هیوندای ۲۰۱۷ Ioniq با سه موتور الکتریکی معرفی شد

امسال ما در نمایشگاه خودرو ژنو (Geneva Motor Show) شاهد بسیاری از اتومبیل های ابرقدرت بودیم. اما در کنار این جمعیت عظیم محصولات با کیفیت، چند اتومبیل میان رده نیز مشاهده می‌شود. یکی از این خودرو های مرغوب ولی میان رده هیوندای مدل لونیک (Hyundai Ioniq) است.

b8ee24ed-f26a-448d-96ec-a02160a4abef

این خودرو دارای یک موتور ۱.۶ لیتری و یک موتور الکتریکی است. هیوندای (Hyundai) اولین شرکت در این جشنواره است که در محصول خود سه شاخه مدل موتور الکتریکی را به نمایش گذاشته است. این اقدام هیوندای، تصمیمی بسیار جسورانه است، زیرا که هنوز قطعی نیست که این شرکت با عرضه این نوع خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا به سود اقتصادی بزرگی برسد.

۲fcf8d6a-385b-438c-bd54-3f95f6336e4a

با توجه به این که مدل پریوس (Prius) شرکت تویوتا، دارای قدرت ۱۲۱ اسب بخار است، مدل لونیک هیوندای به لطف موتور ۱.۶ لیتری Kappa چهار سیلندری، موتور الکتریکی ۴۳ اسب بخار و باتری ۱۵.۶ کیلووات ساعتی، سرجمع دارای ۱۳۹ اسب بخار قدرت و ۱۹۵ پوند بر فوت گشتاور است. نسخه ارتقا یافته این مدل نیز دارای باتری ۸.۹ کلیووات بر ساعتی است که قدرت این خودرو را تا حتی ۶۰ اسب بخار افزایش می‌دهد. هیوندای هنوز تایید نکرده است که خروجی کارخانه‌اش در زمان عرضه، تغییر خواهد کرد یا خیر، اما می‌دانیم که PHV حدود ۳۱ مایل برق خالص را پوشش می‌دهد.

با توجه به تمام اطلاعات نقل شده است EV Ioniq، ما هنوز نمی‌دانیم که چه تعداد از این خودرو توسط هیوندای تولید خواهد شد. Hyundai اذعان داشته است که این اتومبیل در حالت استفاده از منبع الکتریکی خود حدود ۱۰۳ مایل در ساعت سرعت خواهد داشت. فورد فوکوس الکتریک (Ford Focus Electric) و نیسان لیف (Nissan Leaf)، از رقبای سرسخت مدل EV Ioniq ( اِو لونیک ) هستند.

منبع: autoblog

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. عیبی که تو طراحیش داره دید راننده به عقب خیلی کم شده