متون ایمیل خود را در جی میل با دو کاراکتر تایپ کنید

 


Gmail Tap سرویس جدید گوگل برای تلفن‌های هوشمند است. با استفاده از این سرویس جدید، شما می‌توانید متن ایمیل خود را تنها با استفاده از دو کارکتر "نقطه" و "خط فاصله" تایپ کنید. اگر کنجکاو هستید بدانید که سرویس Gmail Tap گوگل چه ویژگی‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد و چگونه می‌توان با ترکیب دو حرف یک ایمیل را تایپ کرد.

Gmail Tap در واقع یک زبان باینری است که کاربر در آن به جای استفاده از 26 حرف تنها از دو حرف استفاده می‌کند. به نظر یاد گرفتن این زبان جدید در ابتدا کمی دشوار است.
اما هدف گوگل از ایجاد چنین سرویسی چیست؟
اگر شما از این سرویس گوگل استفاده کنید و کد‌های باینری مربوط به هر حرف را نیز حفظ کرده باشید، می‌توانید بدون نگاه کردن به نمایشگر موبایل، ایمیل خود را تایپ کنید. علاوه بر این اگر گوشی شما خیلی هم کوچک باشد باز هم امکان تایپ کردن متون را خواهید داشت. چراکه وجود دو دکمه بر روی گوشی، برای تایپ کردن 26 حرف کفایت می‌کند.
یکی از مهندسین گوگل اعلام کرده، ما تصور می‌کنیم کاربرانی با انگشتان بزرگ، یکی از طرفداران این سرویس باشند. چراکه انگشتان بزرگ آنها، اجازه استفاده از دکمه‌های لمسی گوشی را از آنها می‌گیرد و هر بار که یک متن را با استفاده از دکمه‌های لمسی گوشی خود تایپ می‌کنند، تعداد زیادی ایراد و اشتباه در آن یافت می‌شود.
برای دانلود نرم افزار موبایل Gmail Tap به این لینک مراجعه کنید. ما که نتوانستیم نرم‌افزار گوگل را از این لینک دانلود کنیم و گوگل با اعلام شلوغ بودن سرورش، از ما تقاضا کرد بعدا به او سر بزنیم. شما هم امتحان کنید!
آیا به نظر شما این سرویس گوگل، دروغ ماه اپریل است یا واقعا چنین سرویسی توسط گوگل ارائه می‌شود؟ اگر تصور می کنید این سرویس گوگل دروغ ماه اپریل نیست و قصد استفاده از آن را دارید، می توانید همه کارکترهایی که با استفاده از نقطه و خط فاصله نوشته می شوند را به خاطر بسپارید. 26 حرف و 10 عدد!
 


منبع:Mashable

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*