توضیح وزیر ارتباطات در خصوص علت حذف طرح‌های تشویقی اپراتورها

حدود یک ماه پیش بود که خبر لغو تمامی طرح های مکالمه نامحدود اپراتور ها به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر گردید.موضوعی که اعتراض طیف وسیعی از کاربران را به دنبال داشته است.حالا وزیر ارتباطات در خصوص علت حذف طرح‌های تشویقی اپراتورها توضیحاتی داده که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

محمود واعظی درباره علت محدود کردن طرح‌های تشویقی اپراتورهای موبایل توضیح داد: اپراتورها وقتی به طرح‌های تشویقی اقدام کردند فکر نمی‌کردند این رقابت طوری شود که شبکه آنها با مشکل روبه‌رو شود.طرح‌های تشویقی اپراتورها موجب اختلال در شبکه آنها شد و به همین دلیل ما به محدود کردن آنها اقدام کردیم.

وی افزود: دو اپراتور طرح‌های تشویقی را ترویج کردند و اپراتور دیگر هم برای شرکت در این رقابت طرح دیگری را اعلام کرد که منجر به ایجاد مشکل در شبکه اپراتورها شد و در آن زمان اختلالات بالا رفته و قطعی تماس‌ها زیاد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که ما به عنوان نماینده مردم عمل می‌کنیم، اظهار کرد: رگولاتوری طرح‌های تشویقی را بررسی کرد و طی صحبت‌هایی که با اپراتورها انجام شد آنها نیز قبول کردند که انتظار مشکلات پیش آمده را نداشتند.

واعظی با اشاره به تلاش اپراتورها برای آسایش مردم گفت: ما با این‌که اپراتورها قیمت‌ها را کاهش دهند مشکلی نداریم و از این‌که بخواهند امکانات بیشتری در اختیار مردم قرار دهند استقبال هم می‌کنیم، اما باید به گونه‌ای عمل کرد که اپراتورها با رقابت با هم دچار مشکل در شبکه نشوند و این‌که مردم نتوانند از امکانات به درستی استفاده کنند موافق نیستیم.

وی همچنین اظهار کرد: اپراتورها با حذف طرح‌های تشویقی مشکلی نداشته و از آن استقبال کردند !

نظر شما در مورد این موضوع چیست ؟

منبع : isna

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. آخه میگفتن تا زمانی که طرحت تموم نشده میتونی استفاده کنی و وقتی تموم بشه دیگه نمیتونی تمدید کنی.

  2. این وسط اون بنده خدایی که خطشو شارژ کرد و از طرحش استفاده نکرد چه گناهی داره؟!!
    منت هم میزاری آقای وزیر، بخاطر رفاه مردم یه مناقصه آزاد بزار که شرکت های خارجی شرکت کنن. اتصلات، موبایلی، ترک سل، تی موبایل، ودافون بیاد.
    اون اپراتور ها معذرت خواهی کردن اصلا؟ جبران ضرر کردن؟
    دزدی که شاخ و دم نداره.