چوب حراج مدیران یاهو بر کسب و کار خود

مدت‌ها یاهو به‌عنوان یکی از سردمداران دنیای اینترنت شناخته می‌شد و نقش مهمی در کسب و کارهای اینترنتی بازی می‌کرد. اما زمانه با این شرکت خوب تا نکرد و امروز ماریسا مایر، مدیرعامل شرکت یاهو از تصمیم خود برای به فروش گذاشتن این غول اینترنتی خبر داد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

به گزارش رویترز، یاهو رسما کسب و کار خود را به مزایده گذاشته که البته نگرانی سهامداران این شرکت را کمی تسکین خواهد داد. این شرکت با ایجاد هیئت رئیسه‌ای متشکل از مدیران مستقل سعی در خروج از بحران پیش رو به واسطه برنامه‌های راهبردی خود داشته و همچنین بانک‌های سرمایه‌گذار و شرکت حقوقی اجرای این روند را پیگیری می‌کنند. در پی انتشار رویکرد جدید یاهو، سهام این شرکت نیز به‌طرز چشمگیری افزایش یافت.

به مزایده گذاشتن این شرکت که خواسته‌ی بسیاری از شرکت‌ها از سال گذشته نظیر Starboard Value نیز بوده، نمایان‌گر تمایل یاهو برای فروش تمامی بخش‌های این شرکت از قبیل سرچ، ایمیل و خبرهاست. بنابراین پس از به‌فروش رفتن یاهو هیچ بخشی تحت مدیریت سابق یاهو باقی نخواهد ماند.

برپا شدن مزایده یاهو به‌دنبال سه سال تلاش مستمر مدیرعامل کنونی یاهو، ماریسا مایر صورت گرفته و امید می‌رود در بخش اپلیکیشن‌های موبایلی و درآمد تبلیغاتی یاهو را افزایش دهد.

جفری اشمیت مدیرعامل کمپانی Starboards حتی با وجود برپایی مزایده یاهو همچنان بر تغییر هیئت مدیره پافشاری کرده و همواره درحال طرح پیشنهادهای جدید برای برعهده گرفتن مدیریت این شرکت می‌باشد. وی در نامه‌ی خود به هیئت مدیره یاهو اذعان کرد :

درصورت عدم تمایل هیئت مدیره برای ایجاد تغییرات اساسی در یاهو، احتمالا طی یک رقابت انتخاباتی سهامداران این بخش مدیریتی را با افراد شایسته‌تر جایگزین خواهند کرد.

میر دیروز با بیان «جدا کردن سهم علی بابا از  کسب و کار یاهو اهمیت به‌سزایی دارد، چرا که ارزش سهامداران ما با افت مواجه نخواهند شد» خیال سرمایه‌گذاران این کمپانی را آسوده کرد.

اریک جکسون، یکی از سرمایه‌گذاران شرکت SpringOwl Asset Management به نگرانی مدیران یاهو از خطر شکست در رقابت بین مدیران جدید و قدیم بر سر سمت‌های جدید مدیریتی اشاره نمود.

شایان ذکر است شرکت مخابراتی ورایزن (Verizon) امریکا به خرید یاهو علاقه نشان داده و از مشتریان این مزایده محسوب می‌شود.

منبع : BuisinessiInsider

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*