منتظر تلویزیون ۳ بعدی جدیدی از سامسونگ در سال ۲۰۱۶ نباشید

سال‌ها پیش، با آمدن تلویزیون‌‌های سه بعدی به بازار، موج خریداران تلویزیون‌ها به فروشگاه‌های شرکت‌های مختلف روانه شدند. به کار رفتن تکنولوژی جدید سه بعدی در این تلویزیون‌ها و همچنین به روز بودن با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا باعث افزایش قیمت آن‌ها شد، اما رفته رفته نه مشتریان و نه سازندگان به نسل جدید تلویزیون‌ها روی خوش نشان ندادند.

با دست یافتن شرکت‌های سازنده تلویزیون به فناوری‌های بهتر و باکیفیت‌تر از ۳D نظیر Ultra HD و HDR، مشتریان دیگر از فناوری ۳D استقبال به عمل نمی‌آورند و در همین راستا، سامسونگ اعلام داشته در سال ۲۰۱۶ هیچ تلویزیون جدیدی که از فناوری ۳ بعدی پشتیبانی کند معرفی نخواهد کرد.

کمپانی هموطن سامسونگ، LG نیز میزان تولیدات خود را در بازار تلویزیون‌های ۳ بعدی کاهش داده و بجز مدل بسیار گران خود، سایر مدل‌ها را از لیست پیشنهادات خود حذف کرده است. نمی‌توان کاهش ۲۰ درصدی تقاضای تلویزیون‌های ۳D این شرکت نسبت به پارسال را بی تاثیر در تصمیم جدید LG برای ادامه سال ۲۰۱۶ دانست.

گرچه تکنولوژی ۳ بعدی به طور کامل کنار گذاشته نمی‌شود و ممکن است سال آینده میلادی با سری جدید تلویزیون‌های سه بعدی سامسونگ روبرو باشیم، اما درحال حاضر سامسونگ خیال طرفداران خود را با اعلام عدم معرفی مدل جدید مجهز به این فناوری در سال ۲۰۱۶ راحت کرده است.

منبع : SamMobile

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*