آپگرید-تاون-هال۳-کلش-آف-کنز-سوپرسل-اولویت-بندی-آپگرید-ها

آموزش اولویت بندی در ارتقاء تاون هال ۱۱ (Town Hall 11)

حتما شما هم یکی از دوستداران بازی محبوب کلش اف کلنز کمپانی سوپرسل بوده و بی صبرانه منتظر رسیدن به تاون هال ۱۱ ( Town Hall 11 ) و ماجراهای جدید آن هستید. شاید موقع آپگرید در تاون هال ۱۱ سوالاتی برای شما پیش بیاید که با چه اولویتی آپگریدها را انجام بدهید. امروز برای آپگریدهای شما در تاون هال ۱۱ ( Town Hall 11 ) یک اولویت بندی با توضیحات کامل آماده کرده ایم تا بتوانید بهتر در بازی عمل کنید. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

همین که بروزرسانی تاون هال ۱۱ عرضه شد، خیلی از دوستداران کلش اقدام به جمع کردن منابع برای ارتقای تاون هال خود شدند. من هم آماده هستم که این کار را انجام دهم. اگر شما بخواهید تاون هال خود را آپگرید کنید حتما اولین سوالی که برایتان پیش خواهد آمد این است که اولویت آپگرید شما چه خواهد شد. به همین دلیل ما این آموزش اولویت آپگرید را برای شما آماده کرده‌ایم.

(رییس بزرگ) Grand Warden

بهترین و اولین کار برای تاون هال ۱۱ آپگرید Grand Warden است که نقش مهمی در دفاع دارد. عمده وظیفه آن دادن شفا دادن نیروهاست . گرند واردن مانع از بین رفتن نیرو ها می‌شود و خودش هم به ساختمان‌ها ضربه می‌زند ، این قهرمان بیشتر به دنبال سرباز‌های با هیت پوینت بالا (پکا , لاوا , دراگون , گولم) حرکت میکند و آنها را جان‌سخت‌تر می‌کند ! او می‌تواند دلیل یورش سریع بازیکنان حرفه‌ای به سمت تاون هال ۱۱ باشد. شما باید به سرعت Grand Warden را به لول ۲۰ برسانید و همچنین منبع ذخیره‌سازی اکسیر خود را نیز پر نمایید.

لول ۱ توپخانه عقاب ” Eagle Artillery” (البته این اختیاری است)

دومین مورد برای آپگرید Eagle Artillery است. توپخانه عقاب در تان هال ۱۱ قابل دسترسی بوده و کل دهکده را پوشش می دهد ولی همانند Mortar (خمپاره انداز) دارای یک منطقه بی‌دفاع است که این منطقه بزرگتر از منطقه بی‌دفاع خمپاره انداز است. برای گیمرهایی که در WAR  شرکت دارند ساخت توپخانه عقاب، گران تمام خواهد شد. پس اگر شما یک بازیکن اهل WAR هستید و دنبال یک رقابت ساده‌ترید و Grand Warden شما در بالاترین لول خود هست، می توانید درباره ساخت Eagle Artillery تجدید نظر نمایید. پس کسانی که بیشتر به دنبال Farm هستند و کمتر War می‌روند می‌توانند توپخانه عقاب را بسازند. توپخانه عقاب می‌تواند از loot های شما بهتر محافظت کند. در تاون هال ۱۱ با توجه به سیستم ایجاد مسابقه، بازکینان حرفه‌ای به شما حمله خواهند کرد.

رساند لابراتوار به لول ۹

قبل از اینکه لابراتوار خود را آپگرید کنید، مطمئن شوید که آپگرید نیروهای‌تان شروع شده است. چرا؟چون که لابراتوار حتی اگر غیر‌فعال هم باشد آپگرید نیروهای‌تان را ادامه می‌دهد. ارتقا یگان‌ها از طریق لابراتوار بهترین و ساده‌‌ترین راه برای افزایش قدرت نظامی شما در نبردهاست. بعضی از کاربران از این ویژگی اطلاعی ندارند چون سوپرسل (Supercell) این تغییر را چند ماه قبل بدون سرو صدا ایجاد کرد. با نگاه کردن به الگوی آپگرید می‌توان فهمید که آپگرید لابراتوار حدود ۷ روز زمان می‌برد و ۶ ملیون اکسیر هم خرج خواهد شد.

اول ساحره (Witch) را به لول ۳ برسانیم یا مینیون‌ها (minions) را به لول ۷ برسانیم؟

شما دو نوع لول جدید برای دو نیرو در تاون هال ۱۱ دریافت می‌کنید، لول ۷ برای مینیون ها (minions) و لول ۳ برای ساحره (Witch). خب سوالی که پیش می‌آید این است که من باید اول کدام یک را آپگرید کنم؟ این به نوع بازیکنی که هستید بستگی دارد. اگر شما بیشتر war می‌زنید و از ساحره (Witch) استفاده می‌کنید و یا می‌خواهید در آینده از ساحره استفاده کنید، پس انتخاب اول شما باید آپگرید لول ۳ برای این نوع نیرو باشد.در تاون هال ۱۰ دیدیم که لول ۲ ساحره (Witch) چگونه بوده پس تصور کنید که لول ۳ آنها به چه شکلی در خواهند آمد.حالت دوم اگر شما اهل war نیستید و بیشتر farm می‌کنید و از مینیون ها (minions) در farm استفاده می‌کنید پس بهتر است که این نوع نیرو را اول آپگرید نمایید. اگر شما از استراتژی اتک Lavaloonion استفاده می‌کنید و هیچ وقت از ساحره (Witch) استفاده نمی‌کنید باز هم اولین انتخاب شما مینیون ها (minions) هستند. اما من برای خودم ابتدا ساحره (Witch) را به لول ۳ می رسانم چون خیلی قوی‌تر از قبل می شوند و لول ۶ مینیون ها (minions) هم برای Farm کافی هستند. چون من می خواهم War در تاون هال ۱۱ را هم تجربه کنم و Farm کردن را در Titan 3 همراه با GiWiWi ادامه دهم،پس ساحره (Witch) می‌تواند بهترین گزینه برای من باشد.

آپگرید گرند واردن (Grand Warden) را ادامه دهید

داشتن گرند واردن (Grand Warden) خیلی جالب است اما نه در لول ۱. اگر می‌خواهید که گرند واردن (Grand Warden) برای شما سودی داشته باشد باید حداقل به لول ۵ برسد (مانند پادشاه بارباریان و ملکه کماندار که اینگونه اند) تا بتواند از قابلیت مخصوص خود یعنی Eternal Tome استفاده کند. Eternal Tome یک قابلیت بسیار مهم برای گرند واردن (Grand Warden) یا رییس بزرگ در لول ۲۰ است که اهمیت خود را در همین لول نشان خواهد داد. با اینکه فقط ۵ ثانیه دوام دارد اما هر بازیکن حرفه‌ای می‌داند که ۵ ثانیه چقدر می‌تواند در یک جنگ تاثیر داشته باشد.

مخزن طلا را به لول ۱۲ برسانید

برای به لول ۲ رساندن چیزی مثل توپخانه عقاب ” Eagle Artillery” شما نیاز به ۱۰ ملیون طلا دارید، که مخزن طلای شما هم باید لول ۱۲ باشد تا بتوانید همچین هزینه ای را بپردازید.

مخزن اکسیر را به لول ۱۲ برسانید

توجه داشته باشید که مخزن اکسیر را هم به ماکزیمم اندازه خود برسانید چون در تاون هال ۱۱ برای آپگرید کردن گرند واردن (Grand Warden) به ۸ میلیون اکسیر نیاز دارید که برای داشتن این مقدار اکسیر در مخزن باید لول مخزن خود را به ۱۲ رسانده باشید. HP که از رسیدن این مخزن‌ها به لول ماکس دریافت می‌کنید در افزایش سیستم دفاعی شما کمک خواهد کرد.

لول ۲ توپخانه عقاب Eagle Artillery

اگر شما لول ۱ توپخانه عقاب را ساخته اید، بهتر است لول ۲ آن را هم کامل نمایید.

لول ۳ X-Bow، لول ۷ Wizard Tower،لول ۱۱ Archer Tower

حالا باید کمی قدرت دفاعی را بالاتر ببریم. غیر از Cannon، لول ۸ Cannon خیلی نمی‌تواند تاثیر گذار باشد. بیشتر در حمله‌های هوایی کاربرد دارد و برای حمله های زمینی آهسته است. به همین دلیل آپگرید Cannon به لول ۸ خیلی مهم نیست.

لول ۴ X-Bow و لول ۸ Wizard Tower (برج جادوگر)

می توانید X-Bow های خود را به لول ۴ برسانید تا سرعت HP را افزایش دهند. لول ۸ Wizard Tower (برج جادوگر) نیز بسیار سودمند است، به غیر از ترکیبهای Farm، می‌تواند در برابر غول‌ها، جادوگرها، ساحره‌ها و بالن‌ها به خوبی عمل کنند.

لول ۹ Wizard Tower (برج جادوگر)

من می‌توانم بگویم که لول ۹ Wizard Tower (برج جادوگر) در مقابل حمله های با استراتژی Lavaloonion می‌توانند کشنده باشند (البته باید این برجها را از ضدهوایی‌ها دور نگه دارید تا Lava Hound ها تمرکز برج جادوگر را به هم نزنند). همچنین می‌توانند در مقابل ساحره های لول ۳ هم خوب عمل کنند.

لول ۱۳ برج کماندار (Archer Tower) و Canon

در آخر می‌توانید برج کماندار (Archer Tower) و Canon خود را به لول ۱۳ برسانید. البته اولویت برجهای کماندار بیشتر است چون بهتر عمل می‌کنند و هم در حمله‌های هوایی و هم حمله‌های زمینی سریع عمل می‌کنند و قدرتشان هم اندازه Cannon است. پس حتما اول آپگرید را از برج کماندار شروع کنید.

منبع: cocland