معرفی صفحه نمایش 200 اینچی شیشه ای سه بعدی

 

 

شرکت NICT در همکاری با شرکت JVC Kenwood توانست صفحه نمایش ۲۰۰ اینچی سه بعدی را تولید کند . این صفحه نمایش با کیفیت Full HD با توانایی پخش در ۵۷ زاویه مختلف تولید شده است . این بدین معنی است که افراد با قدم زدن در مقابل این صفحه نمایش می توانند تصاویر و فیلم ها را در ۵۷ زاویه دید مختلف  مشاهده کنند. این قابلیت امکان مشخص شدن بهتر گوشه ها و حتی پشت اشیا را خواهد داد .

در صفحه نمایش های معمول در بازار گفته می شود این تصاویر با میزان زاویه ۱۸۰ درجه پخش میکنند که این عدد واقعی نمی باشد . در واقع این زاویه دید ۱۸۰ درجه ، زاویه دید در یک سطح ۱۳ درجه ای می باشد می باشد. در حالی که در این صفحه نمایش ۵۷ درجه زاویه بصورت سه بعدی به تماشاگر عرضه می کند .
برای گرفتن فیلم هایی که بتوانند تمام قابلیت این صفحه نمایش را نشان دهند، باید از دوربین هایی با لنز های مخصوصی با ۵۷ پرو‍‍ژکتور که بصورت آرایه ای و با میزان نور و روشنایی مختلف ، استفاده کرد.
این صفحات نمایش برای فضاهای بزرگ مانند مکان های تجاری و یا سینماها مناسب می باشد و نیز شاید تولید این صفحه نمایش ابتدای تولید دوربین هایی برای ثبت تصاویر متناسب با این تکنولوژی نیز باشند .
وزن این صفحه نمایش ۲۰۰ اینچی ۵۰۰ کیلوگرم می باشد . قیمتی برای از این تلویزیون غول پیکر عنوان نشده است .


منبع :ubergizmo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*