سرویس پرداخت بدون نیاز به لمس تلفن همراه

گوگل درحال طراحی یک سرویس پرداخت بدون نیاز به لمس تلفن همراه

گوگل به تازگی کار بر روی یک سرویس جدید را آغاز کرده است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند پرداخت‌های خود را با استفاده از تلفن همراهشان انجام دهند. حتما میگویید که این قابلیت پیش از این هم با استفاده از سرویس Android Pay و یا Apple Pay هم امکان پذیر بود؛ اما باید بدانید که سرویس جدید گوگل دارای یک تفاوت مهم با سرویس‌های قبلی است. برای دانستن این موضوع در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

حق با شماست، این قابلیت پیش از این هم با سرویس‌های دیگر از جمله Android Pay در دسترس بود اما فرض کنید خریدتان را انجام داده‌اید و هر دو دستتان پر است و کیسه‌های خرید دستان شما را مشغول کرده‌اند و یا فرزند خردسال خود را بغل کرده‌اید، حال در این شرایط چگونه می‌خواهید اسمارت‌فون اندرویدی یا آی او اس خود را از جیبتان در بیاورید و از آن برای پرداخت صورت‌حساب استفاده کنید؟

larger-16-Google-Hands-Free-Pay-App-Android1
اینجاست که سرویس جدید گوگل وارد میدان شده و برگ برنده‌ی خودش را رو می‌کند: پرداخت صورت‌حساب از طریق تلفن همراه و بدون نیاز به درآوردن آن از جیب و کیف و یا نزدیک کردن آن به پایانه‌ی خرید. در واقع خرید شما تنها با درخواست شما از صندوق‌دار انجام می‌شود.

اما روش انجام خرید چگونه است

قبل از وارد شدن به فروشگاه لازم است که بلوتوث و وای فای خود را روشن کنید. حالا با خیال راحت خریدتان را انجام دهید و اسمارت‌فون اندرویدی خودتان را هم داخل کیف و یا جیب خود بگذارید. بعد از اتمام خرید به صندوق مراجعه می‌کنید و به صندوق‌دار می‌گویید که صورت حساب را با گوگل پرداخت خواهید کرد. حالا صندوق‌دار تصویر شما را تایید می‌کند و ارتباط بین اسمارت‌فون و گیرنده‌ی داخل صندوق انجام می‌شود.

google-hands-free-ps

سپس پرداخت انجام می‌شود و یک رسید دیجیتالی به صورت مستقیم به دیوایس شما ارسال می‌گردد تا از زمان خرید، اجناس خریداری شده و قیمت آنها مطلع شوید. تنها مشکل این سرویس این است که برای اجرای آن نیاز است تا قطعات سخت‌افزاری جدیدی بر روی پایانه‌های خرید NFC نصب شود و این می‌تواند سرویس جدید را با محدودیت‌هایی در محل اجرا مواجه کند.

nexus2cee_HandsFree2

گوگل این پروژه‌ی ماجراجویانه را در دو فروشگاه مک‌دونالد (McDonald) و پاپا‌جان (Papa John) در جنوب کالیفرنیا به صورت آزمایشی آغاز کرده است و قصد دارد فروشگاه‌های بیشتری را هم به لیست آن اضافه کند.

منبع: GSMArena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*