقیم تابیده می شود و دمای انجا به شدت بالا است اگه زمین مسطح بود در تمام جاهای دیگر نیز دما همینطور بود و سوم اینکه زمین جاذبه خودش رو از کجا بدست میاره در این سایت گفته شده که زمین انرژی جاذبه رو با حرکت به سمت بالا به دست میاره مانند شخصی که بر روی زمین است که جاذبه نیروی معادل ۹.۸ متر بر مجذور ثانیه را وارد میکنند اگر موشکی با این سرعت به سمت بالا حرکت کند مانند جاذبه عمل میکنند حالا اگه به سمت بالا مانند یک موشک حرکت میکنه پس چرا از مدار خودش یا منظومه شمسی خارج نمیشه و چهارم اینکه فصل ها چگونه به وجود می اید

 13. من خودم میگم زمین گرد است.
  اما نباید زود قضاوت کرد….
  درسال ١۶١٠گالیله گفت زمین متحرک است وبه دور خورشید میچرخد؛اما ازسوى کلیسا موردبازجویى وتفتیش عقاید قرار گرفت وگفت که این نظریه ازسر مستى وکاملادروغ واشتباه است.
  اما ٣۵٩ سال بعد انسان به روى ماه قدم گذاشت ونظریه گالیله ثابت شد.پس ممکنه نظریه زمین تخت درست باشه و درسال هاى دیگه ثابت بشه.

 14. از نظر من این نظریه کاملا غیر قابل قبوله….
  اونا میخوان بعد از کلی عکس های ماهواره ای ثابت کنن زمین گرد نیست..
  این نظریه ها اصلا هیچ اهمیتی نداره . فقط شما بر این باور بمونید که زمین گرده…

 15. مسخره ترین و چرت ترین نظریه ی تاریخ !!!!!!
  بابا هیچی نمیدونید خب نگید . اطلاعات و سواد علم فیزیکتون کمه خب نگید . مگه برای جلب توجه کردن باید هرچیزی رو گفت ؟؟؟؟؟ زمین مسطحه ؟؟؟؟!!!!! پس حتماً انیشتین که نظریه ی نسبیت عام رو ثابت کرده گ$ه خورده آره ؟!! نیوتن که جاذبه رو کشف کرده حرف مفت زده آره ؟؟!!! میدونید این موضوع شبیه چیه ؟؟؟ شبیه اینه که بگید توپ کروی اما گروهی دیگه بگه نه توپ کروی نیست !!! توپ تخته !!!!!!!!!!! این نظریه واسه جلب توجه . چندان این مطلبو جدی نگیرید . ۱ – علم فیزیک رو با فلسفه قاطی نکنید ! فلسفه با علم فیزیک فرق داره ! ۲ – توی علم فیزیک برای ثابت کردن قوانین از رایاضیات کمک گرفته میشه پس فیزیک ریاضی داره ! فیزیک مثل تاریخ و … نیست که حفظ کنیم پس چرا علم فیزیک توی رشتۀ تحصیلی ریاضی قرار داره ؟؟!! ۳ – هیچی نمی دونید نگید !! این بی سوادی شما رو نشون میده و به کسایی که عاشق این علم هستن به شدت برمیخوره .

 16. یعنی سطح سواد و آیکیوی گالیله و انیشتین و نیوتن این همه دانشمند دیگه از شما پایین تره

 17. کجای قرآن گفته زمین مسطحه؟

 18. واقعا خجالت نمی کشید با این سطح سواد.
  یکم فکر کنید و با استفاده از عقل خود به گرد بودن زمین پی ببرید . اه
  افسردگی گرفتم از این سطح دانش در جامعه

 19. سلام چیزی که واضحه اینه که طبق نظریه ی زمین کروی و عکس و فیلم های ناسا خورشید مرکزه و زمین دوره خورشید میگرده اما طبق آیه ی ۳۸و ۳۹ سوره مبارکه یاسین که میفرماید الشمس تجری لمستقرلها و… کاملن واضحه که خورشید ساکن نیست و در حال گردشه پس این تناقض بزرگیه برای این نظریه و من قلبا عقلا ویقینا اسلام و قرآن و قبول دارم و این نظریه اشتباهه بدون شک

 20. من تقریبا قانع شده بودم که زمین مسطحه ولی به این ایه از قران برخوردم که خداوند فرموده رب المشرقین و رب المغربین
  خدای دو مشرق و دو مغرب
  دو مشرق و دو مغرب فقط با زمین گرد قابل توجیهه

 21. خداییش بحث مضخرف تری پیدا نکردین ؟!

  احتمالا بعدش باید برین سراغ : نظریه سفید بودن نفت یا زرد بودن خون آدمیزاد

  اگه زمین گرد نیست پس چجوری میتونیم از غرب امریکا حرکت کنیم و بعد از دور زدن آسیا و اروپا دوباره از شرق وارد امریکا شویم ؟
  چرا علم ضعیف خودمون رو بزاریم پای دروغ بزرگ ناسا ؟ مگه فقط ناسا و ایالات متحده فضا پیما به فضا پرتاب کردند ؟ پس چین و ژاپن و روسیه چی ؟ لابد توی این همه سال هم همه ی افراد ناسا به سوگندشون عمل کردن ! خوب پزشک ها هم سوگند می خورن ولی تعداد پزشکانی که سوگند خودشونو میشکونن و راض بیمار رو به همه میگن کم نیست .

  اگر هم گیرتون توی این تصاویر که خوب کاری نداره خود من میتونم خیلی خوشگل تر ثابت کنم جهان مربع شکل هست -!!!!

 22. قبل از همه اون چیزی که خیلی مهم هست برخورد ما انسان ها در برابر نظرات گوناگون هست و باید به یک رشد خیلی خیلی بهتری رسیده باشیم. اون چیزی که از تاریخ گفته شده در مورد گذشته ها برخورد شدید و خشونت بار در برابر نظریه ها بوده. و امیدوارم کسی یا کسانی را به خاطر نظریه های متفاوتشون رو دار نزنند.:)) وقتی با این نظریه مواجه شدم فکر کردم واقعا زمین می تونه مسطح باشه گردباشه مربع باشه و…….. آیا ما می تونیم شخصا در موردش تحقیق کنیم. واضح هست که جواب خیلی از ما ها منفی است پس برامون راحتتر هست که با دیدن چندتا عکس و مقاله یک نظریه رو قبول یا رد کنیم. پس این دلیل واقعی قبول کردن نظریه گرد بودن زمین هست. حتی خبر سفر به ماه نیز قبلا مشخص شده که دروغ بوده اما هنوز خیلی ها نمی دونن. چندین سال پیش من یک مجسمه ای رو دیده بودم از یک صورت انسان. وقتی در مقابلش حرکت می کردم انگار چشم های اون من رو دنبال می کرد و گردی صورت و برآمده بودن آن واضح بود . اما وقتی کاملا بهش نزدیک شدم متوجه شدم دقیقا برعکس بود یعنی چهره شخص در یک گودی قرار داشت و برای این که مطمئن بشم دستم رو به داخل بردم. و این پدیده میتونه در مورد زمین نیز صادق باشه. از دور کروی هست اما از نزدیک شبیه به یک دره. به نظرتون یک نظریه جدید نیست. :)) علم واقعی علمی است که بتونه به نظریه ها رسیدگی کنه و متعصبانه برخورد نکنه. ما روی زمین زندگی می کنیم و بر روی زمین متولد می شیوم آیا علم توانسته هدف از خلقت ما رو به ما ثابت کنه؟ نتونسته. یک نفر هم یک چیزی گفته. و اون شده علم. و هر کسی هم که قبول نکنه مورد تمسخر واقع می شه. در عمل نهایت خلقت ش رو به نمایش میزاره. با سپاس

 23. اگه بحث جاذبس خب اورست بلند ترین نقطه ی زمینه پس باید جاذبه به نسبت با نقطه صفر خشکی کمتر باشه و در مقابل این شما اگه یک ترازو رو تو عمق زمین قرار بدین باید وزن بیشتری رو محاسبه کنه ایا همچین ازمایشی انجام شده ؟ اگه بخوایم بگیم که نه جاذبه حتی روی نوک قله اورست با نقطه صفر یک اندازس پس یعنی قله اورست تو خالیه که نیروی جاذبش با نقطه صفر زمین یکیه

  • نخیر سطح زمین بیشترین جاذبه رو داره چون اگه از زمین ارتفاع بگیریم خوب ازش دور شدیم و شتبش کمتر اثر میکنه و دقیقا در اورست جاذبه کمتری حس میشه ولی اونقدری نیست که متوجه بشیم
   هر چی هم که به مرکز زمین نزدیک تر بشیم خوب بعلت اینکه اون ذراتی که ماروشون قرار داریم جرم کمتری از کل زمین دارن جاذبه کمتر میشه
   پس لب ساحل بیشترین جاذبه رو حس میکنیم

 24. پس اینکه دو کشور آمریکا و امپراتوری ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم از طریق اقیانوس آرام که بین این دو کشور هست با هم درگیر بودند را چگونه توجیح میکنید؛معنیش این نیست که شرق دور به غرب دور توسط اقیانوس ارام متصل هست که باعث توجیح گرد بودن زمین میشه………

 25. ما مردم عادی نمیتونیم خیلی نظر دقیقی بدیم ولی اگه زمین گرد بوداب رودخانه ها باید ب بالای تپه ها میرفت

 26. پس جاذبه و مرکز ثقل رو چطور با صاف بودن زمین توضیح میکنید؟
  جاذبه ی هسته ای باعث پخش شدن یکسان جاذبه در سراسر زمین میشود
  ام آگه زمین مسطح باشد در محیط خارجی آن گرانش به مراتب کمتر از مرکز دایره مسطح است.

 27. اگه زمین شبیه ی دیسک یا ی قرص ک اینجور میگن باشه پس باید بقیه ی سیاره هام همینجور باشه و اگر اینجور باشن نوری ک ماه از خورشید دریافت میکنه میتونه زمین و حتی سیاره های دیگ ک این نورو دریافت میکنن بسوزونه چون میتونه با لبه ی شبیه قرص خودش انعکاس نور را چندین برابر افزایش بده ، پس در اینصورت این درست نیست .
  یا اگه گرد نباشه پس چطور وقتی روی زمین ایستادیم موهای سر ما رو به پایین هستند ولی وقتی در اب میریم اینطور نیست با اینکه سرعت ملکول های هوا و فاصلشون چند برابر بیشتر از آبه ، اگر زمین شبیه قرص باشه و فقط نیروی رو بالا بر ما اثر کنه دراین حالت باز زمین گرد نظریه ی درست تری خاهد بود .

 28. آژانس فضایی اروپا طرحی رو راه اندازی کرده که با فضاپیماهای ارزان قیمت مردم رو می فرسته به مدار زمین و بر می گردونه.
  به نظرم مدافعان این نظریه زمین مسطح رو باید سوار یکی از این فضا پیماها کرد تا گردی زمین رو با چشم خودشون ببینین.
  البته اینا لجوج تر از این حرفا هستن. می گن همه ش فیلمه.
  در این صورت به نظرم باید در فضا پیما رو باز کرد و بهشون گفت حالا مطمئن شدی؟ بعدش هم از همون بالا پرتشون کنن پایین!!!
  من مطمئنم که این توطئه بی خداها و عوامل شیطان برای زیر سوال بردن مفاهیم مقدس قرآن کریم است. در حالی که قرآن با انجیل و تورات متفاوت است و علمای دینی ما نیز با مسیحیت قرون وسطا متفاوتند. شما هیچ عالم دینی یا مفسر و مرجع تقلید معتبر و طراز اولی پیدا نمی کنید که با استناد به آیات و روایاتی که این عده نادان و بی سواد به آن ها اشاره می کنند اعتقاد به مسطح بودن زمین داشته باشد.
  آری از نظر قرآن زمین مسطح است. از نظر علم نجوم هم همین است. علم جدید هم زمین را مسطح می داند. اما نه به آن معنا که اینان می گویند.
  سطح کره زمین بسیار صاف است. کره زمین حتی از یک توپ فوتبال هم صاف تر است. این از نظر علمی ثابت شده است. کوه ها و دره ها در مقایسه با عظمت و حجم زمین بسیار کوچکند و عملا کره زمین سطح بسیار مسطح و همواری دارد!!!!!

 29. دوستان خواهش میکنم به این مزخرفات نه گوش کنید نه راجع بهش بحث کنید.من رشتم نجوم هست با قاطعیت بهتون میگم کل مطالب این پست مزخرف و دروغ.انقدر مزخرف که حتی من هم حاضر نیستم راجع بهش وارد بحث بشم چه برسه ناسا.شبتون خ ش

 30. سلام
  اگه زمین تخته چرا هنگام ماه گرفتگی سایه زمین روی ماه میفته ومیتونیم انحنای زمین رو از رو سایش که روی ماه افتاده تشخیص داد این حالت زمانی ممکنه که زمین گرد باشه؟؟؟

 31. اگه نمیدونستید زمین گرده و اونایی که میگن زمین مسطحه از علم و فیزیک هیچی نمیدونن
  بعضیا میگن ناسا جواب مارو نمیده برای درستی یا نادرستی
  ناسا میدونه که هرچی بگه شما ها باور نمیکنید پس خودتون باید برید تحقیق کنید

 32. داداش خودت میگی چه تاثیری داره خب چرا ناسا این همه هزینه کنه تا نفهمن مسطحه جوابش معلومه چون میخوان بر خلاف قران زمین کرویو به ما تحمیل کن که کردن!اینا یه مشت شیطان و پرست و فراماساونن که قصدشون اینکه صلح جهانی راه بندازن چون از ظهور امام زمان وحشت دارند یه سند دیگه راجب زمین تخت هس اونم کارتون سیمپسوناس برو راجبش‌ تحقیق کن تا بفهمی‌ چرا میگم اهمیت داره این کارتون ففط قشنگ تحقیق کن

 33. من دانشجوی فیزیک مولکولی هستم و بچه ها اینقدر با هم بحث نکنین.از سال ۲۰۱۴ گروهی از دانشمندان فیزیک استندفورد فرضیه ای رو روی کاغذ ثابت کردن که زمین کروی نیست و برای تحقیق روی فرضیه ی خود سیا بهشون اجازه ی تحقیق نداد!!!بله این شک الان در بین دانشمندان هست که کروی بودن زمین یکی از بزرگترین دروغ های تاریخ بوده و در مورد فصل ها هم این دارای توجیه معقولی هست

 34. ناموسا متنو خوندم شاد شدم
  نظرا رو خوندم بیشتر شاد شدم خداوند خیرتان دهد?
  اصن نه گرده نه تخت شبیه خربزس راحت شدین؟؟؟
  فقظ من چیزی که میبینم اینه که اونایی که میگن زمین تخته کلا از لحاظ فیزیک و ریاضی مغزشون تو تعطیلاته 😐
  مگه انحنای زمین چقدره ک شما بخوای یه کشتیو از بیست کیلومتری نبینی بره پایین زمین خیلی یزرگتر از این حرفاس..
  نمیدونم شایدم تخت باشه…
  اصن همچین بحث میکنین انگار زمین تخت یا گرد باشه یارانه بهتون تعلق نمیگیره?

  • سلام اعدادی که من میگم بر اساس مقادیریه که خود زمین گردا اعلام کردن . مثلا قطر زمین ۱۲۲۹۳ کیلومتر . اگه این قطر زمین باشه بعد از یک کیلومتر دقیقا شانزده سانت میره پایین تر و بعد از دو کیلومتر میشه ۷۲ سانتی متر و بعد از سه کیلومتر میشه ۱۴۴ سانتی متر و در فاصله چهار کیلومتری میشه ۲۵۶ سانتی متر . یعنی توی چهار کیلومتری دیگه یک آدم رو با دوربین نباید بتونی ببینی . ولی آیا اینجوریه؟ شما یک آدم رو با دوربین شکاری توی فاصله چهار کیلومتری راحت میبینید

 35. لطفا یکی توضیح بده که شب و روز در زمین تخت جطور توجیه میشه.

 36. یادمه حدود ۷ یا ۸ سال پیش از اخبار علمی فرهنگی خبری رو دیدم که میگفت مردم لندن و نیویورک بود اگه اشتباه نکنم از طریق یه دوربین بسیار قوی و از طریق ساحل راحت هم دیه رو نگاه میکردن

 37. با سلام به همگی ……خدا وکیلی کاری به این کارا ندارم بخدا من دوره دبستان که بودم یه با به معلم کلاس پنجممون گفتم آقا اگه زمین گرده با توجه به جای ایران تو کره زمین پس ما چرا کجکی راه نمیریم چرا وقتی محققآ میرن قطب جنوب سرو تح نمیشن؟؟؟؟؟؟…؟؟.؟؟؟؟ ولی جواب نگرفتم

 38. یکی از اصلی‌ترین اصول فیزیکی این است: هیچ مرجع مرجحی وجود ندارد. نتیجتا کرات منظومه شمسی و سایر منظومه های عالم مثل هم کروی اند ستارگان هم کروی اند فرقی بین اینها از بابت شکل نیست. زیرا اینها همگی تحت نیروی گرانشی شکل گرفته اند و این نیرو مرکزگرا است و معادلات این نیرو حاکم بر شکل گیری آنهاست. مشکل اصلی تخت انگاران عدم آشنایی با ریاضیات و فیزیک است.
  لطفاً سری به رصد خانه های شهرتان بزنید و یکبار هم که شده کروی بودن سیارات را از این وسیله نگاه کنید.
  در حال حاضر خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی با دقت ثانیه در مکان های خاص با استفاده از مدلهای نجوم اندازه گیری میشود.

  • سلام مگه نمیگید این حرفا بخاطر عدم آشنایی با ریاضی و فیزیک هست؟ حالا شما توی کدومش مسلط تری تا با هم صحبت کنیم؟ با هر کدومش بگی خیلی راحت با فرمول و منطقی تخت بودنش رو ثابت میکنم . ولی بهتره بجای زیر سوال بردن یک گروه و اثبات حرفت دلیل و منطق بیاری . ممنون

 39. این نظریه خنده دار فقط اونایی رو میتونه گول بزنه که فیزیک نخونده باشن

 40. خاصیت علم همینه . وقتی یه نظریه اثبات میشه دلایلی هم واسه ش ارائه میشه بعد از مدتی یه نظریه کاملتر با دلایل قوی تر و جدید جاشو میگیره و نظریه قبلی با تمام دلایلش به فراموشی سپرده میشه. با گذشت زمان علم چیزهای خیلی جالب تر و جذاب تری از گرد یا مسطح بودن زمین به ما خواهد آموخت. بهترین کار اینه که انعطاف پذیر باشیم و با چشم بسته از چیزی دفاع یا به نظریه ای حمله نکنیم. اینا همه تلنگره واسه کسانی که اهل تفکر عمیق و به دور از تعصب هستن

 41. اقا یک سوال دارم حالا زمین کرد یا مسطح چ فرقی بحال ما میکنه ولی من در عجبم ک این اقیانوس پاسافیک یا ارام چجور میشه ک هم ب امریکا سااحل داره هم بازاپن نمیدونم یا اصلا هواپیماهای ک دارن از دبی ب مقصد لسانجلس میرن چرا از اسمان ایران رد میشن و ب سمت قطب شمال میرن ک فاصله کم بشه خوب یدفعه از اقیانوس اتلانتیک میرفتن دیگه حتما مال تنضیمات یاتا سازمان هواپیمایی جهانه خلاصه نمیدونم دیگه ما ک میگیم گرده بقیه هم نظرشون مورد احترامه

 42. .ند آرزو میکنند که ای کاش در دنیا میان ما بیشترین فاصله بود تا هیچ گاه به هم نمی رسیدیم . ( آیه هم همین را میگوید ) دقت کنیم : بیشترین فاصله میان دو نقطه = دو مشرق ! یعنی دو نقطه را در زمین در نظر بگیریم. که دورترین فاصله را به هم دارند. جالب است که این دو هر دو مشرق نامیده شدند. به تعبیر علمی یعنی هم مدار صفر درجه ( گرینویچ ) مشرق است و هم دورترین مدار از گرینویچ ! و این یعنی زمین کروی و شبیه به آن است نه مسطّح غیر کروی …

  وَ الشَّمْسُ تجَْرِى لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَالِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیم‏ [آیه ۳۸ یاسین]

  ترجمه : و خورشید (نیز براى آنها آیتى است) که پیوسته بسوى قرارگاهش در حرکت است این تقدیر خداوند قادر و داناست‏…

  بررسی : بله اینطور هست.خورشید و منظومه شمسی هم در حال حرکت اند. این آیه هم ادعای ( کروی نبودن زمین ) را ثابت نمی کند.

  أَمَّن جَعَلَ الْأَرْضَ قَرَارًا وَ جَعَلَ خِلَالَهَا أَنْهَرًا وَ جَعَلَ لهََا رَوَاسىِ‏َ وَ جَعَلَ بَینْ‏َ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا أَ ءِلَاهٌ مَّعَ اللَّهِ بَلْ أَکْثرَُهُمْ لَا یَعْلَمُون‏ [آیه ۶۱ نمل]

  یا کسى که زمین را آرامشگاه قرار داد، و میان آن نهرهایى روان ساخت، و براى آن کوه‏هاى ثابت و پابرجا ایجاد کرد، و میان دو دریا مانعى قرار داد (تا با هم مخلوط نشوند با این حال) آیا معبودى به همراه خداست؟ نه، بلکه بیشتر آنان نمى‏ دانند (و جاهلند)

  اینکه زمین محل آرامش یا بهتر است بگوییم مایه ی آرامش است ( یا حتی خود زمین آرام است ) ، یعنی مسطح غیرکروی است ؟؟؟ آیا اجرام کروی نمی توانند آرام باشند ؟ یا مایه مایه باشند ؟؟؟

  • دانشمند ناسا و این نظریه زمین کروی میگه خورشید ثابتهو زمین دورش میگرده حرفش کاملا برعکسه کلام قرآنه خوبه خودت آیشو آوردی که میگه این خورشیده که برمداری معین چرخش میکنه و میگرده😉

 43. ا

  الَّذِى جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ فِرَاشًا وَ السَّمَاءَ بِنَاءً وَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقًا لَّکُمْ فَلَا تجَْعَلُواْ لِلَّهِ أَندَادًا وَ أَنتُمْ تَعْلَمُون‏ [سوره بقره آیه ۲۲]

  ترجمه : آن کس که زمین را بستر شما، و آسمان را همچون سقفى بالاى سر شما قرار داد و از آسمان آبى فرو فرستاد و به وسیله آن، میوه‏ ها را پرورش داد تا روزى شما باشد. بنا بر این، براى خدا همتایانى قرار ندهید، در حالى که مى‏ دانید (هیچ یک از آنها، نه شما را آفریده‏ اند، و نه شما را روزى مى‏ دهند).

  بررسی : اولاً تشبیه آسمان به سقف ، یک تمثیل درست است. جو زمین مانع ورود بسیاری از امواج و اشعه های خطرناک می شود، پس محافظ اهل زمین است. همچنین واژه ی فراش در آیه به معنی بستر گسترده است. از همین روی به فرش ، فرش میگوییم . زمین واقعاً بستری گسترده است. اما آیا این به معنی غیرکروی بودن زمین است ؟؟؟ خیر. چه بسا اجرام کروی همچون زمین که هم بستر است و هم گسترده و در عین حال کروی هم هستند. گذشته از اینکه ممکن است سطح اجرام کروی نیز به وسیله فرش یا پارچه یا … گسترده و پهن شود.

  به راستی آیا تشبیه پوسته ی پرتقال به عنوان یک شیء کروی به فرش روی پرتقال جالب نیست ؟

  حَتىَّ إِذَا بَلَغَ مَغْرِبَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَغْرُبُ فىِ عَیْنٍ حَمِئَهٍ وَ وَجَدَ عِندَهَا قَوْمًا قُلْنَا یَاذَا الْقَرْنَینْ‏ِ إِمَّا أَن تُعَذِّبَ وَ إِمَّا أَن تَتَّخِذَ فِیهِمْ حُسْنًا[آیه ۸۶ کهف]

  ترجمه : تا به غروبگاه آفتاب رسید. و در نظرش مجسّم شد که خورشید در چشمه تیره و گل ‏آلودى فرو مى ‏رود و در آن جا قومى را یافت. گفتیم: اى ذو القرنین؛ آیا مى‏ خواهى (آنان) را مجازات کنى، و یا روش نیکویى در مورد آنها انتخاب نمایى؟

  بررسی : قرآن نمیگوید خورشید در چشمه ( یا دریا ) فرو رفت. بلکه میگوید ذوالقرنین چنین گمان کرد ! در نظر او چنین مجسم شد … یعنی قرآن تصور ذوالقرنین را بیان کرد.

  حَتىَّ إِذَا بَلَغَ مَطْلِعَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَطْلُعُ عَلىَ‏ قَوْمٍ لَّمْ نجَْعَل لَّهُم مِّن دُونهَِا سِترًْا [آیه ۹۰ کهف]

  ترجمه : ذوالقرنین حرکت کرد تا به خاستگاه خورشید رسید (در آن جا) دید خورشید بر جمعیّتى طلوع مى‏کند که در برابر (تابش) آفتاب، پوششى براى آنها قرار نداده بودیم (و هیچ گونه سایبانى نداشتند)

  بررسی : مطلع الشمس یعنی مشرق . کجای آن دلالت بر غیرکروی بودن زمین دارد ؟؟

  لَا الشَّمْسُ یَنبَغِى لهََا أَن تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَ لَا الَّیْلُ سَابِقُ النهََّارِ وَ کلُ‏ٌّ فىِ فَلَکٍ یَسْبَحُون [آیه ۴۰ سوره یس]
  ترجمه : نه خورشید را سزاست که به ماه رسد، و نه شب بر روز پیشى مى‏گیرد و هر کدام در مسیر خود شناورند …

  بررسی : منظور از شناور بودن خورشید در فلک خود حرکت آن همراه با منظومه شمسى و همراه با کهکشانى که ما در آن قرار داریم مى‏باشد چه اینکه امروز ثابت شده است که منظومه شمسى ما جزئى از کهکشان عظیمى است که به دور خود در حال گردش است. این آیه هم دلالت نمی کند که زمین کروی نیست.

  جالب است وقتی یکی از اسلام ستیزان از استدلال معقول برای اثبات توهمش عاجز میشود چنین دست و پا میزند :
  « با مدل مسطح زمین منطبق است زیرا از وجود شب و روز به طور همزمان در کره زمین که به علت چرخش کره زمین رخ می دهد پشتیبانی نمی کند و وجود این پدیده را رد می کند این ایه وجود اختلاف زمانی مناطق مختلف زمین را نفی می کند. »
  عجیب است که این افراد چگونه به زور سرنیزه میخواهند چیزی را به قرآن بچسبانند. اینکه در آن واحد شب از روز سبقت نمیگیرد. دلالت بر نظم می کند. ( یعنی این آیه در مقام بیان نظم حاکم بر جهان هستی است ) ابتدای خلقت شب بود و سپس با آفرینش خورشید، روز پدیدار شد. پس همواره شب قبل از روز است ( در هر افقی ) گذشته از اینکه آیه ۴۰ معارج نشان میدهد زمین دارای مشارق و مغارب :» مشرق ها و مغربها است . یعنی یک نقطه میتواند مشرق ( اشراق گاه خورشید ) و نسبت به نقطه ای دیگر محل غروب خورشید باشد. که میتواند نشان دهنده وجود شب و روز به طور همزمان در کره زمین باشد. ( همزمان بخشی از کره زمین شب و بخشی دیگر روز باشد. گرچه شب مقدم بر روز است.)

  حَتىَّ إِذَا جَاءَنَا قَالَ یَالَیْتَ بَیْنىِ وَ بَیْنَکَ بُعْدَ الْمَشْرِقَینْ‏ِ فَبِئْسَ الْقَرِین‏ [آیه ۳۸ سوره زخرف]
  ترجمه : تا زمانى که (در قیامت) نزد ما حاضر شود مى‏ گوید: اى کاش میان من و تو فاصله دو مشرق. بود چه بد همنشینى بودى‏…
  بررسی : اسلام ستیزان می گویند که این آیه با مدل مسطح زمین منطبق است زیرا اشاره به طلوع و غروب خورشید در یک نقطه دارد .
  پاسخ ما به این سخن عجیب و نادرست !
  همانگونه که روشن است وقتی بدکاران در قیامت به هم می رسند آرزو

  • با درود.
   من فقط پاسخ آن بخش را میدهم که گفید : عجب است که این افراد چگونه به زور سر نیزه می خواهند چیزی را به قرآن بچسبانند.
   اینکه قرآنی که با زور شمشیر نه سر نیزه به ما تحمیل شد بایستی با زور شمشیر هم از ما جدا شود . چون هنوز شمشیر قرآن به غلافش بر نگشته و این یعنی جنگ اسلام با ایران ادامه دارد .

 44. چرا دین اسلام و مذهب شیعه را انتخاب کردم ؟

  آیا قرآن زمین را مسطح (غیر کروی ) میداند ؟!!
  پاسخ :

  خیر . قرآن هیچ گاه زمین را مسطح ( غیر کروی ) ندانست.

  مقدمه :

  زمین آنقدر وسیع است که در هر قسمتی از آن قرار گیریم، سطحی پهناور برای ما تداعی می گردد. قرآن نیز بارها و بارها پهناوری و وسعت بسیار زیاد زمین را به عنوان نشانه ای محسوس و قابل درک به انسان ها یادآور شد تا از این رهگذر بشریت را به سوی یگانه خدای جهان آفرین هدایت کند. لیکن برخی از دشمنان لجباز بر اساس آیاتی از قرآن مدعی شده اند که الله تعالی زمین را غیر کروی دانسته است ! در این مقاله آیات مورد ادعای آنان را بررسی کرده و اثبات می کنیم که در هیچ آیه ای از قرآن ، زمین مسطح ِ غیر ِ کروی دانسته نشده است.

  نکته :

  ۱. دشمنان اسلام ، برداشت های سطحی خود را نقد می کنند، سپس می گویند : قرآن را نقد کردیم !!! این نیز از عجائب روزگار است.

  ۲. قرآن کتاب فیزیک و شیمی و ریالضیات نیست. بلکه کتاب هدایت بشر به سوی رستگاری مادی و معنوی است. پس نباید ازقرآن انتظار داشت که به حل معادلات ریاضی و فیزیک و … بپردازد. گرچه ممکن است قرآن مواردی از مسائل علمی را نیز بیان کرده باشد اما وظیفه ای بر دوشش نیست.

  بررسی آیاتی که برخی مدعی هستند بر غیر کروی بودن زمین دلالت می کند :

  وَ إِلىَ الْأَرْضِ کَیْفَ سُطِحَت‏ [ غاشیه : ۲۰ ]

  ترجمه : و به زمین که چگونه گسترده و هموار گشته است؟

  بررسی : سطحت به معنی گستردگی همراه با همواری است. کجای آن دلالت می کند که زین غیر کروی است ؟ چه بسا اجرام کروی که به دلیل وسعت ، سطحش گسترده و هموار (صاف) است. ( توجه قرآن علاوه بر هموارهای زمین به ناهمواری های آن نیز اشاره کرده است : ۲۷ فاطر )

  همچنین شاید برخی گمان کنند که « سطح » در اصطلاح نوین هندسی در مقابل کره یا قوس و … قرار می گیرد. اما باید توجه داشت که در ادبیات عربی این مسئله وجود ندارد. قرآن هم لزوماً قرار نیست از اصطلاحات دانشمندان قرن ۲۱ استفاده کند !

  وَ اللَّهُ جَعَلَ لَکمُ‏ُ الْأَرْضَ بِسَاطًا [ آیه ۱۹ نوح ]

  ترجمه : و خداوند زمین را براى شما فرش گسترده‏اى قرار داد .

  بررسی : این تشبیه است. اگر در مناطق جلگه ای ( که ناهواری وجود ندارد ) بنگریم ، زمین به واقع شبیه به فرشی گسترده است.و ابداً دلالت بر غیرکروی بودن زمین ندارد. علاوه بر اینکه اجرام کروی نیز قابل پوشانیدن ( با فرش و پارچه و … ) هستند.

  وَ یَوْمَ نُسَیرُِّ الجِْبَالَ وَ تَرَى الْأَرْضَ بَارِزَهً وَ حَشَرْنَاهُمْ فَلَمْ نُغَادِرْ مِنهُْمْ أَحَدًا [آیه ۴۷ کهف ]

  ترجمه : و روزى را به خاطر بیاور که کوه‏ها را به حرکت درآوریم و زمین را آشکار و مسطح مى‏بینى و همه آنان [انسانها] را برمى‏انگیزیم، و احدى از ایشان را فروگذار نخواهیم کرد.

  بررسی : منظور از « بارزه » مسطح به معنی « غیر کروی » نیست بلکه به معنی « بدون پستی و بلندی » است. متأسفانه دشمنان اسلام بدون دقت در معانی کلمات عربی و صرفاً بر اساس تعابیر ازخودبافته قضاوت می کنند.

  الَّذِى جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ مَهْدًا وَ سَلَکَ لَکُمْ فِیهَا سُبُلًا وَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّن نَّبَاتٍ … [ آیه ۵۳ طه ]

  ترجمه : همان خداوندى که زمین را براى شما محل آسایش قرار داد و راه‏هایى در آن ایجاد کرد و از آسمان، آبى فرستاد، که با آن، انواع گوناگون گیاهان را (از خاک تیره) برآوردیم.

  بررسی : کجای این آیه دلالت بر غیرکروی بودن زمین دارد؟؟؟ در شگفتیم از برداشت های عجیب دشمنان اسلام از قرآن …

  أَ لَمْ نجَْعَلِ الْأَرْضَ مِهَادًا وَ الجِْبَالَ أَوْتَادًا [ آیه ۶ و ۷ سوره نبأ ]

  ترجمه : آیا زمین را محل آرامش قرار ندادیم؟ و کوه‏ها را همچون میخها ؟

  بررسی : باز هم در عجب مانده ایم که به راستی کجای این آیات دلالت بر غیرکروی بودن زمین می کند؟

  وَ الْأَرْضَ بَعْدَ ذَالِکَ دَحَئهَا اخْرَجَ مِنهَْا مَاءَهَا وَ مَرْعَئهَا [ آیه ۳۰ و ۳۱ نازعات ]

  ترجمه : و زمین را بعد از آن گسترش داد، و از آن آب و چراگاهش را بیرون آورد…

  بررسی : و ایضاً ! کجای این آیات دلالت بر غیرکروی بودن زمین دارد ؟؟؟ « دحیها » به معنی گستردگی پهناوری است. چه بسا اجرام کروی که سطحشان گسترده و پهناور باشد.

  وَ هُوَ الَّذِى مَدَّ الْأَرْضَ وَ جَعَلَ فِیهَا رَوَاسىِ‏َ وَ أَنهَْارًا وَ مِن کلُ‏ِّ الثَّمَرَاتِ جَعَلَ فِیهَا زَوْجَینْ‏ِ اثْنَینْ‏ِ یُغْشىِ الَّیْلَ النهََّارَ إِنَّ فىِ ذَالِکَ لاََیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُون‏ [ آیه ۳ رعد ]

  ترجمه : و او کسى است که زمین را گسترد و در آن کوه‏ها و نهرهایى قرار داد و در آن از تمام میوه‏ها دو جفت آفرید (پرده سیاه) شب را بر روز مى‏پوشاند در اینه

  • منم درعجبم که واسه خودت میبری میدوزی میبافی قرآن تفسیر میکنی افرین نکنه میخوای بگی حضرت محمدی نعوذ بالله اما اینو بدون دوست عزیز آمریکا خوب سرتو شیره مالونده در خریت خودت بمون

 45. سلام نخند علی جان تا حالا از خودت پرسیدی چرا همیشه سفر ها به طور شرق و عرب سفر میکنن مثلا کوچ پرندگان از قطب شمال به جنوب چرا همیشه از روی روسیه وایران و اروپا وچرا از پشت این زمین کروی ندیدیم مستندی بسازند که از اون طرف کره زمین رفتن کفار همیشه با شک به گفته هاشون باید برخورد کرد مانند نظریه داروین اول میمون فسیل هست والانم هست وانسان همچنین ولی این نقاشیهای دروغی هیچ دلیلی ندارن الانم نمیگم این نظریه درسته ولی باید دید که این بی دینان به خاطر اینکه بگن این دنیا خود به خود به وجود اومده این زمین گرد رو در آوردن که اینم مانند بقیه سیاره هاست ولی این نظریه میگه زمین مرکز هستیه فیلمی از آسمان در شب گرفتن که تمام اجرام آسمانی دور زمین میچرخنداین طور دیده میشه حالا ببینیم چی میشه آینده مشخص میکنه ولی سکوت ناسا خیلی عجیبه!!!!؟

 46. دوستان بس کنید ، من اطمینان میدم که زمین گرده ، اگه گرد نیست پس چرا وقتی پرواز High Altitude داریم ، توی ارتفاع حدود ۵۰۰۰۰ فیت ، که نزدیک به سقف پرواز هواگرده ، اون انحنا رو میبینم ، حتما چشمای من عیب داره ، اگه عیب داشت که الان این هواگرد چند میلیون دلاری رو نمی سپردن به من

  • رفیق نمیدونم سوار هواپیما شدی یا ن
   یه نگاهی به پایین بنداز اگه زمین گرده و اینکه میگن خورشید نمیدونم چن برابر زمینه خورشید رو باید از بالای ابر ها ببینیم ولی من خودم دیدم که خورشید از پایین ابر ها دیده میشه …………

 47. گالیله اثبات کرد زمین گرده وقتی اثبات گرد بودن زمین مد نبود

 48. فقط یه چیزی
  چرا انقد بحث کردین یه بار نگفتین این لبه ی زمین مسطح کجاست؟
  یعنی واقعا میخواین بگین ک نمیزارن به لبه ی زمین برسیم؟حرکت نظامیه و …. از این چیزا؟؟
  شما میخوایید اینو ما قبول کنیم؟؟عجیبه.
  و یه چیزی اگه زمین مثل دیسکه….و خب میشه اگه به جلو حرکت کنی و مثل دیسک بچرخی برسی جایه اولت.خب اگه من بخوام به چپ حرکت کنم چی؟؟به نظرتون با این فرضیه به جایه اولم میرسم؟یا میرسم به لبه ی دیسک؟حالا اگه اون لبه دریا باشه چی؟نکنه میخوایین بگین که از کل لبه هایی ک پوشیده از آبه محافظت میشه؟میشه یه عکس از محافظینی ک دارن از لبه ی زمین ک پوشیده از آبه رو محافظت میکنن ارائه بدین؟

 49. این که زمین مسطح هست تا نبینم باور نمیکنم.یه نظریه هست میگه جهان ما دو بعدیه ولی ما سه بعدی میبینیم ینی ما موجودات دوبعدی هستیم مثل بازی های کامپیوتری شبهی از واقعیت

 50. بشر ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد میدونسته زمین کرویه بعد این بار دومه که توهم توطعه میکنین

 51. اگه خورشید خیلی کوچکه و دور زمین میچرخه ، پس سیارات دیگه دارن دور چی میچرخن؟ هر کدوم برای خودشون یه خورشید دارن؟؟؟
  نور ماه اگه گرم بود جای تعجب داشت، علت این که نور خورشید گرمه وجود UV هست که در نور ماه بعلت انعکاس بطرز بسیار محسوسی کاهش پیدا کرده و تقریبا صفره پس عملا هیچ گرمایی نداره و علت اینکه تابش نور ماه باعث سرد شدن میشه اساسا این سوال غلطه چون نور ماه باعث سرد شدن نمیشه و این کاهش دمای محیط هست که باعث کاهش دمای اجسام میشه

  • کی گفته که سیارات دیگ وجود دارن؟؟؟
   اگه قران خونده باشی نوشته که خدا همه دنیا رو برای انسان درست کرده اگه برا انسان درست کرده چرا انسان نمیتونه به سیاره های دیگ بره …….مثل این میمونه بابات بگه این خونه تواه ولی نذاره بری توش??

   • یه نگاه به بالا سرت بندازی و یا یه تلسکوپ داشته باشی راحت میتونی ببینی
    نکنه تلسکوپ هم ابزار فریب امریکایی هاست؟؟؟

   • بجز ماهم انسانهای دیگه ای در کرات دیگه زندگی میکنن دلیل نمیشه ما باید همه جا بریم.و اینکه دلیل نرفتن ما به کرات دیگه دانش اندک ماهست
    و خداوند در قرآن میفرماید انچه که در آسمان و زمین هست همه تسبیح خداوند میکنند
    پس جز ما موجودات دیگه ای هم زندگی میکنن و کرات دیگه محل زندگی آونها هست..

 52. همیشه انکار یه چیز خیلی ساده تر از اثباتشه
  اگه قرا بود زمین صاف باشه این همه ماهواره که اطرا ف زمین حرکت میکنن چرا دوباره سر جای اولشون بر میگردن؟اگه زمین صاف باشه باید تو هر طرفش یه پرتگاهی داشته باشه ولی کسی تا حالا چنین گزارشی نداده.اگه زمین کاملا هموار باشه تغییرات فصلی واب و هوایی معنا نداره

 53. بعضی مسائل بسیار روشن و واضح هستند و عملا در ذهن مخاطب باهوش سریعا اثبات میشن.

  همه سیارات کروی هستن. چرا زمین مستثنی باشه؟
  ماه و خورشید کروی هستند
  بردار گرانش بر سطح زمین عمود هست و این فقط در جرم کروی امکان‌پذیر هست
  استوای سماوی منطبق بر عرض جغرافیایی ناظر روی زمین کروی هست
  تغییر ارتفاع ستاره قطبی در کشورهای مختلف منطبق با مدل هندسی زمین کروی
  آسمان متفاوت نیم‌کره شمالی و جنوبی زمین
  پروازهای کوتاه مدت در نیم‌کره جنوبی (مثلا از افریقا به استرالیا) که فقط در هندسه کروی امکان پذیر هست
  امواج اس و پی زمین‌لرزه که فقط در مدل کروی توضیح داده میشه
  تغییر میدان دید در فواصل مختلف زمینی که دقیقا بر هندسی کروی منطبق هست. (مثلا ارتفاع یک کشتی در آب)
  حرکت رجعی سیارات که فقط در مدل خورشید مرکزی توضیح داده میشه
  هلال سیارات داخلی که فقط در مدل خورشید مرکزی توضیح داده میشه
  معکوس شدن نیروی کوریولیس در جبهه‌ها هوا در دو نیم کره زمین
  عدم مشاهده همزمان خورشید در تمام سطح زمین (پس قطعا زمین فرم هندسی سه بعدی داره)
  مشاهده سایه زمین بر روی ماه در زمان ماه‌گرفتگی که به شکل منحنی ظاهر میشه و تصویر یک کره رو نشون میده.
  تغییر در موقعیت ستارگان نزدیک بخاطر اختلاف منظر شش ماهه مدار زمین به دور خورشید
  میل محوری زمین و پیدایش فصول
  حرکت تقدیمی محور زمین
  ارتباطات ماهواره‌ای زمین ثابت که فقط در فرم هندسی کروی امکان‌پذیر هست

  و صدها دلیل دیگه…

  • گل گفتی Sam عزیز .. کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده نمیشه .. به این گونه افکار باید گفت افکار دایی جان ناپلعونی .. افکاری که برای اثبات نظر خودشون به هر دلیل و منطق پوچی که میتونن دست میندازن .. من با دلایل علمی کاری ندارم .. فقط چند تا نکته ساده
   توی دنیای کنونی مگه فقط آمریکا و روسیه هستن که به علم هوا فضا دسترسی دارن که بخوان مدارک اثبات تخت بودن زمین رو کتمان کن در حال حاظر بسیاری از کشورها و بطبع بسیاری از افراد میتوانن به اطلاعات دست اول دست پیدا کنن و مطمعن باشید ساکت نگه داشتن همه این کشورها و افراد شاغل در علوم فضایی امکان نداره و کسی نیست که بدش بیاد با اراعه مدارک قاطع در خصوص تخت بودن زمین نام خودش رو درتاریخ ثبت بکنه .. چرا تا کنون افشاگران معروف دنیا مدارک قاطع و دندان شکنی اراعه نداند که زمین تخت هست و نه کروی ..بنظرم گاهی باید با منطق به موضوعی نگاه کرد …

 54. اول این که صاف بودن یا نبودن زمین در زندگی شما هیچ تاثیری نداره و من در حدی علم ندارم که بخوام در این باره نطر بدم ولی اگه میگن زمین کروی هست پس اگر با یک هواپیما در یک مسیر مستقیم حرکت کنن در آخر باید به جای اول برسن و اگاهی ندارم ک آیا کسی همچین کاری کرده یا نه ولی به نطرم این میتونه جواب سوالو بده

 55. “و زمین گرد است”
  – ابواسحق ابراهیم اصطخری (قرن پنجم و ششم هجری قمری )، مسالک و ممالک، به اهتمام ایرج افشار، تهران: علمی و فرهنگی، چاپ سوم، ۱۳۶۸، ص ۹.

 56. اگر زمین صاف بود نمیتونست توی فضا معلق باشه ( سیارات به این دلیل دور خورشید میچرخن که خورشید خاصیت خاصی داره و یکی از این خاصیت ها کروی بودن خورشید و سیاره هاست شما میگین بقیه اجرام دارن دور زمین میچرخن پس باید زمین کروی باشه) پس باید ی جا چسبیده باشه و اگرمیگید آسمون مثل طاق میمونه که روی زمینو پوشانده پس باید ی محلی باشه که زمین و آسمون به هم متصل هستند!! و ما میتونیم به آسمون دست پیدا کنیم…
  لطفا هروقت رسیدید اونجای زنگم به ما بزنید!!!

 57. سلام.زمین گرده.اگه تخت باشه چگونه فصل بوجود میاد.اگه تخت باشه و جاذبه همون شتاب زمین باشه بس اخر زمین باید پرتگاه باشه.اگه صافه پس چرا نمیشه با دوربین توی دریا بیشتر ازچندکیلومترو دید؟

 58. سلام
  همین ابتدا بگم که من تخت گرا نیستم!اما کروی گرا هم نیستم.
  جامعه ی انسانی بخاطر آسودگی خودش و برای اینکه فسفر کمتری بسوزونه و مغزش رو به فشار نزاره یه امری رو یاد گرفته به اسم تقلید.صرفا جهت آسودگی تن و مغز خودش!!!!!! از بچگی یاد گرفتیم هرچی شنیدیم بگیم بله همینطوره…وقتی خانم معلم بهمون میگفت ۲+۲ میشه ۴،هیچوقت نپرسیدیم چرا میشه چهار!(این پرسش به نظر یکم بچگانه میاد اما در مقایسه با مغز یه کودک اول دبستانی سوال خوبیه) عکسها و فیلمای زیادی از زمین دیدید اما توجه کنید! فیلم های سینمایی هالیوود برای مثال gravity(جاذبه) زمین رو به شکل یه کره نشون میده دقیقا مثل همون فیلمایی که فضانوردان از زمین(واقعی) منتشر کردن.حالا یه سوال!؟آیا این بازیگران هالیوود این فیلم رو واقعا در فضا فیلمبرداری کردن؟؟؟اگر نه پس حتمااا باید قبول کنیم که هالیوود توانایی این رو داره که زمینِ به اصطلاح کره رو به شکل کاملا واقعی انیمیشن سازی بکنه!!!مطمئنم دیوانه ترین انسان این رو قبول داره…پس وقتی ما به توانایی بشر برای ساخت همچین فیلمی آگاهیم چرا یکککک بار پیش خودمون فکر نکردیم که ممکنه فیلم فضانوردان از زمین واقعی دروغ باشه؟؟؟؟؟؟سگ هارو در نظر بگیرید که هرجور تعلیمشون بدی همون رو یاد میگیرن و بعدا تکرار میکنن یا طوطی خودش صداهارو تقلید میکنه و به تکرارش میپردازه!فرق انسان با حیوان چیه؟؟؟؟در علم منطق و فلسفه تعریف انسان حیوان ناطق یا متفکر هستش ننننننهههه مقلللللد پس یاد بگیرید که تفکر کنید چون اگر اینکار رو نکنید دیگه اسمتون انسان نیس و در ضمن به سخره گرفتن عقاید اصلا در شان و منزلت انسان عاقل و بالغ نیییییییست!
  در بعضی جهات نظرات کروی گرا هارو قبول ندارم و در بعضی دیگر نظرات تخت گرا هارو و فقط زمانی میتونم ی چیزی رو باور کنم که با چشم خودم ببینم و درک کنم.
  اون دوستمون که گفته بودن هرکسی در حرفه ی خودش صاحب نظره؛گل گفتن.لطفا کسانی که هیچ علمی از ریااضی و فیزیک و نجوم ندارن نظرات گرانبهاشون رو برای خودشون نگه دارن و فسفر ذخیره کنن.بنده هم هیچ علمی از فیزیک ندارم(فوقش در حد دیپلم ریاضی) و فقط نظراتم رو در حیطه متافیزیک(فلسفه)ارائه دادم.
  ختم کلام!

  • درسته که میتونن تصویر کره ی زمین رو بصورت جلوه های ویژه بازسازی کنن اما انگار فراموش کردین افرادی هستن که به راحتی تصویر واقعی و ساختگی رو از هم تشخیص میدن.

  • من یه چیزی که به مغز کوچیکم رسید اینه که بابا اینا میگن زمین دیسکی شکله نمیگن که پسنی و بلندی هم نداره غیر از اینه خوب یه سری از این سوالات به خاطر پستی و بلندیه زمینه در ضمن اگه این سوال پیش بیاد که لبه زمین کجاست خوب شما بگید لبه جهان کجاست؟؟این جهان باید یه آخری داشته باشه یا نه؟من امروز این نظریه رو که خوندم یه سری سوالا تو مغزم بود در جورد قبله که اگه زمین کروی باشه ما رو به فضا نماز میخونیم نه کعبه .یا وقتی خدا میگه اصل کعبه تو آسمان ۴ بالای سر کعبه هست این با نظریه کروی زمین جور نیست ..نمیدونم به هر حال یه زمانی هم مردم فکر میکردن زمین رو شاخ گاوه شاید واقعا زمین گرده مسطحه پایین و بالا داره اما مرکز نیست و به خاطر همین تفاوتش زمین شده و قابل زندگی..چی بگم

 59. دوستان واسه اطمینان از اینکه زمین تخت هست یا گرد به این کانال برین
  @zamin_takht
  هم فیلم داره هم عکسهایی واسه اثبات علمی و قرآنیه زمین تخت

 60. داداش معلوم نیست اینا چی میزنن! همه گراس میزنن میرن فضا این میزنن تو زمین موندن!:D

 61. سلام من یه سوال از کسانی که میگویند زمین صافه دارم؟
  شما میگید زمین مثل یک سکه ست.پس یعنی زمین پوسته-گوشتهوهسته نداره.پس مواد مذاب از کجا میان؟؟؟؟اتش فشان ها از کجا اتیش در میارن.{۱}
  چرا تو تهران خورشید دیر تر غروب میکنه تا شهر های جنوبی مثل بندر عباس و ساعت گفتن اذان فرق داره؟؟

  • در این نظریه لایه های زمین شناسی در جای خود باقی هستند، یعنی زمین دو بعدی مسطح نیست… حتا ممکن است هسته ی مگنتیک زمین در لایه های زیرین جاری باشد… اما شکل زمین کروی نیست
   در ضمن شهرهایی که در یک طول جغرافیایی هستند دارای طلوع و غروب همزمان هستند و اذان و ساعت در شهرهایی که نسبت به هم در شرق و غرب هستند یکسان نیست و این به جنوبی بودن شهرها نسبت به تهران مربوط نیست

  • دوست عزیز در مورد زمین مسطح یکم مطلب بخون کلیپ ببین. این نظریه خیلی قوی تر از ایناست که با این سوالات پیش پا افتاده زیر سوال بره.من خودم نظریه زمین مسطح رو قبول ندارم اما برای بیشتر حرفاشون دلیل علمی دارن.

 62. از اول هم شک داشتم. می دونستم زمین صافه و یه عمره به ما دورغ گفتن. کار کار انگلیساس. با همکاری صهیونیست ها و فراماسون ها و شیطان پرستان و ضد انقلاب ها و سازمان سیا و کا گ ب و ام آی سیکس و گشتاپو یا انجمن سری شهسوارن معبد و گروه ۳۰۰ و یهودیان بنی قریظه. مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر منافقین و صدام مرگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر آل سعود مرگ بر استاد رائفی پور

 63. زمین صافه؟؟؟
  توی یکی از کامنتها خوندم دوستی گفته بود میتونه ثابت کنه جمس مسطح ثبات حرکتی در فضا نداره، حرفش کاملاً درسته…
  به دلیل نیروی گریز از مرکز اجرام آسمانی اجباراً به شکلی از زیر مجموعه دایره ها تبدیل میشن، مثل بیضی که زمین ما هست…
  طرفدارای زمین صاف خودشون از به قول خودشون کوه های یخی دور زمین به نام قطب یاد میکنن، اگر زمین صاف باشه پس لبه های زمین نمیتونه قطب باشه حتی با نظریه اجتماع الکترون و بار منفی که در لبه های به عنوان مثال یک الکتروسکوپ جمه میشن…
  حتی اگر دقت کنید تمام منظومه هایی که تا حالا کشف شدن مثل راه شیری حرکتشون به صورت دورانی و دایره واره…
  بخاطر همون نیروی پرتاپ اولیه از بیگ بنگ که زمین صافی ها بهش اشاره میکنن…
  به همین دلیل هم قرآن در سوره مبارکه زمر آیه ۵ گفته که خورشید و ماه در حال حرکت هستند…
  کل جهان هستی در حال حرکته…
  خورشید هم به دور خودش میچرخه ضمناً…
  ماه هم به این دلیل فقط یک طرفش رو میبینیم چون ماه به دور خودش نمیچرخه و فقط به دور زمین میچرخه…
  دلیل حضور ماه و خورشید در روز هم به دلیل جابجایی ماه در مدار مورب به دور زمینه…
  ستاره شمال هم ثابته چون جزء اون دسته ستارگانیه که زاویه اش نزدیک به قطب شماله، اصلاً بخاطر همین اسمش ستاره شماله…
  و این نکته هم باید گفته بشه که زمین نسبت به خورشید زاویه داره، منظورم اون شکل سیبزمینی وار زمینه…
  دلیل حرکت بیضی شکلش به درو خورشید هم همین زاویه اس که با نیروی گریز از مرکز درگیره…
  یه نکته، علم چیست؟؟؟
  قرار دادهایی که بشریت برای خودش ثبت کرده که درکش از محیط پیرامون براش قابل ثبت و درک و اندازه گیری باشه…
  حالا جالبیش اینجاست که زمین صافی ها با قوانین علمی که همش بر اساس کروی بودن زمین و علم جاذبه تنظیم شده، میخواد ثابت کنه که زمین صافه…
  آزمایش و عکسبردا ی هایی هست که انجام دادنش خیلی راحته و خیلی ساده میشه فهمید که زمین گرده…
  اگر زمین صاف باشه مثل سکه پس تا الان توی این اسرار لو رفته ای که بهش استناد میشه چرا هیچ چیزی از پشت زمین لو نرفته؟؟؟
  میگید زمین عمق داره؟؟؟
  احسنت پس اگر به عمق استناد بشه زمین مثل سکه نیست، یا مکعبه یا مخروط، که در هر دو صورت طبق نیروی گریز از مرکز نمیتونه حرکت ثابتی توی فضا داشته باشه و در نتیجه حیات ثابتی هم وجود نداره…
  مخروط رو که اصلاً فکرشم نکنید چون هیچ جوره نمیشه ثابت کرد که چرا از یه طرف صافه از یه طرف مخروط شده…
  مکعب هم اگر باشه پس شش وجه داره و ما فقط یک وجه رو میشناسیم؟؟؟
  با عقل جور در نمیاد…
  در مورد مقایسه آب و کوه و اتمسفر هم که چرا جاذبه ماه تاثیرش روی موارد فرق میکنه بگم که این قیاس اصلاً درست نیست چون چگالی و مبدا اتصالشون و جرم و حجم مواد تشکیل دهنده این موارد باهم متفاوته…
  پس خیلی منطقی تره که زمین رو مشتقی از دایره بدونیم تا سطح صاف…
  به نظر من زمین صافی ها درگیر دعوا و جنگ سرد و طنازی کردن ابر قدرتها برای همیدگه شدن…
  امیدوارم هرچه زودتر حقیقت هرچی که هست برای همه روشن و متجلی بشه…
  یا حق…

 64. جالبه انسان های مذهبی اعتقاد به صاف بودن زمین دارند و به قرآن و احادیث استناد میکنند! و بقیه را هم کافر میدانند! از همینجا میشه فهمید مذهبیون از قشر متحجر هستند و کافر ها از دانشمندان!

 65. دارن مخالف قران حرف میزنن عین دیم تا دوباره قدرت رو دستشوت بگیرن مثل قدیما که تو ارو پا اعدام میکردن ناسا سکوت کرده چون اگه حرفی بزنه سریع رد میکنن وضایع می کنن . هرچی ابو ریحان بیرونی و ارسطو و غیره همه چرت و پرت گفتن شما هم گول خوردید آفرین.زرشک کیلویی چنده؟

 66. بزار خودمو راحت کنم.اقا جان زمین گرد و کروی هست این چرندیات تو مغز من نمیره

 67. اگه زمین مسطح هست پس چرا تو این عکس هایی که از زمین هست فقط دوتا قاره از بین ۵قاره معلومه

 68. مطلب مهمی که وجود داره اینه که در این سایت افرادی نظر می دن که گردی یا مسطح بودن زمین هیچ تاثیری در زندگیشون ایجاد نمی کنه باز اگه یه مهندس هوا فضایی چیزی بودن یا مثلا کسی که می خواد موشک نقطه زنی بسازه عیبی نداشت یکی نیس بگه آخه آدم حسابی تویی که ادعا میکنی فلان طرف سر این یکی ها رو کلاه گذاشته و حرفاش دروغه مثلا اگه ثابت کردی زمین مسطحه می خوای چه گلی به سرت بزنی بهتر نیست به جای طرح مسائل متفرقه و فرافکنی افکار عمومی ، حقوق های نامشروع رو از مدیران نجومی پس بگیری و به ملت برگردونی ، بهتر نیست ملت به جای فکر کردن به این مسائل حواسشونو جمع کنن طرف حسابشونو بشناسن ببینن به کی رای میدن تا شاهد این نباشن که تو مجلس به طرح شفافیت حقوق ها رای داده نمیشه بهتر نیست ملت به جای فکر کردن به این مسایل فکر کنن ببینن به کی رای بدن تا دوباره پشیمون نشن ؟
  الان مشکل ملت وضع معیشت و حقوق های نجومی و برجامه نافرجام و اقتصادشونه یا گردی و مسطح بودن زمین ؟

  • سلام،اگر مشخص بشه که زمین صافه و تا به حال به ما و تمام مردم دروغ گفته شده،دلیل خیلی از دشمنی های سایر کشورها با ایران معلوم میشه.میگید چرا؟به این مسئله توجه کنید.چرا بین این همه کشور با این همه دانشمند فقط ایران و چند کشور دیگه هستن که تکنولوژی صنعت موشکی رو به دست اوردن و موشک تولید کردن؟؟فرض کنید تمام اطلاعاتی که به کشورها درمورد زمین کروی داده شده درست باشه،پس باید دست کم اکثریت کشورها موشک تولید کنند.اما نمیتونن.چرا؟یه دلیل ممکنه این باشه که علمی که در اختیارشونه صحت نداره و با واقعیت مطابق نیست.حتما تا به حال امتحان کردند اما با شکست مواجه شدند.
   بنده به تازگی نظریه زمین مسطح رو شنیدم.و هنوز بهش معتقد نیستم.

 69. با سلام متاسفانه ما هنود عادت دارین به دگراندیشان با بی ادبی حمله کنیم که یکی إز دلائل عقب ماندان ماست. بنده یک ارشیتکت ساکن ألمان هستم. همینقدر بگم که تکلیف ما با طالبان روشنتر هست تا با دانشمندان. متاسفانه آنقدر اطلاعات دروغ به خورد مردم میدن که شنیدن صاف بودن زمین برأی من عجیب نیست. هر وقت تونستید به قطب جنوب برید متوجه صاف بودن زمین میشوید ولی ممکن نیست چون نیروهای نظامی جولوی شما رأ میکیرند.
  هیتلر به قطب جنوب لشگرکشی کرد. بعد إز جنگ جهانی نوبت به امریکا بود و پس إز ان أین منطقه قرنطینه شد. چهرا؟؟؟
  چهرا دور ارتفاعات سردته إز سطح زمین هست؟؟؟ مگر به خورشید نزدیکتر نیست؟؟
  در سفری در تابستان به یونان توجههم به سرمای خارج هواپیما جلب شد.۶٠ درجه زیر صفر ، ما که خیلی به خورشید نزدیک تَر بودیم بالآی ابرا
  چهرا خارج إز جو تاریک هست و نزدیک به صفر مطلق مگر خورشید بیرون جو خاموش میشه ؟؟
  و سوالاتی در مورد جاذبه و غیره که با انچه به ما یاد دادن جور در نمیاد.
  شاید خورشید فقط أشعه میفرسته و أصلا سوزان نیست
  مهم اینکه که یاد بکریم مثل بچهگیمون بگیم چراااااااا؟
  ۵٠ سال کوه جلومونه نمیگیم چرا برف کوه دیرتر أب میشه.
  برا همین در مورد إیدز و سرطان و غیره راحت بهمون دروغ میگن جون میدونن مردم حداکثر تا صفحه تلوزیونشونو میبینن.
  اکثر ادمهایی که میشناسم شخصیتشون توسط اطلاعات تلوزیون شکل گرفته
  هر چیز جدیدیرو در موردش فکر کننید ، حمله نکنیند،
  مهم نیست که إثبات کننید مهم اینه که سوْال مطرح کنید
  زمین میتونه صاف باشه ؟
  خورشید میتونه سردو تاریک باشه؟
  نفت شاید داره طَی پروسه ای تولید میشه أین همه بشکه نفت در روز مگر شوخیه؟
  إنسان أصلا میتونه إز جو خارج شه ؟
  مهم مطرح کردن سوْال هست،
  فقط اینطوریه که دولتها متوجه میشن که به شما نمیشه راحت دروغ بگن
  بمب أتم و بمه هسته ای و غیررو همین دانشمندا میسازن،. دروغ کفتن براشون کار سخنی نیست

  سالیانسال فکر میکردم نیروبی جاذبه چه نیروی جالبیه تمام ابها و همه چیز رأ نگه داسته حتی اتمسفر و ماه رو ،اینقدر قوی هست که با توجه به کرد بودن زمین هیچ چیز نمیریززه پایین، ولی ما به راحتی میتونیم بپریم بالا با به نیروی کم یا راه بریم، یه توب رو میزنیم زمین نمیچسبه به زمین میره بالا، با أین قدرت جاذبه باید همه چی بچسبه به زمین، أین مسائل نیروبی جاذبرو إز همه نیروها متمایز کرده بود، تا اینکه اولین بار در مرد زمین مسطح شنیدم اونوقت در یک ثانیه مشکل من با جاذبه حل شد،چون دیگه نیاز به جاذبه نداشتم،

  مهم مطرح کردن سوْال و فکر کردن برا رسیدن به نتیجس، هرچند ممکن تصورات من غلط باشه ولی سعی کردم إز زوایای دکیه به مسائل نکاه کنم نه انچه که تو مدرسه یاد گرفته،
  تو أین دنیا همه چی ممکن هست، فقط با مرگ شاید به همه چی عالم بشیم ، شایدددد

  سلامت باشید
  Mj Jamali

  • احسنت عالی بود، زمین مسطح است،

  • در بیسوادی و چرت گفتنت همین بس که منفی ۶۰ درجه رو نزدیک به صفر مطلق می دونی.صفرمطلق منقی ۲۷۳ سانتیگراد!!!!!
   بقیه چرندیاتت پیشکش.

   مرده شور اون آلمانو رو بشورند که توی بیسواد آرشتیتکتش هستی.

   • یه مقدار از متن نمایش داده نشده بود و منفی ۶۰ با صفر مطلق کنار هم خوانده میشد و اشباه پیش اومد.
    ولی بازهم خاک براون سرت شاید خورشید خاموشه؟سوزان نیست؟
    مرده شور اون دانشگاهی که به تو مدرک داد.نور تا وقتی که به ماده ای برخورد نکنه تبدیل به انرژی حرارتی نمیشه . سیاره عطارد هم به همین دمای بالایی داره . نکنه عطارد هم وجود نداره!!.وقت مغز نداری و فکر میکنی بهتر این نمیشه!!کجا درس خوندی!

    • صرف نظر از این مسائل باید بگم بهتره رو خودت کار کنی که قبل از مطمئن شدن …….. باز نکنی به دیگران توهین کنی امثال شما بیشتر به تربیت صحیح نیاز دارن تا هر موضوع دیگه اساسی ترین موضوع گرد بودنو مسطح بودن زمین نیست فقدان منطق و شعوره امثال هادی هست که اول دهنو باز میکنن و بعد فکر میکنن ببینن چی گفتن
     ازتوکه تفاوت نقطه و صفر رو نمیدونی بیشترازین انتظاری نیست

  • خیلی تعطیلی شما …. هر هزار متر از سطح زمین فاصله بگیری دما ۶ درجه سردتر میشه … معلومعه وقتی سوار هواپیما شی سردتر میشه … برف کوهها هم به همین دلیل دیرتر آب میشه … شما خودت قطب جنوب رفتی جلوتو گرفتن …؟؟؟ شر و ورا چیه میگید
   در مورد جاذبه هم جاذبه نیرویی که با توجه به وزن جسم فشار وارد می کنه حرفت خیلی مسخرس که با این فشار بایذ بچسبیم به زمین … سالیان سال بشر ر وی این زمین زندگی کرده عضلات بدن ما برای همین تکامل پیدا کرده و به این شکل در اومدم که بتونه به جاذبه غلبه کنه …
   من اول فک کی کردم این قضیه زمین صاف شوخیه اما گویا اسکل زیاد داریم

  • یه سوال الان واقعا گفتی که ارتفاعات که به خورشید نزدیک ترن چرا سرد ترن؟

  • وزن به جرم (جرم × نیروی گرانش یا ۹/۸= وزن) بستگی داره، شما جرم خودتو با ی کوه مقایسه میکنی؟!؟ حالا خودتون که جرم ناچیزی ندارید…جرم یه توپو چی؟! اونو با جرم کوه مقایسه میکنید؟!
   بهتره یکم در مورد نجوم و عدد های نجومی مطالعه کنید تا بفهمید برای خدا سخت نیست که روی یک جسم کروی با نیروی جاذبه همه چیزو نگه داره… ی مثال ساده براتون میزنم…
   دانشمندا اومدن اطلاعات درون یک DNA رو با چهار حرف نشون دادن و صفحه به صفحه پرینت کردن و شده ۲۶۰ هزار صفحه…توجه کن فقط یک DNA تا در نظر بگیر چند میلیارد از این DNA ها تو بدن وجود داره…
   این فقط بدن من و توئه
   حالا آیه قرآن داریم که میگه« آیا آفرینش شما دشوار تر بود یا آسمان ها که آنها را خلق کردیم؟ بار دیگر نگه هیچ اختلاف و نقصی در آفرینش خداوند نمیبینی، در نهایت چشمهایت در حالی که شرمنده شده اند به سویت باز می گردند»
   حالا به نظرتون پهن کردن ی سطح و چیدن ی سری ماده روی اون هنره؟!؟ به نظرتون این خدا آفرینشش نباید بی نقص تر از چیزی باشه افراد طرفدار نظریه زمین مسطح میگن؟!
   سال پیش میلادی تکه گم شده از پازل قانون نسبیت نیوتن کشف شد… اگر شما چند جسم کروی سبک مثل رو توی یک پارچه بندازید که پارچه از چهار طرف کشیده شده باشه حالا ی جسم سنگین تر بندازید وسط پارچه توپ ها شروع به چرخش میکنن…اگه زمین صافه و مسطحه یقینا در فضا معلق نیستو ی جا چسبیده پس چ چیزی باعث میشه بقیه اجرام بالای سر زمین قرار بگیرند و در حالا چرخش باشن؟!
   حدود ۱ میلیارد سال پیش انفجاری در کیهان رخ داده که موجش الان به ما رسیده و ثابت میکنه در اثر رد شدن این موج زمین داره به مقدار کمی منقبض و منبسط میشه…عدم وجود این موجود رو نمیتونید بگید چون در آزمایش های فوق پیشرفته در سه کشور امتحان شده و اثبات شده… حالا اگه زمین مسطحه پس این موج چرا حس نمیشه؟!
   ما آدم ها هم که روی این کره خاکی راه میریم موج بسیار ناچیزی بوجود میاریم که اگه زمین مسطح بود این به صورت واضح حس میشد…
   ی مثال دیگه:
   اگر سوار پر سرعت ترین جت دنیا که دوهزارو پانصد کیلومتر بر ساعته حرکت کنی ۸۰ میلیارد سال طول تا کهکشان راه شیری رو دور بزنید (البته اگه به وجود منظومه و کهکشان اعتقاد داشته باشید).
   در کل میخواستم بگم سوال پرسیدن مشکلی نداره ولی سوال منطقی…اینارو گفتم چون میدونم ما بزرگ شدیم…یعنی تکنولوژی بزرگ شده دیگه دورانی نیست که بگی خورشید حجما ۱ میلیون برابر زمینه بگن دروغ میگی توی آسمون مثل ی نقطه دیده میشه…رفتن و از نزدیک دیدن…تا وقتی خود شما وارد سازمان های فضایی نشدید و اونجا کار نکردید در مورد صحت حرفای اونا قضاوت نکنید…

 70. صرف نظر از حماقت بی بدیل طرفدارنه کوته فکر این نظریه
  لطفا این مطلب رو بخونید:

  حدود سال ۳۵۰ پیش از میلاد ارسطو، دلیل قاطعی بر گرد بودن زمین ارائه کرد. موثرترین دلیل وی این بود که اگر کسی به طرف شمال یا به طرف جنوب مسافرت کند، در افق روبروی او ستارگان جدیدی ظاهر می‌شوند و در افق پشت سر او ستارگانی که قبلاً دیده می‌شدند، ناپدید می‌شوند. ارسطو همچنین دلیل می‌آورد که کشتیها در هر جهت که از ساحل دور شوند، ابتدا دکل آنها ناپدید می‌شود. همچنین مقطع سایه زمین بر ماه در هنگام خسوف، بدون در نظر گرفتن وضع ماه، همیشه به صورت یک دایره است. ارسطو می‌گوید همه این واقعیت‌ها فقط هنگامی می‌تواند درست باشد که زمین کروی باشد.

  در جهان امروز با این همه فناوری و اطلاعات میران حماقت ین ها از یک فردی در ۲۳۵۰ سال پیش هم بیشتر است
  یعنی اگر یک احمق به تمام معنا هم لب ساحل کیش بنشیند و دوستش با کشتی به سمت ساحل دبی برود کشتی دوستش کم کم در افق ابتدا پاینش و سپش قسمت بالا و دکلش محو میشود و این احمق با هیچ دوربین و تلسکوپ قوی نخواهد توانست بابای کردن دوستش در برج های ساحلی دبی را مشاهده کند.

  فقط به فکر فرو برید که میزان حماقت بشر در این زمانه هنوز چقدر بالاست

 71. تو مدل گرد بودن زمین وقتی از دو سر زمین به ماه نگاه میکنید باید طبق قانون هندسی و ریاضی ۲ تا تصویر مختلف ببیدی
  هیچ وقت امکان نداره که هر دو نفر یک تصویر یکسان دریافت کنند
  در صورتی که تصویر ماه همیشه یکسانه
  یکی توجیه کنه اینو مسائل دیگه ای هم هست میگم خدمتتون

 72. چندی پیش با یکی از دوستان صحبت میکردم ایشون دراین زمینه با شوخی حرفهایی رو زد که صرفا جهت نشاندن لبخند به روی لبان شما دوستان خوب انعکاس میدم وخدای ناکرده قصد جسارت به هیچ کدام از شما بزرگواران رو ندارم ایشون فرمودند
  اینا راست میگن که زمین مسطحه و این مخ ماست که تاب داره و سرمون گیج میره و عالم دور سرمون میچرخه وما فکر میکنیم که دنیا گرده

 73. جناب آقای علی محترم که سخنانت را با توهین شروع کرده وبه پایان رسوندی از شما سوال میکنم اینکه بنده گفتم مسئله علمی که به فیزیکدان مربوطه باید فیزیکدان جواب بده این واگذاری وظیفه به دیگرانه هرکس تخصص خودش رو داره ومن هم که تخصص فیزیک روندارم پس به خودم اجازه نمی دم غیر از تخصص خودم نظر بدم وشماهم که تخصص مسائل علمی حوزوی رو ندارید واصلا نمی دانید ونمی فهمید که علوم حوزوی چیه لطفا وظیفه خودتون ندونید که بزرگ تر از میزان تخصص و سرمبارک حرف زده وقلم فرسایی کنید که مردم به کنه عوام بودن شما در همه زمینها پی می برند خدا انشااله امثال شما را که معلوم است انسان خوبی هستید ولی کمی کنترل نشده صحبت می کنیدهدایت کند یک طلبه
  در پاسخ به آقای علی که مطمئنم انسان نیکویی است ولی کمی عجول و عصبانی امیدوارم ناراحت نشوند
  متن پایینی متنی است که ایشان درباره حرفهای حقیر ایراد نموده بودند

  علی
  ۱۱ مهر ۹۵ ساعت ۱۱:۵۵ در ۱۱:۵۵ ق.ظ

  آقای طلبه، پاسخش اینه که چون شما عادت دارید وظیفه اتون رو بسپارید به دیگران، حتی وظایف دینیون رو!!…. و دیگران هم هر جور که بخوان شما رو سرکار بزارن و گمراهتون کنن…. این روال شما برای این زمونه نیست مردم سوال دارند میخوان به جواب درست برسن و منتظر دروغ های دیگران نیستن!

 74. اصلا کاری به تخت یا کروی بودن زمین ندارم ولی شما که میگید زمین کرویه چرا همش با توهین و مسخره کردن میخواید حرفتونو ثابت کنید؟

 75. مشکل شما اینه که از بچگی با این فکر که زمین گرده و ماه گرفتگی اینجوری هستش و قطب جنوب فلان جاست و در تمامی از مراحل رشد اینا رو کردن تو کلتون ولی حالا بیایین و این فکرارو بندازید دور و جستجو کنید که زمین گرده یا مسطح.

 76. آقا من یه سوال از این زمین تخت گرایان دارم. شما که میگین هیچ ماهوراه ای به فضا پرتاب نشده، الان این ماهواره همسایه ما از چی داره سیگنال میگیره؟

  • افرین به این میگن یه حرف درست

  • از میان خیل دروغ های شاخداری که به خورد خلایق داده اند و پول هنگفتی را از آنان سلفیده اند و آنان را در غفلت و حماقت نگه داشته اند، یکی همین صنعت عظیم ماهواره سازی و پرتاب و تعمیر و رصد و غیره آنهاست.
   ماهواره ها وجود خارجی ندارند و به جای آنها امواج را به گنبد آسمان نشانه می روند تا منعکس شود و بهمین خاطر است که همیشه دیش ها با زاویه ی حاده به افق جهت داده می شوند. البته جی پی اس از برجهای مخابراتی تامین می شود و مهندسینی آن را به زبان انگلیسی تایید کرده اند و بهمین دلیل است که نقاط کوری فراوانی را می توان یافت که جی پی اس نمی گیرد.
   بنده در ایران نیستم ولی اگر سوالی بود ور حد توان و دانش حقیرم در خدمتم

  • ماهواره ها در جو زمین قرار میگیرند

 77. علم مثل دین نیست که مجبور باشیم یک مشت دروغ را با روایات و احادیث بپذیریم ، مسائل علمی قابل تحقیق برای هر عالمی است اگر به کرویت زمین شک دارید میتوانید با اندازه گیری منظم این مساله را تحقیق کنید نه آنکه بدون تحقیق دانشمندان بزرگ دنیا را دروغگو خطاب کنید

 78. انجمن طرفداران کهکشان درختی تشکیل شد
  اعضا این انجمن معتقدند که فضا مثل یک درخت گیلاسه که
  ستاره ها و سیارات مثل گیلاس بهش وصلن.
  *قربونت یکی بره به زمین تختیا بگه پیک نیک اضافه ندارن?

 79. این پرفسورهای جوون که می گن زمین تخت است بابا شماها دیگه چه ول معطلیهایی هستین مغزتون خراب نیست کاملا منهدمه!!!!ّابابا اگه مقاله رو درست مثل بچه ادم می خوندین وزود دهنتون رو باز نمی کردین وهنرتون رو نشون نمی دادین مئ فهمید خود طرف داره می گه زمین مسطح است واقعیت نداره وزمین گرده ولی این موضوع رو مطرح کرده که افکار جهانیان رو درباب دروغهای امریکا وناسا بیدار کنه واین دو تارو به چالش بکشه البته با یک تیر چند هدف رو زده در کشور ما بی سوادهایی که فقط مثل طوطی حرف دیگرون رو تکرار می کنن و واحد مغز ندارند هم دستشون رو شده است واقعا خدا شفا بده!

 80. خخخخ چقدر احمقانه بود، اگر زمین صاف بود، چطور میشه از ژاپن به امریکا رفت؟ پس زمین گرده دیگه، این یارو دور دنیا در هشتاد روز هم برده زیر سوال، در ضمن اگر زمین صاف بود وقتی روی کوه وایمیستادی میتونستی عراق و افغانستان و بقیه کشورهای همسایه رو ببینی، ولی نمیتونی ببینی چون زمین گرده، این یارو اگر یه بار سوار بالن میشد میفهمید که زمین انحنا داره

 81. سلام کسی کانال زمین مسطح یا کانالی تو تلگرام که درباره صاف بودن زمین باشه رو داره اگه دارید لطفا به ایدی من تو تلگرام پیام بده @kani2001

  • سلام در مورد پرواز هواپیما ومدت زمان رفت وبرگشت در طول شرق و عرب و مثلا پرتاب سیب داخل قطار در حال حرکت واز اینجور مسائل باید بگم طرف نظر از اینکه چی درسته چی غلط باد ملهیتت زمان رو در نطر گرفت واینکه مسئله زمان در اصل مسئله مکان وحرکت و شتاب میباشد مثلا وقتی میگوییم _دو سال از عمریک انسان_و برای ما دارای مفهوم میباشد در اصل این دو سال در اثر حرکت وصعی ماده با تناسبات معین در نطام هستی به وجود امده است (رجوع شود به نظریات اینشتین) نکته دیگر اینکه در قران ایهای هست با این مصمون که_از شما سوال میشود مگر زمین خدا گسترده نبود پس چرا دران هجرت نکردید_که لااقل از دو جهت قابل تامل است یکی کلمه گسترده است که زیاد با کروی بودن جور نیست هر چند که این کره بزرگ باشد ودیگر اینگه دوستان از مانع شدن قدرت ها از کاوش در روی زمین صحبت کردند شاید همچین چیزی هم باشد

 82. SalaM MaN Ziad DarS Nakhondam Yani Hanoz BAcHaM Va Ziad Halim Nemishe Vali FaQat MiTonam ino Begam Mani Ke Hichi Halim Nemishe Fahmidam Zamin GerD NisT Va Be Onvane Ye Kasi DosT DAram HaQiQato Hame BeDonan Harkio BeBinam Behesh Ino Migam SHayad BeHemon Bekhandan Vali HarfeMono Zadim Bacheha Biyayn Komak Konim Az Khab Bidara SHim Ye Omre Hamamono Khar Kardan Ma VaQean BadBakhtim 🙁

 83. سلام اگه شما راجع ب صاف بودن زمین شک دارین یه سوال منو جواب بدین اگه گرد بود و ب دور خودش می چرخید چرا هواپیما ساخته شد اگ اونطور ک شما میگین زمین گرد باشه و دور خودش بچرخه با یه بالن ب هوامیرین و بعد از دو ساعت ب زمین بر میگردیم بعشدم صحفه زمین مثه دی وی دی نمیچرخه بلکه زمین از خورشیدی بزرگتر بوده و خورشید بر روی زمین میچرخه و ب دلیل کوچکی بخشی از زمین رو می گیره و باعث ب وجود اومدن شب روز میشه اگ دلایل بیشتر میخاین بیاین پی وی من Another

  • برا اینکه اجسام تا وقتی از جو زمین خارج نشن همراه زمین میچرخن، واقعا ایرانی ها سالی ده درصد مطالعه دارن ، حالا داره نتایجش معلوم میشه

   • شما خودتون که بی سوادین فکر میکنید بقیه افراد هم مثل شما هستن. حرکت انقالی زمین به دور خورشید که در یک مدار بیضی شکل صورت میگیرد و مدت ۳۶۵روز و شش ساعت و ۳۸ ثانیه است. سرعت زمین سرعت زمین در این حرکت در هر ثانیه حدود ۳۰ کیلومتر است یعنی حدود صد هزار کیلومتر در ساعت….. حال چگونه است که هوا پیما های ما در طوفان های بسیار بسیار قوی هوایی گیر نمی کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

  • مسخره جو زمین همراه خود زمین میچرخه
   ثابت واینمیسته که

  • واقعا جدی گفتی با بالن میری میای زمین بعد دو ساعت میرسی به جایی که می خوای ؟؟؟؟؟؟
   خب اسکل همه جو هوا همه چی با چرخش زمین داره می چرخه تا حالا شده از زمین جلوی خونتون بپری بالا زمین بچرخه بری جلوی خونه همسایتون ؟؟؟؟ معلومه نه …چون تو هم دارب با همین زمین می چرخی وقتی می پری هوا هرچقد زمین بچرخه تو اسکلم باهاش می چرخی هوا …جو … همه چی با زمین می چرخه بخاطر نیروی جاذبه

 84. بله کاملا درسته زمین مسطح هستش و ب این باور ک خداوند متعال در قران بارها گفته و هیچ وقت زمین رو ی کوکب یا همون ستاره معرفی نکرده و مسطح بودن زمین رو گفته و در مرحله دوم از احادیث رسول الله ص هم معلوم میشه زمین. مسطح هستش ولی ی یهودی و کافر باید قرن ها خودشو بزنه ب اب و اتیش تا بدونه چون نفهم هستن و ناسا ی دروغ گو هستش کلام خداوند رو کسی نمیتونه تکذیب کنه مگر ک. کافر و بی دین باشه.

 85. سلام.
  چه بحث خوبی!!
  پارادکس فکری جالبی میده بهمون. مثل شک کردنه. اگر به موضوعی شک کنی و بترسی. یعنی پوچه و اگر شک کردی و پاسخ داشتی اون ایمان به نظرت و فکرت هست.

  من به این موضوع فکر کردم و قبلا هم سوالاتی وحود داشته :
  ١. چرا وقتی از تهران به مالزی کوالالامپور میریم هشت ساعت پروازه و برگشت هم همینطور در عین حال که سرعت چرخش زمین به دور خودش ثابت است و در جهت شرق به غرب باید زمان بیشتری صرف شود. بلعکس از تهران به فرانکفورد و بلعکس( لطفا نگید اون بالا باد داره)
  ٢. چرا در زمان حرکت پرواز از شمال کشور به جنوب پرواز ها حدود یک زمان رفت و برگشت دارند ( لطفا نگید اون بالا باد داره )

  ٣. زاویه تابش خورشید در زمانی که اسمان ابری است و نور ار بین ابرها بیرون میزنه، زاویه دار است در صورتی که نور خورشید نقطه ای متراکم قوی است

  ۴. اگر در اطراف زمین تنها جو وجود دارد چرا زمانی که اب به صورت پودر در هوا پخش میشود قوس کمانی تسگیل میشود همانند کنبد مسجد و نور میشکند در عین حال که فاصله خورشید تا زمین حدود ٨.٢” میباشد؟!

  ۵. در بحث رادیو و امواج ماکروویو و نقطه به نقطه، چرا امواج به صورت مستقیم توسط دیش ها گرفته میشوند؟! ایا بشقاب هایی که دوبروی هم هستند مثل تهران تا اصفهان همدیگر را میتوانند ببینند؟!

  ۶. در بحث خمش نور در بینهایت ،. ایا نوری که در سطح زمین حرکت میکند ایا خمش دارد با توجه به تراکم محیط و سطوح حرارتی یا خیر؟!

  من هم فکر کردم و امیدوارم سوالات بیشتری کشف پیدا کنم، تا امکان شک برایم بیشتر بشه؟!!!

  حقیقت نه به رنگ و نه بو، نه های است و نه هوی، به خود ای. دوستان لطفا سوال بپرسید
  سوال
  سوال
  سوال

  • شما اول باید بدونی که اجسام وقتی هنوز از جو زمین خارج نشدن همراه زمین میچرخن، شما فکر کردی سوار هواپیما هستی فقط زمین زیر پاهات میچرخه و بعد هواپیما ثابته تو آسمون؟ اونم همراه زمین حرکت میکنه، مثل وقتی که بادکنکی رو گرفتی رو هوا یا بادبادکی روی هوا گرفتی اون و تو باهم دارید همراه زمین میچرخید، اینطور نیست که فقط تو بچرخی چون تو رو زمینی، ولی اون نچرخه ، همه اشیا و اجسام تا وقتی از جو زمین خارج نشدن و تحت تاثیر جاذبه زمین هستند با زمین میچرخند

   • تو چقدر بی سوادی یعنی تمام هواپیما های جهان همون طور پرواز میکنن که زمین میچرخه؟؟؟ بی سواد الان صحبت از زمانیه که هواپیما خلاف جهت گردش زمین میچرخه در این صورت باید در طوفان های هوایی گیر کنه.

    • ۱ -در فیزیک جستار (مبحثی ) هست به نام لختی (LAkhty) و مرجع لخت یعنی اینها با هم همرفتی و هموندی دارن مانند رودخانه و قایق پس اینجا اگر قایق وارون جریان آب حرکت کنه باز هم نسبت به زمین حرکت یکسان دارن مثلا اگر اب در برکه ای ایستا و ثابت باشه قایقی که در آن هست هم با برکه و در جای خود ثابت میماند نه اینکه از اون بیرون بزنه البته در شرایط ایزوله . و اینکه درمورد فاصله ی میدان دید این مهمه که زمین کروی نیست بلمه بیضوی و تخم مرغ شکل هست .

     ۲ -دلیل نظامی بودن قطب ها نیز شاید بخاطر وجود شرایط خاص هست مثالا در قطب جنوب جاهایی هست که سرسبز یا حتی بیابانی هستند و اینکه در برخی از مناطق اون بهترن محل برای آزمایش های سری مانند ضد جازبه هست همان کاری که هیتلر انجام داد و به زبان امروزی دانشمندان نازی بشقاب پرنده رو بازسازی کردند .
     در قطب شمال هم کوه بسیار بلند هست که آتشفشانی و فعال هست و در کتاب های کهن ایرانی مانند بندهش – وندیداد – زادسپرم و در کل اطلس اوستا به نام دماوند شناخته شده و در این کتاب هم درست به توپی و بیضوی بودن زمین درست اشاره شده

    • با سواد اگه یه سیب رو توی هواپیما یا قطار به جلو پرتاب کنی بر نمیگرده عقب چون تو توی جو هواپیما قرار داری جوگیر

  • سلام دوست عزیز

   نکات جالبی رو اشاره کردید.

   اگر این نظریه که زمین مسطحه واقعی باشه اتفاقات عجیبی تو خیلی زمینه های دیگر علم که وابسته به اونه میوفته.
   ولی با توجه به همه این عوامل همیشه برای من سوال بود که چر ما یک طرف ماه رو می بینیم؟ چرا همیشه تو همه عکس هایی که از ماه وجود داره طرف دیگه ماه دیده نمیشه؟ ؟؟؟
   با این تفاسیر اینم میتونه یه دلیل دیگه باشه. اینطور نیست؟

   • چون حرکت ماه و زمین دارای هارمونی و هماهنگی بسیار دقیق هست
    درست مانند چرخ دنده های ساعت
    البته بازتاب نور خورشید آن هم فقط در یک طیف نوری نقره ای روشن بخاطر جنس و ساختار سنگها و دمای بسیار پایین ماه هست
    ولی این رو خود من خیلی دوست دارم که هرچی مرزه و فرمانروایی از روی زمین برداشته بشه تا اگه کسی به چیزی شک داره بتونه بره و خودش برسی کنه

 86. تاکید به حرف قبل . جای بحث در مورد مسائل علمی در محافل علمی است والا قرار نیست یک نظریه علمی رو به رای عمومی بذاریم ببینم مردم چی میگن به خاطر همینه که واژه خواص وعوام درست شده من خودم رو میگم تخصص در زمینه عالم فیزک ندارم و دم فرو می بندم و مسئله وبحث در این موارد رو واگذار می کنم به فیزیکدانان . درضمن احساس می کنم اینهایی که تو اینجور سایتها عنوان مسئله میکنن وقتی مثل آش شله قلم کار هرکسی وارد نظر میشه جمع مدیران این جور پایگاهها میشینن وبه ریش نظر دهنده ها می خندن که چجوری مردم رو سر کار گذاشتن . یک طلبه

  • آقای طلبه، پاسخش اینه که چون شما عادت دارید وظیفه اتون رو بسپارید به دیگران، حتی وظایف دینیون رو!!…. و دیگران هم هر جور که بخوان شما رو سرکار بزارن و گمراهتون کنن…. این روال شما برای این زمونه نیست مردم سوال دارند میخوان به جواب درست برسن و منتظر دروغ های دیگران نیستن!!

 87. لطفا بفرمائید چرا دیدگاه من بالا نمیاد

 88. یک تو تلویزیون دیدم مردم انگلیس با دوربین می تونند مردم نیویورک ببنید با خودم گفتم وقتی زمین گزده چطور ممکنه این برام سوال بود

 89. این فرایند تائید ۴ خط جمله چقدر طول می کشه

 90. سلام اولا بفرمائید گجای قران گفته شده زمین مسطح است . ثانیا شمافکر نمی کنید این یکی از توطئه های
  آمریکا وصهیونیست جهانی است که با این چرندیات که در قرون وسطی اعتقادات یهودیت ومسیحیت بوده درصورتیکه همان زمان ابوریحان بیرونی حرف از کروی بودن زمین ر واثبات هم کرده لذا اینهامی خوان اسلام رو هم الان به تحجر گرائی های خودشون وصل کنن وضربه بزننن . ثالثا اگه اینها حرف علمی دارن چرا پای قرانو میکشن وسط خودش جای سواله رابعا آدمای بدون تخصص هم چه ضرورتی داره تواین فضا وارد بشن خوب همین فیزیکدانها
  خودشون بیان بررسی کنن اینکه یه عده آدم عامی رو هم میکشن توگود خودش بوی شلوغ کاری میده این گونه مسائل باید در محافل علمی بحث وبررسی بشه بیخودی خودتان را بازیچه دستان یه گروه شیاد واحمق نکنید که قصدی جز تخریب شخصیت انسانهای شریف را ندارن با قاطی نشدن در این چرتد خانه فرصت به تمسخر قرار دادن و ساختن شهر جاهلیت رو از اینها بگیرید در پایان بازهم عرض می کنم اگر این نظریه اگر درست ینادرست ااست جایش در محاف علمی است . یک طلبه

 91. دادش منو ملطفت کنین هنگ کردم این یعنی چی؟

  • سلام لطفا به چند آدرس زیر که میذارم سر بزنید

   آیدی اینستا @flatearth_farsi
   آیدی کانال تلگرام Telegram.me/flatearthfarsi
   لینک وب سایت flatearthfarsi.blog.ir

  • هیچی داداچ. خودتو ناراحت نکن. خبری نیست.
   یه سری از بیکاری نشستن گفتن بیایم یه سرگرمی درست کنیم. بد نشستن فکر کرد که که چیکار کنن گفتن بگیم زمین گرد نیست و مثه صفحه ی مبایل جنابعالی مسطحه البته مبایل منحنیم داریم مثل LG Gflex ولی خب اونم یه افسانه ست و شما باور نکن. (-;
   فقط من موندم که اگه زمین مسطح و گرد نیست ماه گرفتگی چطوری اتفاق میوفته ؟!

 92. منم صافم چه برسه به زمین 🙂

 93. خخخخخخ اگه زمین تخت هست و گرد نیست پس دیگه ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی هیچ توجیهی ندارن در ضمن اگه زمین گرد نیست ماه همیشه باید قرص کامل باشه نه هلال خسوف و کسوف دیگه چیزایی نیستن که آمریکا و ناسا با عکس دروغ بخوان به خوردمون بدن عمر خودمون قد داده با چشمای خودمون دیدیم هرکی میگه زمین تخته خیلی تعطیله

  • قابل توجه هست که بدونید خیلی از ستاره شناسان قدیم خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی را دقیقا پیش بینی میکردند و دقیقا توضیح داده شده بر طبق مدل زمین صاف. اون چیزهایی که تو مهدکودک و دبستان و… خوندید فراموش کنید.
   الان دکتر، مهندس، معلم، ستاره شناس و … دارن به واقعیت زمین صاف پی میبرند. اینو بدون که خیلی از زمین صافی ها هرچی که شما میدونید را بلد هستند و به صورت علمی و با آزمایش نقض میکنن.

   در مورد ماه ۳ تا مطلب هست که دانشمندها و ناسا توضیح ندارند اما زمین صافی ها توضیح دقیق دارند.

   ۱. نور ماه اجسام را سرد میکنه. این خلاف قوانین ترموداینامیک هست. اما هزاران نفر آزمایش کردن به این نتیجه رسیدن شما خودت هم میتونی آزمایش کنی.

   ۲. ستارهای پشت ماه در هنگام ماه گرفتگی یا هنگام طلوع خورشید از درون ماه دیده میشوند. تحیق کنید و اگر دوربین زوم بالا یا تلسکپ آماتور هم داشته باشید خودتون میتونید این واقعیت را ببینید.

   ۳. بعضی از ماه گرفتگی ها همزمان با طلوع خورشید هست(دسامبر ۲۰۱۱ نیو مکزیکو) و ماه گرفتگی از بالای ماه شروع میشه. اگر ماه نور خورشید را منعکس میکنه و زمین سایه میندازه رو ماه چطور ممکن هست که ماه وخورشید هم زمان تو آسمان باشند و ماه گرفتگی از بالا شروع بشه؟ حتما ویدیو هاش را رو یوتیوب ببینید.

   من خودم شخصا چندین مرتبه مورد اول و دوم را آزمایش کردم تا زمین صاف را رد کنم اما متاسفانه نشد.

   • ۱ – ماه تو شب میتابه و زمین شبا اگر ماهم نباشه تا تقریبا طلوع خورشید سرد تر میش
    ۲- اینا پدیده های اوپتیکی هستن یکی از دلایلشم شکست نوره که در این زمان زاویه دید ما نسبت به ماه و جو زمین باعث شکست نور میشه این کارو با لامپ توی خونتو و یه ایوان میتونی تجربه کنی و اینکه از تلسکوپ های واقع در بیرون جو هرگز پشت ماه ستاره دیده نشده
    دوم اینکه اونی که دیده شده که پشت ماه ستاره هست ماه نبوده یه ماهواره مانند ساخت آمریکا هست که پروژه ای نظامی سری هست که از بس گاف داد لو رفت مثل بشقاب پرنده های هیتلر و آمریکا
    ۳ – اون زمان دلیل اصلی ماه گرفتگی جایگاه تیر (عطارد) و ناهید(زهره) بودن . و خوبه که برسی کنید نیو مکزیکو در چه مختصاتی از زمین هست
    خاک تو سر ناسا برای نظارتش بر آموزش اختر شناسی در جهان فقط داره برای ارتش آمریکا سلاح می سازه

  • دوست عزیز، ماه مثل لامپ از خودش نور داره و هلالی شدن ماه به دلیل خاموش و روشن شدن ماه است، اصلا یک سوال شما به عنوان یک بچه مسلمان چطوری نماز خوندن به سمت کعبه را در صورت کروی بودن زمین توجیه می کنی؟؟؟اگر یه کسی اونور کره زمین باشه تو بی نهایت جهت میتونه به سمت قبله قرار بگیره به نظرت مسخره نیست؟؟؟ زمین تخت است این را مطمین باش و خورشید و ماه در مدار هایی بصورت دایره روی زمین که مانند سکه ای تخت است می چرخند از لحاظ زمین شناسی هم زمین عمق زیادی داره و در نهایت به هسته یا همان مواد مذاب میرسیم. خیلی عجیب نه..

  • توجیهش کاملا واضحه زمین تخته این ماه و خورشیدن که دور زمین میچرخند و وقتی به هم برسن خورشید گرفتگی رخ میده و ماه گرفتگی هم مربوط به انرژی خود ماهه که گاهیی خاموش میشه

 94. فقط یه سوال از اون دسته که میگن زمین تخته دارم
  که اگه زمین گرد نبود دلیل رخ دادن انقلاب زمستانی و تابستانی در دو نیمکره شمالی و جنوبی چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  این یکی از هزاران دلیل اثبات گرد بود زمینه
  خواهش میکنم شما به همین یکی جواب بدین ممنون میشم…

  • در مدل زمین صاف ماه و خورشید اندازه هم هستند و چند ملیارد مایل از زمین دور نیستند. خورشید در مدار خودش دور زمین حرکت میکنه این مدار در تابستان به سمت ستاره شمال نزدیکتر میشه در نتیجه قسمتهای سمت دیوار یخی قطب جنوب سرد تر میشن. تمام سوالات جواب داده شده. الان حدود هفت ملیون ویدیوflat earth مردم تو یوتیوب گذاشتن.

   • اگه هم اندازه هستند پس تاج خورشید هنگام خورشید گرفتگی چیه یعنی خورشید نیست و دم خروسه؟
    تازه مگه خوشید کوچولوی شما چه قدر یا چند میلیارد سال نوری به ستاره شمالتون نزدیک میشه و از زمین دور میشه که این همه آب و هوای زمین رو به هم میزنه

  • فیلماش رو در پارات ببینید

 95. خخخخخخخخخخ ههههههههههههه اونایی که میگن زمین گرد نیست پیشنهاد میکنم برن کنار دریا و غروب خورشید رو ببینن اونوقت بگن خورشید کجا داره میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پشت کوهای یخی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یاد اون قصه هایی افتادم که وقتی بچه بودیم توش میگفت خورشید شبا میره پشت کوه اون موقع نزدیک خونمون یه کوه بود من دلم می خواست بزرگ که شدم برم بالای کوه خورشیدو ببینم. اخییییییی یادش بخیر

  • چیزی از پرسپکتیو میدونید؟ نقطه اضمحلال چطور؟ خط افق در دید ما ماحدوده این یعنی وقتی خورشید به سمت مستقیم حرکت میکنه و دور میشه به نقطه اضمحلال میرسه و کاملا محو میشه انگار درحال پایین رفتنه!

   • دقیقا درست هست. این مساله خورشید و محو شدن قایق در افق هیچ ربطی به کروه بودن زمین ندارد و از قانون پرسپکتیو تبعیت میکنه.
    شما خودتان هم میتونید این ازمایشها را انجام بدید. حتما آزمایشهایی که د این زمینه شده را در یوتیوب نگاه کنید.

    • پرسپکتیو چی ؟
     پرسپکتیو ا نقطه یا دو نقطه یا ایزومتری یا پرسپکتیو جنبشی دو یا چند نقطه نسبت به هم .
     مگه خورشید و زمین چه قدر از هم دور میشن که بخوان کوچک بشن این فقط به خاطر بیضوی و توپی بودن زمن هست
     خوبان زمین و خورشید دارای اندازه قایق و کشتی که نیستد که با اندکی دور شدن دچار پدیده پرسپکتیو بشون

   • واقعا برای شما متاسفم.
    شما یک داعشی احمق هستید.

    • زمین صاف هیچ ربطی به داعش نداره. این بحثی هست که مردم دنیا از جمله آمریکا و اروپا شروع کردن و کارهای ناسا را زیر سوال بردن.
     تو امریکا هم میگن زیر سر مسیحیهای افراطی هست. تو هند هم میگن کار هندوهای افراطی هست.
     اصلا خیلی هاشون هم به خدا اعتقاد ندارن.

     من شخصا از نظر علمی بررسی میکنم. مثلا شما نیروی سانتروفیوژ زمین را حساب کردی ببینی چطور جاذبه میتونه کوها و اقیانوس را نگه داره؟
     نیروی ساکشن خلا بینهایت را حساب کردی ببینی چطور اتمسفر زمین به زمین چسبیده؟

   • موقع غروب پس چرا خورشید کوچیک نمیشه تا ناپدید بشه اول قسمت پایینش محو میشه بعد کلش
    چطور از غرب غروب می کنه بعد از شرق طلوع میکنه
    تکلیف هواپیماهای قاره پیما چی میشه که کل کره زمین رو دارن دور می زنن

 96. خخخخخخخخخخ ههههههههههههه اونایی که میگن زمین گرد نیست پیشنهاد میکنم برن کنار دریا و غروب خورشید رو ببینن اونوقت بگن خرشید کجا داره میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پشت کوهای یخی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یاد اون قصه هایی افتادم که وقتی بچه بودیم توش میگفت خورشید شبا میره پشت کوه اون موقع نزدیک خونمون یه کوه بود من دلم می خواست بزرگ که شدم برم بالای گوه خورشیدو ببینم. اخییییییی یادش بخیر

 97. ب جای اینکه باهم دیگ بحث کنید ب نظرات هم احترام بذارید .اگ واست ثابت شده ک زمین تخت یا کروی با همون عقاید پیش برو چون هیچکس نمیتونه عقاید ثابت شده دیگران رو تغییر یده….

 98. خدایی دمتون گرم تو این بیکاری کلی سرگرم شدم?????

 99. سلام، من چنتا سوال داشتم، هیچ تعصبی هم نسبت به کروی بودن زمین ندارم، بنابراین فقط میخوام درمورد این نظریه بیشتر بدونم
  ۱) در صورت تخت بودن زمین قطب جنوب وجود ندارد، درنتیجه بسیاری از افرادی ک در این منطقه ساکن هستند در شرق یا غرب زمین تخت قرار میگرند یعنی در کنار بقول شما کوه های یخ پس کوه های یخ قابل مشاهده اند، چرا یه فرض مثال اگه قطب جنوب در شرق قرار گرفته باشد غرب زمین تخت یخزده نیست، چون در زمینی ک زندگی میکنیم بسیاری از مردم در کشورهایی هستند ک حداقل درباره ی این موضوع مطمئنیم.
  ۲) با توجه به اثبات فاصله ی یکسان ۲ قطب از دوجهت در زمین کروی، در زمین تخت اصلا این امکان وجود ندارد ک از قطی جنوب بتوان از هردو جهت شرقو و غرب این قطب به قطب شمال رسید(چون به کوه های یخ بخورد میکنن
  ۳)اگر ناسا و دولت آمریکا قصد فریب را داشته باشند، با این حال دولت ایران نیز حداقل ماهواره ای به فضا فرستاده، یعنی دولت ایران هم دروغ گفته، چطور این دروغ ها هماهنگ شده ان؟
  ۴)آیا براساس این نظریه فقط یک کهکشان بایک منظومه وجود دارد؟
  ۵)اصلا تعریفی از منظومه و فضا هست
  ۶)چرا این کوه های یخ تابه حال ذوب نشده اند
  ۷)ستاره هایی ک نورشان در آسمان دیده میشو چه وضعی دارند
  ۸) ماه و زمین کروی اند یا مسطح؟
  ۹)در صورن ۲ بعدی بودن زمین تکلیف زیر زمین چه میشود، خع است
  ۱۰) آیا واقعا نمیتوان از این جو گذشت و به واقعیت رسید
  ۱۱ باتوجه به این نظرهی فاصله ی زمین تا خورشید و زمین تا زهره چگونه است

  سوللات خیلی زیادی دارم اگه بخوام به این نظریه اعتماد کنم ، پس خواهشا به سوالام جواب بدید، ممنون

  • جواب سوالات
   ۱. قطب جنوب: مراجعه کنید به عهدنامه قطب جنوب و در مورد اسم آدمیرال برد جسجو کنید و برای چی وسط جنگ سرد آمریکا و شوروی ناگهان سر میز مذاکره نشتند و عهدنامه قطب جنوب بسته شد. بله مرکز تحقیقاتی هست و حتی مردم برای عروسی هم به قطب جنوب میروند اما دقیقا کجای قطب جنوب؟ تمام این مطالب در حاشیهای قطب جنوب هست.

   • داداچ راستشو بگو متاعت چی بوده .چی زدی که زمینو تخت دیدی .لابد خیلی جنسش خوب بوده.
    یه کم دیگه از اون جنسه بزنی کلا هستی رو میتونی انکار کنی و بگی کلا جهان وجود نداره و این توهم ماست اصلا توطئه ابرقدرتهاست .هستی کیلو چنده.همه چیز در ذهن ماست.فیلم تام کروز بنام جهان وانیلی رو هم ببینی کلا همه چی دیگه تمومه.

  • جواب سوال ۳:
   خیلی از کشورها سعی میکنند که فضا بروند اما در واقع نمیتونند چندان از زمین دور بشن. ایران هم آزمایشاتی انجام داده دلیل دروغ گفتن نیست سوال اصلی این هست که دقیقا تا چه فاصله ای از زمین دور شدند.

   جواب ۴: تنها چیزی که به کهکشانها رفته تخلات من و شما هست. هنوز تو شکل کره زمین هزار تا اما اگر هست.

   جواب ۵: منظومه شمسی را از ۵۰۰ سال پیش خورشید پرستها پیروان لوسیفر که نور اورنده هست جا انداختند. و خورشید بسیار بسیار بزرگتر و مهمتر از زمین جلوه دادن.

   جواب ۸. ماه نیمه شفاف هست لطفا اسناد و ویدیو هایی که ستاره شناسان و مردم عادی از دیده شدن ستارهای پشت ماه نوشتند مطالعه کنید. یک سری آزمایشات هم هست که نشون میده نور ماه اجسام را سرد میکنه که خلاف قوانین ترموداینامیک هست.

   جواب ۱۰. تا کنون هیچ چیز از جو عبور نکرده و سفر به ماه هم دروغ محض بوده.

   من هم اولش سوالات زیادی داشتم اما هرچی سعی کردم که مطالب را رد کنم قانع تر شدم.

   • این فرضیه بی اساس زمین صاف .در حقیقت آزمایشی است بر میزان حماقت و بی سوادی بعضیها که آنقدر ساده لوحند که بدون هیچ تحقیق علمی مزخرفات را باور میکنند.
    وقتی خلا علم باشد جا برای هر چرندیاتی باز میشود.
    سواد شما چه قدر است که این مهملات را باور کرده اید .
    حالم بهم خورد

   • ببین داداشم من این ماجرای سفر خالی بندی امریکا ب ماه رو تا حدودی قبول دارم چون میخواست امریکا از شوروی کم نیاره ولی این پرسپکتیو خورشید موقع غروب رو نه.اخه تو سده ترین مسئله ینی نقاشی ک از پرسپکتیو استفاده میشه جسم باید کوچک تر بشه ولی من در اندازه خورشید ک تغییری ندیدم قانعم کن بعدم شایذ زمین نه کاملا صافه نه کاملا تخت مثلا بیضوی طوریه،ها؟؟؟؟

  • من خودم به گرد بودن زمین معتقدم ولی شما همون اول حرفتو با اشتباه شروع کردی هیچ کسی تو قطب جنوب زندگی نمیکنه اون قطب شماله که سکنه داره ولی برای سفر افرادی به ضطب جنوب میرن

  • آ قا زمین تخته دیگه حرف نزنین

 100. اول اینکه زمین کرویه چون عقل ادم اینو میگه و علم هم ثابت کرده
  دوم: میگما بالاخره مسطح یا تخت هست زمین از نظر تو !! میخوای یه کاری کنیم؟ عمق زمین چقدره؟ بیایم زمین رو سوراخ کنیم(با چاه بزنیم) به اندازه عمق زمین از اون طرف زمین در میایم میفتیم تو فضا هه ههه
  یه وقتی اب های تو زمین از اون طرف زمین(چون وقتی مسطح باشه مثل کاغذ دو طرف داره پشت و رو) نریزه تو فضا هه ههه از این طرفش که ما داریم مصرف می کنیم اون طرفش هم بریزه تو فضا هیچی دیگه ههه
  خدا بهت عقل داده کمی تفکر کن

  تو قران هم گفته تخت هست دلیلش اینه که مردم اون موقع چه می دونستن تخت و کرویه چیه و تجسم نمی تونستن بکنن یعنی منظورم اینه که برا مردم اینجوری گفته شده چون ما خودمون هم وقتی که رو زمین راه میریم فکر می کنیم تخته ، چون کروی هست و خیلی بزرگ تخت بودنش رو احساس نمی کنیم ، بریم تو اسمون یا فضا ، قشنگ کروی بودنش رو می بینیم

  اینم بخونی بد نیست:
  http://www.iec-md.org/maaref/zamin_quran_rezaei_esfehani.html

  • همونارو دوباره تکرار کردی! فایده نداره جوابت داده شده! من جوابت رو هم در سایتم و هم در اینجا نوشتم و جوابی نداشتی بدی! زمین تخت اثبات شده و تموم شده! شما بیخود تلاش نکن کرویت رو اثبات کنی اونم با ههه ههه کردن :))))

  • عقل شما چه جوری اثبات میکنه گرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعدشم شما از کجا میدونی مردم زمان نزول قران توانایی فهم کروی بودن رو نداشتن؟ ینی تا حالا مردم اون موقع چیز کروی ندیده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! اصلا معلوم نیست دلایلتون رو از کجا میارید؟ بعدشم شما چند بار رفتید فضا که میدونید از اونجا معلومه یا نه؟؟؟؟؟راجب همه چی شما اینجوری نظر میدید؟؟؟؟؟؟؟؟

 101. در پاسخ برای ماه که همزمان تو دو تا کشور داره دیده میشه باید عرض کنم که:
  اول اینکه کره خورشید ۱.۵ میلیون بزگرتر از زمین هست (تقریبا) بعد تو یه شبیه سازی برای خودت درست کن با لامپ و …
  وقتی که نورخورشید به زمین بر خورد میکنه اون قسمتی که پشتش به زمین هست نور خورشید بهش نمی تابه شب میشه ، اوکی؟ بعد اینکه ماه که دو کیلومتر اون طرف ما نیست که نور بهش نتابه
  خورشید داره نور مستقیم می تابونه ، وقتی که به زمین برخورد کرد اندازه زمین سایه ایجاد میکنه بالاخره ، بعد فقط نورش از زمین رد نمیشه چون کرویه ، از کنارهاش که رد میشه که بخوره به ماه !!
  یه شبیه سازی درست کن با لامپ و.. یه لامپ بزرگ بزاره به عنوان خورشید بعد یه کره زمین و ماه هم بزار کنار هم شبیه سازی کن با توپ توپ بزرگ زمین توپ کوچک ماه ، اندازه بزرگی خورشید و زمین و ماه هم نسبت به توپت کوچک کن ،خورشید که ۱.۵ میلیون بزرگتره یه توپ خیلی بزرگ بزار مثلا
  الان تو اتاق خودت
  که لامپ روشنه از سقف داره نور میاد !! اگر یه چیز کروی کوچک با یه فاصله بزاری ، ایا یک متر اون طرفتر یه جسم کروری دیگه نور بهش نمی تابه؟
  ————
  جدای این بحث ، نکنه میخوای بگه ماه که بالا سرمون هست زمین پایینه هههه هه
  زمین و مریخ و … تو یه مدار هستن الان اگر مشتری ر ببینی فکر میکنی بالا سرت هست در صورتی که مشتری و.. تو یه راستا(موازی) قرار دارن

  تمام سوالات همش مشکل داره

 102. ژمین کرویه
  اگر کروی نیست !! چرا ماهواره ها که بر اساس کروی بودن زمین تنظیم کردن داره درست عمل میکنه؟ دقیق دقیق !!!
  اگر گرد و کروری نیست ، اب اقیانوس ها یه وقت نریزه تو فضا ههه
  اگر گرد و کروری نیست ، یا مثلا بریم لب زمین بشینیم یکی هلمون بده بیفتیم تو فضا
  چطوره که ماه گرد و کروی هست !! که حتی قسمتی از زمین بوده که کنده شده
  ب
  عد اینکه اگر زمین مسطح باشه ، چطوری شب و روز به وجود میاد؟ ، نکنه خورشید میره پشت زمین اون طرفش یعنی (مثل یه کاغذ که دو طرف داره) ، بعد جالبه خورشید میره اون طرف برا ما شب میشه ، برا کسایی که براشون روزه خورشید دقیقا کجاس هست؟ یا بر عکس ، کروی بودن زمین درسته چونکه کره زمین بجز حرکت دور خورشید ، یه حرکت به دور خودش داره که ۲۴ ساعت طول میکشه ، وقتی که حرکت به دور خودش ، مثلا ایران پشت خورشید قرار گرفت شب میشه دیگه

  اگر گرد و کروری نیست ، مثلا بریم لب زمین(دور تا دورش ف یعنی ایون لب زمین یا جایی که پرتگاه میشه) پامون رو اویزان کنیم ، شب ها از لب زمین ستاره ها رو ببینیم… ههه
  یا مثلا شب و روز چگونه به وجود میاد اگر کروی نیست؟؟؟؟
  یا مثلا بریم با هلی کوپتر بالا وایسیم ، زمین چون تخت هست ، می چرخه(مثل دیسک سی دی یا دی وی دی) ما هم تو هوا ثابت وایسادیم دو ساعت دیگه مشهید زمین زیر پامون جابجا میشه.. هههه
  یا مثلا یه جوب از اقیانوس بکشیم لب زمین ، اب اقیانوس بریزه تو فضا… ههه
  چقدر اینا احمقن ، گالیله هم بدبخت چه زجری کشید تا ثابت کرد زمین کرویه ، اما اینا که اینجور میگن از اونا که زمین رو تخت فرض می کردن احمق ترن چون الان امکانات وسیع شده و علم پیشرفت کرده ، اینا دیگه چرا تو این زمان کروی بودن زمین رو قبول ندارن
  دارن گول خودشون میزنن ایا؟

  • چقدر‌ لوس و بی‌ تربیتی‌ تو مگه خونتون داری حرف می زنی مزه میریزی هی‌ هه هه هه راه انداختیم. بعدشم یک‌کلمه‌ از حرفارو نفهمیدی هی اظهار فضل میکنی؟ زمین گرده قبول ولی اینم یه نظریس اگر فهم علمی داری هرچند مطمعنم منظور از این بحث رو نمی فهمی… پس با جهل خودت خوش باش…

 103. هر سوالی باشه آماده پاسخ گویی هستم اما ابتدا سوالات منو جواب بدید:

  زمین تخت خیلی منطقی تر از کروی هست من چند سوال مطرح میکنم کروی گرایان پاسخ بدن!
  ۱-چرا ستاره قطبی همیشه ثابته!؟
  ۲-چرا صورت های فلکی طی چندین هزار سال هیچ تغییر نکردن؟ مصریان در چند هزار سال قبل میلاد همون رو کشیدن که الان رصد میشه؟ طبق اصول هم ارزی همه چی در فضا با سرعت معینی درحال پرتاب به سمتی هست پس چرا ستارگان تغییر نمیکنن و ستاره قطبی همیشه ثابته؟
  ۳-چرا ماه همزمان وقتی که هفت صبح تو ایران دیده میشه همون لحظه در آمریکا دیده میشه؟
  ۴-چرا خورشید در انگلستان مستقیم بالای سر مردمه و در آفریقا همون ساعت باز هم بالای سر مردم قرار داره؟
  ۵-چرا برخی ماه گرفتگی ها با دیده شدن خورشید در افق همراهه درحالی که نظم ماه گرفتگی ایجاد نشده ولی ماه گرفتگی رخ میده؟
  ۶-چرا هیچ محاسبه ای توسط مهندسان و خلبانان جت برای انحنای زمین انجام نمیشه چرا هیچ انحنایی هیچ جا و هرگز دیده نشده و محسابه نشده اگه کرویه باید انحنا داشته باشه!
  ۷-چرا جاذبه زمین و مسیر چرخش زمین تغییر در جریان رود های آمازون،می سی سی پی و نیل که مخالف هم هستن ایجاد نمیکنه! این رود ها هرکدوم کیلومتر ها امتداد دارند چرا انحنا مزاحم جریانشون نیست یا جذبه مزاحم جریانشون نیست!؟
  ۸-با وجود نیروی گریز از مرکز چرا طلا در قطبین وزنش تغییر نمیکنه؟ (طلا رو مثال زدم منظور وزن هرچیزی هست که باید تغییر کنه!)
  ۹-بر اساس اصول هم ارزی که همه چیز درحال پرت شدن فضاست چرا ما هیچ حرکتی حس نمیکنیم؟
  ۱۰-چرا موشک ها و شاتل ها از زمین جا نمیمونن وقتی که از جو خارج میشن و زمین حرکتی نداره!؟ چرا جا نمیمونن؟ زمین با سرعت شصتو هفت هزار مایل بر ساعت دور خورشید درحال چرخشه با این سرعت چرا هرگز اتفاقی پیش نمیاد؟
  ۱۱- چرا هنگام جزر و مد ماه اتمسفر زمین رو از بین نمیبره اگه واقعا جزر و مد به ماه مربوطه؟
  ۱۲-چطور ممکنه اکسیژن و اتمسفر زمین بدون وجود مانع در خلا دوام بیاره؟ اصلا ممکن نیست!
  و هزاران سوال بی پاسخ دیگه………منتظر جوابم!
  وب سایت من : flatearthfarsi.blog.ir

  • چرا ستاره قطبی ثابته؟
   تو اتوبوس که نشستی مگه حرکت نمی کنین ؟ بغل فرد دستیت ثابت نیست؟ یا مثلا چیزای توی اتوبس حرکت میکنه از تو جلو میزنه؟ چون با هم دارین حرکت می کنین
   چون زمین داره دور خورشید می چرخه ، بعد وقتی زمین یا کلا منظومه شمسی تو کهکشان شیری اندازه یه نخود هم نیست ، میخوای ستازه قطبی برات پنهان بشه؟
   بنده خدا تو یا خودت ساده ایی یا مردم رو خر فرض کردی
   ——
   چون عقلت کوچیکه ، چون نمی تونی تصور کنی، درسته زمین از نظر ما خیلی بزرگه اما اگر تو فضا باشی و خیلی دور بشی زمین اندازه یه پیش سوزن هم نیست ، بعد توقع داری کهکشان شیری که خیلی خیلی خیلی بزرگتر از منظومه شمسی هست، برات پنهان بشه؟؟
   —————-
   چرا ماه در دو کشور در یک ساعت همزمان دیده میشه:
   خب ادم عاقل ، وقتی تو یه لامپ خیلی بزرگ داشته باشی ، و یه جسم کروی شکل که از لامپ خیلی فاصله داره قرار بدی ، نور لامپه به اون جسم کوری می خوره و همون اندازه نورش نمیره جلو یعنی سایه ایجاد میکنه ، از اطرافش چی؟ از حاشیه اطراف اون جسم کروی نور رد میشه یا نه؟(چون نوره تو اون محیط هست ، فقط به اندازه جسم کروی رد نمیشه) از کناره های اون جسم کروی نور لامپ رد میشه یا نه؟ ، بعد می خوره به ماه !!
   خورشید فکر کنم ۱.۵ میلیون برابر زمین بزرگیش هست ، بعد ماه هم خیلی کوچیکتر از زمین هست ، فاصله خورشید تا زمین ببین چقدره ، ببین نور خورشید تو کجا ها پخش شده ،( مرد حسابی خودت ساده ایی ؟ یا ما رو خر فرض کردی؟ چونکه همین نور خورشید داره به سایر کرات منظومه شمسی میرسه ، حسابش بکن چقدر خورشید بزرگه بعد تو توقع داری تا نور خورشید خورد به زمین سایه زمین می افته رو ماه و ماه دیده نمیشه؟) ، وقتی که نور خورشید به تمام کرات منظومه شمسی داره می رسه ، پس وقتی به زمین خورد از کناره های زمین داره رد میشه (جایی که زمین نیست) ، میخوای نور خورشید به ماه نرسه؟ ماه که خیلی کوچیکتر از زمین هست و بالاخره فاصله هاشون هم در نظر بگیر

   • اصلا خودت فهمیدی چی گفتی؟ ستاره قطبی ثابته و ستارگان دیگه دور اون درحال چرخش هستن اگه قرار اینطور باشه که میگی همه ستارگان باید ثابت باشن و ما چیزی به اسم آبیراهی ستارگان نخواهیم داشت شما حتی ساده ترین مفاهیم نجوم هم نمیدونید! اصول هم ارزی گفته زمین و کل منظومه و سیارات و کهکشان ها در حال پرت شدن در سمتی هستن در فضا در این صورت ستاره قطبی ثابت نخواهد بود پنهان چیه؟ چرا حرف بی ربط میزنی!

    ۲-ماه در دو سمت مخالف کره دیده میشه! ماه کامل در روز قابل رویت هست لطفا توضیح بدید چطور ماه همزمان در دو کشور دیده میشه و درضمن اینم بگید که چطور ما میتونیم ماه کامل یا ماه نو رو در روز ببینیم طبق کرویت فقط در شب معلومه! درضمن طبق آزمایشاتی که انجام شده نور ماه سرده و اصلا ربطی به نور خورشید نداره بلکه نور خوده ماهه! نور ماه از خودشه! روی گرما تاثیر داره شمع رو خاموش میکنه و…….

    ۳-با هواپیما جلو بریم؟ شما یک متر از خطوط معین هوایی خارج نمیتونید بشید هیچ خلبانی از مسیر های تعیین شده نمیتونه خارج بشه شما خودتو بکش نمیتونی خارج بشی چون باید طبق مسیر های تعیین شده حرکت کنید درباره کشتی رانی هم همین!
    ۴- هیچ ماهواره ای وجود نداره!! ماهواره ای فرستاده نشده گفته شده چهار هزار ماهواره وجود داره اما حتی یکیش هم نمیتونید در کلیپ های آی اس اس و زمین از فضا ببینید! نقاط نورانی ای که میبینید در آسمان فقط نور هستن و میتونن هرچیزی باشن نه ماهواره! سیستم جی پی اس و ماهواره ای هم بطور کامل در کانالم توضیح دادم! کانال تلگرامم! همه مردم به خیلی چیز ها اعتقاد دارن آیا همه درسته؟ نمیتونن فریب خورده باشن؟؟ قرآن گفته زمین تخته اما نه از دید منه انسان! چون زمین و آسمان رو یک کل حساب کرده در اون آیه نه یک چیز جدا و از دید انسان!! شما هرگز در یک جسم کروی افق صاف ندارید! طبق هندسه کروی شما نمیتونید بیشتر از سی کیلومتر ببینید! اما ما مکان هایی رو داریم که شما در هوای صاف میتونید بالای سیصد کیلومتر رو ببینید! اینو چطور توجیه میکنید؟ در قرآن نگفته خورشید ثابته و زمین میچرخه گفته زمین ثابته و خورشید میچرخه من همه اینارو در کانال تلگرامم توضیح دادم! زمین یک دیسک مسطحه ما روی یک قسمتش هستیم شما باید به کانال آپارات ما و پیج اینستاگرام ما سر بزنید تا کلیپ های بی نظیر از اثبات زمین تخت رو ببینید! خورشید طی ماه های مختلف در مدار های مختلف در بالای صفحه زمین درحال حرکته و شب و روز رو بوجود میاره همینطور فصل هارو با حرکت بر روی سه مدار راس الجدی راس السرطان و استوا فصل ها طی ماه ها بوجود میان (کلیپش رو در کانال ببینید) خورشید خیلی کوچکتر از زمینه! خورشید ماه هم اندازه هستن! زمین اصلا لبه نداره!!!!!!! تمام خطوط هوایی در وسط دیسک و بین قاره ها تنظیم شدن نه بیشتر! هیچ هواپیمایی سر خود حرکت نمیکنه!!!!!!! حداقل اینو باید بدونید! ببینید زمین تخت گرایان برای کسانی که اثبات کنن زمین کرویه پنجاه هزار دلار جایزه در نظر گرفتن! این یعنی همه چیز در زمین تخت توجیه و حل شده و زمین کروی باطل شده و هر سوالی داشته باشید جوابش موجوده! به پیج من سری بزنید! @flatearth_farsi
    کانال تل: flatearthfarsi
    ساده نباشید! چیزی نمیدونید حرف نزنید! اصلا میدونید قطر زمین چقدره؟ بیشترین حدی که حفاری کردن ۱۴ کیلومتر بوده زمین رو باید بیش از چندین هزار کیلومتر حفاری کنن که برای بشریت این امکان نیست! هیچ سفر مریخی انجام نشده شما هروقت اثبات کردی تصاویر مریخ بیابان های زمین نیست من بر میگردم و میگم زمین کرویه!

    • داداش داری خودتو گول میزنی نمیخوام مایوست کنم ولی در هر صورت جواب سوالایی که تو دونه دونه میپرسی یه خط هم نیست مثلا میگی چرا رودخونه ها مسیرشون عوض نمیشه یا اینکه چرا ماهواره جانمیمونه از زمین. عزیز من دلیل اینکه رودخونه مسیرش عوض نمیشه واسه اینه که شتاب ثابته در یک جهت مشخص درضمن جاذبه زمین هم ثابته و گرانش اجسام کروی رو اگه بخوای آزمایش کنی خیلی راحته از اون گذشته گرانش بین بار مثبت و منفی رو چطور توجیح میکنی یا نیروی مغناطیسی بین دو قطب زمین که اگه چرخش زمین به دور خودش نباشه اصن وجود نداره. واسه جا موندن ماهواره هم خیلی ساده بهت بگم دو تا آهنربا بردار یه میخ بزار وسطش اگه دقیق اینکارو انجام بدی به سمت هیچکدوم نمیره چون هر دو به یک اندازه نیرو وارد میکنن حالا ماهواره هم پرتابش به محاسبات دقیق فیزیک نیاز داره تا اونقدر از زمین دور نشه که جا بمونه یا اونقدر به زمین نزدیک نباشه که سقوط کنه اینا یه چیزای بدیهی هست که داری باهاش مردم رو به چالش دعوت میکنی خواهشا هم نگو مسایل نجوم بلد نیستی یا از این چیزا جوابات فقط افراد جو گیرو گول میزنه خدا هم هیچ کجای قرآن نگفته زمین کاملا مسطح هست به مردم دروغ نگید. برای به هم نخوردن صورت های فلکی هم اینو بگم درسته از هم دارن دور میشن ولی اونقدر کمه که اصلا قابل احساس نیست مثلا دو تا کهکشان که دارن با هم ادغام میشن آدم در لحظه که میبینه میگه پس چرا توی هم گیر کردن در حالی که اینجور نیست دارن با هم برخورد میکنن اما برخوردشون چهار میلیارد سال طول میکشه یعنی از زمانی که انسان اصن وجود نداشته امیدوارم خدا هدایتت کنه

    • ببین عزیزم خدا بهت عقل داده یکم فکر کنی و بفهمی که زمین نمی تونه صاف باشه اگرچه زمین گرد هم نیست و بیضی شکله و اونم بخاطر جاذبه ی خورشید و ماهه که در دو قطب فرو رفتگی ایجاد کرده و راحت ترین شکلی که توسط ذرات در فضا میتونه تشکیل بشه کره است نه دیسک صاف یا اینکه سایه یه زمین که رو ماه میفته چرا منحنی داره یا چرا ماه قرص های متفاوتی داره اگه زمین صاف بود اخرش تو افق دیده میشد چرا یک طرف زمین شبه یک طرفش روز یعنی اون طرفی که شبه اون طرف دیسکه؟؟؟
     شما حرف هایی که زدی هیچ بدهانی نمی تونه اونارو ثابت کنه فقط هم داری خودتو گول میزنی و اینکه چرا ستاره ی قطبی ثابته می تونی خودت با یک آزمایش ساده به جواب برسی و حتی خود قرآن هزار چهارصد سال پیش ثابت کرده زمین گرده چون گفته مقربین و مشرقین و این جمع بستن دو مقرب و دو مشرق رو میتونه یه جسم کروی داشته باشه بیخود نبوده پیامبر همیشه از اینکه نمی تونه مردمو اگاه کنه میگریسته

  • تعداد سوالات طرفداران نظریه زمین تخت خیلی بالاست ودلیل اون اینه که دانشمندان هنوز هیچ اطلاعات کافی و کاملی از منظومه خودمونم ندارن… مثلا تازه فهمیدیم که ستارگان که داریم میبینیم خیلیاشون الان دیگه نیستن و مدتهاست مردن و به قول خودمون ابر نو اختر شدن و چون میلیاردها سال نوری بعضا با ما فاصله دارد داریم نور اون تاریخ اونها رو میبینیم برای همین وقتی به آسمون نگاه میکنی درواقع داری‌به‌میلیونها و شاید میلیاردها سال قبل نگاه میکنی!!! در خصوص جایگاه ثابت ستارگان اونها هم با منظومه‌ما در محوریت کهکشان راه شیری و خود کهکشان در محوریت ثابتی با میلیاردها کهکشانهای دیگه در حال چرخشن و تصویر مصریا و کلا بشر که به‌ قول برخی اواخر عمر همین زمین داریم توش زندگی هوشمندانه میکنیم فقط برای ۳ یا ۴ هزار سال پیشه که برای اعمال تغییر در فضایی که فواصل رصد تغییرات اون میلیون ها ساله خیلی خیلی ناچیزه…

  • شما اگر یک ذره سواد فیزیکی داشتی و همچنین این اطلاعات غلط رو که داری بررسی میکردی همچین حرفهای خنده داری نمیزدی. اینرسی رو تا حالا مطالعه کردی .آیا خورشید همزمان در انگلیس و آفریقا در یک زاویه دیده میشوند .آخه عزیزمن یه کم مطالعه در شهر امام رضا نمی شود کنسرت برگزار کرد

   دیگر نباید سر این موضوع با مردم یا برخی مسئولان کوته فکر چانه زنی کرد

   کمپین هایی هم که برای این اقدامات راه اندازی می شود مقابله با امام هشتم است.
   خوب چیزیه آنقدر اطلاعات شما سطح پایین هست که فقط میتوانم بگویم .متاسفم

  • خب مثل اینکه از همون اولش آمپرت چسبیده بوده .
   ۱-چرا ستاره قطبی همیشه ثابته!؟

   کی گفته ثابته ؟ ما اینطوری برداشت میکنیم که ثابت هست وگرنه درحال جا به جا شدن هست . یه مثال میزنم شما که بچه مسلمونی و نماز خون وقتی از شمال تهران به جنوبش میری دقیقا میتونی تغییر جهت قبله رو تشخیص بدی ؟ مسلما نه چون اندازه شهر تهران در مقایسه با فاصله اش تا مکه ناچیزه پس فک میکنی که قبله تو شمال تهران همونجایی هست که تو جنوب تهران هست .
   ———————————–
   ۲-چرا صورت های فلکی طی چندین هزار سال هیچ تغییر نکردن؟ مصریان در چند هزار سال قبل میلاد همون رو کشیدن که الان رصد میشه؟ طبق اصول هم ارزی همه چی در فضا با سرعت معینی درحال پرتاب به سمتی هست پس چرا ستارگان تغییر نمیکنن و ستاره قطبی همیشه ثابته؟

   دقیقا مشابه جوابی که واسه سوال اول دادم . وقتی صحبت از فواصل بسیار عظیم میشه و معیار سال نوری هست این میشه که چندین هزار سال هم جابه جایی اجرامی رو که از ما چندین میلیون سال نوری فاصله دارن هم مشخص نمیکنه در صورتی که جابه جایی صورت میگیره اما از نظر ناظر زمینی اونقدر ناچیزه که به حساب نمیاد . قطعا اگه امکان اندازه گیری دقیق بود مشخص میشد که تغیرات و جا به جایی از زمان مصریان تا زمان حال وجود داشته .
   —————————————-
   ۳-چرا ماه همزمان وقتی که هفت صبح تو ایران دیده میشه همون لحظه در آمریکا دیده میشه؟

   شما یه توپ بسکتبال بگیر تو دستت و با یه چراغ قوه کوچیک یه نیمکره توپ رو روشن کن . خیلی سادست با یه مقایسه میبینی که قاره آمریکا و آسیا می تونن در یک زمان نور ماه رو دریافت کنند . گرچه با اختلاف وازیه تابش .
   —————————————-
   ۴-چرا خورشید در انگلستان مستقیم بالای سر مردمه و در آفریقا همون ساعت باز هم بالای سر مردم قرار داره؟

   خورشید همیشه بالا سرمون قرار داره تا موقعی که غروب نکرده! مهم زاویه تابش هست . مثل جواب سوال ۳ که واسه دیده شدن ماه تو دوتا قاره مطرح کردی.
   —————————————
   ۵-چرا برخی ماه گرفتگی ها با دیده شدن خورشید در افق همراهه درحالی که نظم ماه گرفتگی ایجاد نشده ولی ماه گرفتگی رخ میده؟

   خودم هنوز این مورد رو ندیدم ولی بخوام منطقی جوابتو بدم این میشه که زمانی میتونه این اتفاق رخ بده که خورشید کاملا خط افق رو رد نکرده و قسمتی از نورش هنوز پایین خط گیره که موجب ایجاد سایه برو روی قسمتی از ماه میشه. این مورد زمانی میتونه پیش بیاد که به طور مثال ماه در سمت غرب درحال غروب باشه در حالی که خورشید در حال طلوع از شرق هست .
   —————————————
   ۶-چرا هیچ محاسبه ای توسط مهندسان و خلبانان جت برای انحنای زمین انجام نمیشه چرا هیچ انحنایی هیچ جا و هرگز دیده نشده و محسابه نشده اگه کرویه باید انحنا داشته باشه!

   اگه اینطور باشه که میگی، منطقیش اینه که زمین اونقدری بزرگ هست که پیمودن چند صد کیلومتر بدون احتساب انحنای زمین باعث بروز مشکل نشه . دقیقا میتونی انحنای زمین رو روی دریا ببینی .
   ————————————–
   ۷-چرا جاذبه زمین و مسیر چرخش زمین تغییر در جریان رود های آمازون،می سی سی پی و نیل که مخالف هم هستن ایجاد نمیکنه! این رود ها هرکدوم کیلومتر ها امتداد دارند چرا انحنا مزاحم جریانشون نیست یا جذبه مزاحم جریانشون نیست!؟

   چیزی که باعث به جریان افتادن آب میشه اختلاف سطح است نه مسیر چرخش زمین! جهت اطلاع باید بگم که اتمسفر مستقیما تحت تاثیر جاذبه هست پس نمیتوه باعث این کار بشه .
   ————————————–
   ۸-با وجود نیروی گریز از مرکز چرا طلا در قطبین وزنش تغییر نمیکنه؟ (طلا رو مثال زدم منظور وزن هرچیزی هست که باید تغییر کنه!)

   چون جاذبه که باعث سنجش وزن میشه در همه جهات اعمال میشه و ارتباطی با کروی یا بیضی بودن نداره . یه جرم مکعبی هم وزن زمین دقیقا جاذبه ای رو اعمال میکنه که زمین میکنه .
   ————————————–
   ۹-بر اساس اصول هم ارزی که همه چیز درحال پرت شدن فضاست چرا ما هیچ حرکتی حس نمیکنیم؟

   به لطف همون جاذبه ای که تو همه جهات اعمال میشه و شما رو سفت و سخت به سطح زمین میچسبونه این حرکت رو حس نمیکنی . درست مثل اینکه تو تاکسی با دوستت نشسته باشی و در حین اینکه در حال حرکت هستین، از هم دور نمیشین .
   ————————————-
   ۱۰-چرا موشک ها و شاتل ها از زمین جا نمیمونن وقتی که از جو خارج میشن و زمین حرکتی نداره!؟ چرا جا نمیمونن؟ زمین با سرعت شصتو هفت هزار مایل بر ساعت دور خورشید درحال چرخشه با این سرعت چرا هرگز اتفاقی پیش نمیاد؟

   عزیزم! اون شاتل محترم هنوز تحت تاثیر گرانش زمینه و تو مدارش به دام افتاده طبیعیه که هر موقع از شر گرانش زمین راحت بشه، سرگردانی تو فضا عاقبتشه.
   ————————————-
   ۱۱- چرا هنگام جزر و مد ماه اتمسفر زمین رو از بین نمیبره اگه واقعا جزر و مد به ماه مربوطه؟

   چون اتمسفر اونقدری رقیق هست که جاذبه ناچیز ماه اثر قابل توجهی روش نداشته باشه و منجر به نابودیش نشه.
   ————————————-
   ۱۲-چطور ممکنه اکسیژن و اتمسفر زمین بدون وجود مانع در خلا دوام بیاره؟ اصلا ممکن نیست!

   دقیقا بر عکس ماه جاذبه زمین قوی هست و این موضوع همونطوری که شما رو به سمت پایین میکشه، باعث جلوگیری از تبخیر اتمسفر میشه.

   در کل تو با جاذبه مشکل داری . به جای این که هزارن سوال !! رو توی ذهنت بالا و پایین کنی دو کلمه از منبع موثق راجع به نیروی گرانش بخون تا من مجبور نشم بیام ۱۲ تا سوالتو یه جا جواب بدم . حالا بشین هزاران بار بنویس زمین گرده 🙂

 104. الان یه سوال واسم پیش اومده…
  اگر یه ادم با هواپیما یا هر چیز دیگه از اون نوار دور زمین-فرضا مسطح- خارج بشه چى میشه،میوفته پایین؟!:/
  بعدش تو هوا معلق میشه؟!:/

 105. عزیز فقط جواب این سوال منو بده.اگه زمین تخته چرا نورخورشید یکسان همه جانمیتابه وشب وروز وفصلهای مختلف واوقات شرعی متفاوت درکشورهاوجودداره./؟؟؟؟!!!!!!!! خسوف وکسوف چرااتفاق میوفته؟؟؟!!!!!!!!!!!
  چنین چیز بدیهی اصلانیاز به بحث نداره.فقط یکم ایکیومیخواد که ماشاالله بعضیا ندارن

  • خب کسی که میاد چنین نظریه ای میده اولا قبل از این باید جواب سوال های که پیش میاد رو بده سوال های ساده ای که دوستان پرسیدن.
   شاید بگید دلایل علمی دار براش خب توی علم هم میشه با چسبوندن یه سری کلمه و اطلاعات که درکشون برای افراد عادی ساده نیست اینو ثابت کرد ولی اگه واقعا توسط کسی که سر رشته ای ازین چیزا داره برسی بشه میبینید کاملا دلیلی هستن که فقط علمی به نظر میان ولی درواقع از نظر علم رد میشن.
   دانشمند دیوانه هم داریم!

 106. محیط کروی زمین[ویرایش]
  اولین فردی که محیط زمین را دقیق اندازه گرفت، اراتستن (۱۹۵-۲۷۶ قبل از میلاد) ریاضیدان یونانی بود. او می‌دانست که در ظهر اواسط تابستان، خورشید شهر سین، واقع در جنوب خانه‌اش در اسکندریه مصر، مستقیماً درون چاه عمیقی می‌تابد. او در همان روز زاویه تابش خورشید بر فراز اسکندریه را ۷٫۲ درجه اندازه گرفت. این زاویه برابر است با ۱٫۵۰ کمان یک دایره. او می‌دانست که فاصله سین تا اسکندریه ۷۷۲ کیلومتر است و بدین ترتیب محیط زمین را ۵۰×۷۷۲ یعنی ۳۸۶۰۰ کیلومتر محاسبه کرد. این رقم به عدد واقعی ۴۰۰۷۴ کیلومتر بسیار نزدیک است.

  زمین بیضوی[ویرایش]
  تا قرن هفدهم زمین به شکل کره کامل فرض می‌شد. این تصور از ۲۰۰۰ سال پیش تا آن زمان بر افکار تسلط داشت. ولی اسحاق نیوتن با توجه به چرخش زمین به دور خودش (حرکت وضعی زمین)، نتیجه متفاوتی بدست آورد. اسحاق نیوتن به متفاوت بودن سرعت سطح زمین در عرضهای جغرافیایی مختلف پی برد. او با قوانین خود نشان داد که هرچه چرخش سریعتر باشد، اثر گریز از مرکز بیشتر است، یعنی گرایش مواد به دور شدن از مرکز دوران بیشتر می‌شود.

  از آنجا که سرعت در قطبها صفر است، پس اثر گریز از مرکز در قطبها تا استوا پیوسته افزایش می‌یابد. این بدان معناست که زمین در اطراف کمربند استوایی خود با شدت بیشتر رانده می‌شود. زمین مانند یک نارنگی در استوا برآمده و در قطبها فرورفته است. اسحاق نیوتن حتی فرورفتگی قطبها را حساب کرد و نتیجه گرفت که می‌بایستی در حدود ۱٫۲۳۰ تمام قطر زمین باشد. این عدد به عدد واقعی نزدیک است. تفاوتها امروزه اندازه گیریهای دقیق نشان می‌دهد که قطر استوایی زمین ۴۳ کیلومتر از قطر قطبی آن بیشتر است. در واقع، قطر استوایی زمین ۱۲۷۵۶ کیلومتر و قطر قطبی آن ۱۲۷۱۳ کیلومتر است.

 107. فکر نمیکردم کسی هم باشه که بگه زمین صافه . کلی خندیدم دمتون گرم .

 108. کسانی که چنین نظری را دارند، احتمالا قدرت تجسم سه‌بعدی را ندارند
  اینجا عکسی درست کرددم که هر چقدر هم کسی بی‌سواد باشه ببینه، راحت می‌فهمه که زمین کروی هست.

  :I-got-an-idea:

  http://faza98.com/ajax/Img.ashx?103&name=sphere_earth_Farsi_600kb.jpg
  دیگه اینو اگه کسی متوجه نشه، حالت عادی نداره :Distort:

 109. سلام
  من این حرف رو نه تایید میکنم و نه تکذیب ولی برای اونایی که دوست دارن راجع به این مساله بیشتر بدونن و دلایل اون کسانی رو که این حرف رو میزنن بفهمن میگم که به پیج ایسنتاگرام

  _faltearth@
  مراجعه کنند ودلایل شوک آور به همراه تصاویر رو ببینند
  همچنین در پیج ویدئو هایی وجود داره که میگه تصاویری که ناسا از فضانورد هاش میده بیرون ، در فضا ضبط نشده اند ، بلکه در زیر آب ضبط شده اند و در یکی از این ویدئو ها یک حباب همه چیز را مشخص میکند.

 110. با این حساب هیچ جای زمین نباید شب بشه چون به یه سطح صاف از هر جایی و با هر زاویه ای نور بتابونی همه اش روشن میشه و جای تاریک باقی نمیمونه. این نظریه هم مثل نظریه زمین تو خالیه (Hollow Earth) و بیشتر بدرد فیلمای تخیلی میخوره مثل فیلم upside down. کسایی که این نظریه رو مطرح کردن یه ۲-۳ هزار سالی دیر به دنیا اومدن.

  • سلام. دوست من خورشید و ماه به ور زمین میچرخند . شما حساب کن که خورشید یک چراغ قوه با شعاع محدوده که دور میله ای عمود بر مرکز زمین میچرخه. چون قدرت نورش محدوده ، همه جارو روشن نمیکنه پس با چرخش در مدارش روز و شب به وجود می آد.

   • به هر حال زمین کرویه. فرض کن تمام دنیا دروغ می‌گن. ولی این عکس اثبات صددرصد کروی زمین هست!
    http://uupload.ir/files/hr2_sphere_earth_farsi_600kb.jpg

    • دوست عزیز با اونی که از تکنولوژی عقبه شمایی به نظرت این عکسارو یه عکاس نیم حرفه ایم نمیتونه با فوتوشاپ درست کنه؟

     • واقعا جالبه
      تمام دلایل علمی رو رد میکنن و یه مشت دلیل مسخرف که علم رشون میکنه رو قبول میکنین عکسی که ایشون گذاشتن کاملا ثابت میکنه
      برو یه دوربین خوب بخر روشگرفتن اینطور عکسام هست خودت برو امتحان که ببین فتوشاپه با نه
      ——————-
      اینو همیشه بدون چیزی رو که میگی باید ثابت کنی باید ثابت کنی که عکس ایشون ساختگیه که چون نیست نمیتونی

   • دوست گرامی! این خورشید توهمی که داره دور زمین میچرخه اندازش چقدره ؟ با این حساب باید چیزی در حدود اندازه استانی مثل تهران باشه 😐 بعدش این خورشید کوچولو چقدر سوخت داره که ۴ میلیارد ساله داره بکوب میسوز و خاموش نمیشه؟
    حقشه دست بندازم دهنمو جر بدم 😐

 111. میشه بگی حالا که زمین گرد نیست یا کروی نیست ، قطر زمین چقدره؟ ضخامتش میگم
  بعد اون وقت شب و روز چگونه به وجود میاد؟؟ ، وقتی که زمین مسطح باشه چه طوری دور خودش بچرخه که شب و روز به وجود بیاد؟؟ نکنه خورشید که غروب کرد نورش خاموش میشه میاد سمت مشرق دوباره نورش روشن میشه(که شب و روز داریم) ، وقتی مسطح باشه زمین، خورشید باید برگرده دوباره طلوع کنه در نتیجه خورشید دور زمین می چرخه ، نه زمین دور خورشید
  ماهواره ها دور زمین چطوری پس کار میکنن؟ اینه که دیگه کشورهای دیگه و ما ایرانی ها پرتاب کردیم و طبق گردش زمین و کروی بودنش تنظیم شده چی میگی؟؟؟؟

  حالا که میگی زمین مسطح هست برو سوار هلی کوپتر بشو ، حرکت نکنه(ثابت وایسا تو هوا) یک ساعت دیگه باید یه جای دیگه ، باشی خخخ :)) یه وقتی از اون طرف زمین پرت نشیم تو جو ، خخخ ، یا زمین از زیر پامون در نره !! :))

  لطفا موقع مطلب نوشتن مخت کار بنداز ، خدا عقلت داده
  بدرود

  • دوست عزیز نیاز به مسخره کردن نیست تمامی این وقایعی که گفتی کاملا دارای استدالال هایه خاص خودشونن
   به عنوان مثال شب و روز رو پدیده پرسپکتیو ایجاد میکنه
   و مورد بعدی چه زمین گرد باشه چه مسطح شما با هلکوپتر بری وایسی یک ساعت که نه ده ساعت از سر جات تکون نمیخوری مث این میمونه که تو هواپیما یا ماشین با سرعت بالا انتظار داشته باشی با پرت کردن توپ به هوا توپ بیاد تو دهنت اون در زمانی اتفاق میوفته که حرکت شتاب دار باشه
   به امید روزی که حقیقت بر همگان آشکار بشه….
   بنده در خدمتم میتونین با من در ارتباط باشین
   smal137800@gmail.com

   • اقاحرکت زمین انقدتندنیست که ده ساعت توهواباشیجای دیگه فرودبیاد.طبق ایه قران زمین همچوگهوارست به ارامی حرکت میکنه که طی۳۶۶روز یک سال بوجودمیاد.شب و روز بخاطرحرکت وضعی زمین به دور خودشه نه جابجاییش به دورخورشید

   • همون اتمسفری که با هیلکوپتر توش پرواز میکنی تحت گرانش زمین هست. این یعنی اینکه اتمسفر هم همراه زمین میچرخه که هلیکوپتر شما هم ناچاره که باهاش جا به جا بشه! یه درصد فکر کن اتمسفر ثابت بود اونموقع کله ات بر اثر شدت طوفان از جاش کنده میشد 🙂

 112. این کسایی که این فرضیه رو مطرح کردند،احتمال زیاد از این مذهبی های یهودی یا مسیحی و…هستند که چون تو کتاب مقدسشون زمین صاف و تخت یه جورایی معرفی شده،میخوان بگن دین ما درست گفته…

  • دقیقا همین‌طور هست. همچنین کسانی که از سازمان فضایی اخراج شدند. همشون خودشون می‌دانند غیرواقعی هست. پس خودشون دارند دروغ می‌گن. درضمن ممکنه یک استکبار هم باشه برای جلوگیری از پیشرفت علم.

  • امید جان عزیز تمامی اینها تو قرآن هم هست نیازی به یهودیت نیست شما برید آیه سوره زمر پنج رو بخونید کاملا آشکاره که خورشید داره حرکت میکنه اما طبق گفته ناسا خورشید ثابت و حتی حرکت عرضی یا حول محور خودش نداره فقط ما داریم میچرخیم و تعداد زیادی آیه دیگه که کاملا آشکارا با این نظریه نسبتا قدیمی هماهنگه
   به امید روزی که حقیقت بر همگان آشکار بشه
   بنده در خدمتم مشکلی بود
   smal137800@gmail.com

   • قران میگه زمین مثل گهواره درحرکته ایه قران وکه دیگه کذب نکن اقا

   • استاد ببخشید شما اگه تا کلاس دوم دبیرستان هم سواد داشتی میفهمیدی خورشید و ستاره های دور و برش با سرعت زیادی در حال حرکت دور مرکز کهکشان راه شیری اند… ای بدم میاد اینایی که میان تو اینترنت تریپ باسوادی برمیدارن بعد دو کلاس سواد ساده نجوم ندارن .عموجون برو درس و کلاستو تموم کن بعد بیا نظر بده.

   • پروفسور! تقریبا یه بچه ۷ ساله هم میدونه که خورشید ظرف مدت ۱۱ سال یک دور حول محورش میچرخه و کل منظومه شمسی هم که تو یکی از بازوهای راه شیری هست همراه با میلیونها ستاره و منظومه ستاره ای دیگه حول مرکز کهکشان در حال حرکتن.
    التماس تفکر

   • کجا ناسا گفته خورشید ثابته ؟
    نشونی بده ؟ لینک کن ؟ زمان بده ؟

  • اصلا یک سوال شما به عنوان یک بچه مسلمان چطوری نماز خوندن به سمت کعبه را در صورت کروی بودن زمین توجیه می کنی؟؟؟اگر یه کسی اونور کره زمین باشه تو بی نهایت جهت میتونه به سمت قبله قرار بگیره به نظرت مسخره نیست؟؟؟ زمین تخت است این را مطمین باش و خورشید و ماه در مدار هایی بصورت دایره روی زمین که مانند سکه ای تخت است می چرخند از لحاظ زمین شناسی هم زمین عمق زیادی داره و در نهایت به هسته یا همان مواد مذاب میرسیم. خیلی عجیب نه..

   • ای بابا مشکل شد دوتا 🙁
    آخه چرا جغرافیت اینقدر ضعیفه ؟ برو اونور کره زمین که با عربستان قرینه هست رو ببین بعد اگه خشکی پیدا کردی که بشه روش نماز خوند بیا با هم صحبت کنیم .
    اینطوری که پیداس دین خیلی پیچیده تر از این حرفاس. عجیبه نه … ؟!

 113. شاید زمین اونا صافه مال ما که گرده

 114. من کلن رشتم درمورد همینه (ژئودزی)
  ولی جالبه بدونید وقتی گفتن زمین گرده عکس العمل مردم وقت هم همین بوده . همشون میگفتن فلانی دیوانس ولی بعد از چند سال اومدن رسیدن به حرف گالیله (اگه اسمشو اشتباه نکنم . تاریخم خوب نیس)
  الان هم برای همه سخته باورش و یه جورایی میشه گفت کاملا غیر ممکنه
  دوست عزیز که میگی شهرت , حاضری واسه مشهور شدن حرفی بزنی که تمام ملت ها بهت بگن: دیوانس ؟؟؟؟/ :Wink:

  • من هم رشتم معدنه و درس نقشه برداری داشتم
   کسی که یکم نقشه برداری بلد باشه میفهمه این نظریه یه جک مسخره بیشتر نیست :دی
   تو درسهای رشته ی معدن و زمین شناسی کاملاً میشه گرد بودن زمین رو به صورت علمی درک کرد

  • هدف این جنبش کشف واقعیات توسط خود انسانه .یعنی جنیشی راه انداختن که مردم خودشون رو به تحقیق و پژوهش بیارن و حرف و تئوری هر شخصی رو بی دلیل قبول نکنن وگرنه خیلی از اعضای این جنبش زمین صاف رو خنده دار میدونن و عقیده ی مضحک.زمین صاف فقط بهانس.

  • اون موقعی که این مورد پیش اومد هنوز انسان قادر به پرواز هم نبود چه برسه به اینکه بره فضا و شکل واقعی زمین رو درک کنه. اما هستند نوابغی که به جای جسم روحشون به پرواز در میاد 🙂
   اما حالا چی ؟ با تکنولوژی قرن ۲۱ که سفرهای بین سیاره مطرح هست چجوری صاف بودن زمین رو توجیه میکنین؟ اصولا یه عده ای هستن که مقاومت خیلی زیادی رو در مقابل فهمیدن از خودشون نشون میدن.

  • توچطور ژئودزی خواندی که حتی اضافه کرویت را در مثلث بندی های روی زمین محاسبه نکردی ؟ علوم نیازی به گفتار ناسا و غیره نداره ؟ اگر مهندس باشی میتوانی با اندازه گیریهای ساده به انحنای زمین پی ببری و این چرندیات را نبافی

 115. هرکی این نظریه رو داده باید بره پیش دکتر :Sad-Lonely: خخخخخخخ

 116. پس ینی ماه و سیارات دیگه هم باید مسطح باشن،نمیشه که! مگه اینکه بگن ماشین از روش رد شده له کرده مثل کتلت

  • شایدم بشه چون ما فقط یه جور عکس از همه سیارات دیدیم ماه که فقط یه نیمه داره مشتری هم که همیشه فثط لکش پیداس نپتونم همینطور اروپا قطبش پیداس(قمر مشتری) زمین اکثرا آمریکاهاس و بقیه هم همینطورین فقط یه صحنه ازشون دیدیم یکم دقت کنید

   • ینی تا حالا ندیدی این فیلمایی که از فضا میادو؟ اتفاقا اکثرا روی ایرانه!

   • اگر زمین مسطح هست
    پس این سیارات منظومه شمسی ما چی میشن؟
    نکنه همین خورشیدی که میگین دراه دور زمین می چرخه دور مشتری هم می چرخه خخخخ
    عاقبت چی شد؟ اگر زمین مسطح هست این خورشید ما چطور دور تک تک بقیه سیارات دیگه منظومه شمسی بچرخه ؟؟
    —————
    کلا شما با هواپیما تو هوا همینجور مستقیم مسیرت ادامه بده ، از کره زمین خارج میشی چون صافه ! یهو می بینی تو جو هستی خخخ هههه ههه هه

    اما کره زمین که گرد هست وقتی که بی نهایت هم با هواپیما بری در اخر تو خود کره زمین هستی

 117. زمین مسطح!!! خخخخخخ :Overjoy: امروزه هر بچه بالای ۵ سال صددرصد میدونه زمین گرده ساده ترین اثباتشم اینه که مثلا یک هواپیما رو در آمریکای جنوبی در نظر میگیریم این هواپیما از زمین که بلند شد چه به سمت غرب حرکت کنه چه به سمت شرق در هرحال میتونه به ایران برسه و اگه به سمت شمال یا جنوب حرکت کنه به سرجای اولش میرسه-بعدشم اگه بخواید من از نظر علمی اثبات میکنم که هیچ شیع غیر کروی و بیضی نمیتونه برای مدت زیادی درفضا پایدار بمونه و صددرصد نظم طولانی در حرکتش نیست.یعنی میخوام بگم ای یارو منگل مادرزاد :Crazy: که اومده تو قرن ۲۱ همچین اراجیفی تحویل مردم داده اصا فرض رو براین بگیریم که این یارو دنبال شهرت و سر زبونا افتادن ولی اونایی که از این نظریه حمایت میکنن دنبال چین :Thinking: احتمالا اونا منگل های واقعی هستن :Conceited: و این جارو هم فقط میخواسته تعداد دقیق منگل های کشورشو بدست بیاره :I-got-an-idea:

  • ببخشید تصحیح میکنم خط آخر کلمه جارو در واقع منظورم یارو هست :Crazy-Tounge:

  • دوست گرامی خواهشا به من و هم عقیده هام توهین نکنین طبعا از نظر دیسکی اثبات شده که این امر هواپیما چگونه امکان پذیره کافیه کمی اطلاعات جمع کنین بعد بشینین به مردم توهین کنین
   این نظریه هم اکنون تویه لندن یه انجمن داره که دارای تعدادی دانشمند با تحصیلات عالی از معتبرترین دانشگاه های جهانند و همچنین امکان داره طرف میخواسته ببینه چن نفر هستند که حاظر نیستند یک عقیده اشتباهو عوض کنن
   دقیقا همونه که عرب ها زمان پیامبر میگفتن ما مسلمان نمیشویم چون پدرانمان نبودند و حالا همه دنیا میگن که خدا بت هست شما پیامبر اومدی میگی خدا رو نمیشه دید؟
   ؟؟؟؟؟؟
   آیا واقعیت آشکار نیست؟
   کافیه ده دقیقه بشینی فکر کنی

   • عقیده ای که برپایه ی توهم و کوته فکری باشه عقیده نیس، حماقته! دلیل نمیشه که یه عده جوگیر و شهرت طلب سر یه موضوعی هر چند توهمی و بی پایه پافشاری کنن اون موضوع حقیقت داشته باشه. افراد زیادی شیطان پرست هستند و روی حرفشون هم تاکیید دارن پس باید بگیم که عقیده شون درسته؟
    یه نیم جو خرد !!

 118. مگه فقط آمریکا فضاپیما داره؟ پس اروپا و روسیه و پین و ژاپن و بقیه چی؟ یعنی هیچ کدومشون نتونستن تا حالا برن فضا؟

  • خیر متاسفانه همش دروغه
   و سی ملیارد دلار بخاطر فضاپیماهایه دروغین امریکا به اسم های آپولو ۱ تا آپولو ۱۵ اگر اشتباه نکنم
   سی ملیارد دلار چیزی نزدیک به نود هزار ملیارد تومن میشه……
   ۹۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
   بعله…
   اینطوریاست

   • خدایااااا…چینو ژاپن و روسیه و خود ماهواره امید ایران همشون دروغ میگن اونوقت شماها راست میگین..یه جایی تو انجمن زمین صاف گرایان نشوته بودن چون ناسا امکاناتش زیاده و دست یهودیاست نمیزاره ماها (زمین صاف گرایان) عقایدمونو بگیم..خب سوال اینجاست..شما که امکاناتشو نداری چجوری میگی زمین صافه؟وقتی هیچ ماهواره ای دستت نیست از کجا میگی زمین گرد نیست؟نکنه یه چیزی زدی رفتی فضا ازونجا دیدی که زمین صافه؟؟؟؟بابا بیخیال بشین…مردم دارن ایفونx میسازن اونوقت ماها سر چیزای ابتدایی بحث میکنیم.

 119. حداقل یه زیر نویس واسه ویدیو میزاشتین

 120. داستان فتح ماه = یه دروغه که ناسا دزست کرده .. یوفو ها = اینا همش دروغه و ناسا با مخفی کردن واقعیت و دستکاری در عکسها حقیقت رو مخفی میکنه ….حیات بیگانه= واقعا وجود داره ولی ناسا حقیقت را قایم میکنه از مردم …زندگی در مریخ = در مریخ شهرهای بزرگی وجود داره ادمهائی در مریخ زندگی میکنند = ولی ناسا عکسها رو دستکاری میکنه و واقعیت رو نمیگه …آدم فضائی ها = واقعا وجود دارند با ناسا همکاری میکنند و علم در اختیار ناسا قرار میدهند ولی ناسا واقعیت رو از مردم پنهان میکنه ….فضا نورد هائی که در ایستگاه ها هستن عکس و فیلم متعددی از یوفو ها و سرنشینان انها به زمین میفرستند ولی ناسا اونها رو دستکاری میکنه تا واقعیت پنهان بمونه زمین صافه عکس های ارسالی از فضا اینو تائید میکنه ولی ناسا عکس ها رو دستکاری میکنه و واقعیت را پنهان میکنه

  راستش تا چند وقت پیش فکر میکردم که سازمان ناسا بزرگترین مرکز علمی در جهان است که بیشتر کارکنانش را افراد نابغه و تحصیل کرده های شاگرد اول های کشورهای دنیا هستند تشکیل میدن ولی اشتباه فکر میکردم تقریبا بیشتر مردم زمین هم اشتباه فکر میکنند تو ناسا یه مشت حقه باز کلاهبردار نشستن کارشون هم فقط مخفی کردن حقایق و بیشترشون هم استاد فتو شاپن که هرچی عکس دارند و دستکاری میکنند اما فقط یه سوال برام روشن نیست اینکه اگر ناسا حقیقت رو مخفی میکنه و عکس و فیلم ها رو دستکاری میکنه اوتوقت این اطلاعات درجه یک و فیلم و عکس دستکاری نشده چطوری میرسه دست این دوستان ما

  اخه پدر جان مگه ناسا مریضه این کار ها رو بکنه دروغ بگه که چی بشه

  • تویه کامنت قبلی بنده علتشو توضیح دادم و یه دلیل دیگه هم که مریض نبودن و هدف دار بودن اینکار ناسا رو میگه نقض وجود خالق هست ( منظورم اتفاقی بودن وجود ماست ) که میتونی بخونی و ناسا هم خیلی اشکالات تویه عکساش داشت در نتیجه فتوشاپیست هاش چندان هم حرفه ای نیستن

 121. اگه زمین گرد نیست پس چرا وقتی یه کشتی از ساحل دور و دورتر میشه انگار داره میره توی آب؟ اگر زمین مسطح بود فقط از کوچیک می شد.

 122. این تئوری رو‌ اول گروه زدبازی با رپ « میدونم زمین صافه» مطرح شد.
  اما یه سئوال، شب و روز چی میشن؟!!
  اگر اینطوره نور خورشید باید مثه لامپ اسکنر باشه.
  اما خسوف‌و کسوف چی میشه؟ اینکه قطب شیش ماه شبه شیش ماه روزه چی میشه؟ اینکه بعد از آمریکا توی‌ ژاپن شب یا روز تغییر‌میکنه چی میشه؟
  در کل تئوری بدرد نخوریه…

 123. من همیشه عقیده دارم با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، بشر داره به روزهای اول پیدایشش برمیگرده . زودباور و کورکورانه عمل کردن . اینو دیگه کجای دل و مغزمون بذاریم * زمین مسطحه * !!!!!!

 124. بی خیال باباا

  همین مورد فقط کم داشتیم

 125. عزیزم فقط من و شما نیستیم که شهرت رو دوست داریم. خیلی ها سعی دارند که با رفتار های متفاوت از دیگران” شهرت کسب کنند. برای مثال یکی خودش رو Lizard man میکنه و یکی دیگه هم میگه زمین صافه و تمام ویدیو هایی که scott kelly و همکارانش هر هفته از ایستگاه فضایی بین المللی میفرستن دروغه و تنها ساخته ناسا هست. و ده ها دلیل و شواهد دیگه مبنی بر کروی بودن سطح زمین رو به راحتی رد میکنن. درسته که ریاضیات مطلق نیست و دارای نواقصی هست ولی این نواقص در حدی نیستند که ما بتونیم با اون تمام دنیا رو سره کار بذاریم.

  • اگر این تئوری واقعیت داشته باشه پس خلبان ها هم باید ازش خبر داشته باشن طبق عکسی که تو این تئوری بیان میشه هواپیمایی که از استرالیا بخواد به آرژانتین پرواز کنه باید از قطب شمال و قاره آمریکای شمالی رد بشه نه این که اقیانوس آرام رو دور بزنه یا از سمت آسیا و آفریقا پرواز کنه