رقابت پهپاد با ابرخودروی مک لارن 650S در خیابان های دبی

تماشا کنید: رقابت پهپاد با ابرخودروی مک لارن ۶۵۰S در خیابان های دبی

پهپادها امروزه تاحدی توسعه یافته‌اند که از آنها برای وظایف نظامی و فیلمبرداری‌های پیشرفته استفاده می‌شود و آنها توانسته‌اند خیلی از محدودیت‌های انسانی را برطرف کنند. اما برگزار‌کنندگان مسابقات World Drone Prix (با الهام از نام مسابقات اتومبیلرانی گرند پریکس)، پایشان را از این هم فراتر گذاشته‌اند و قصد دارند بین سریعترین و برترین درون‌های جهان، مسابقه‌ای جذاب را برگزار کنند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

برگزارکنندگان این مسابقه که برای اولین بار در تاریخ اجرا می‌شود و قرار است در دوبی برگزار شود، برای جلب توجهات به این رقابت، ویدیوی جذابی از مسابقه‌ی سرعت یک پهپاد با یک ابرخودروی مک لارن را در خیابان های دوبی منتشر کرده‌اند. راننده‌ی مک لارن ۶۵۰S که متعلق به پلیس محلی است (!) در این رقابت پایاپای از یک کودک (به ادعای سازندگان ویدیو) شکست می‌خورد!

این کودک که مسئولیت کنترل پهپاد را بر عهده دارد، با استفاده از یک عینک واقعیت مجازی و کنترل رادیویی، پهپاد را هدایت می‌کند و آنرا از میان مسیری که با دروازه‌های لیزری مشخص شده است عبور می‌دهد. می‌توانید این کلیپ جذاب را در زیر مشاهده کنید:

مسابقات World Drone Prix قرار است فردا شروع شود و ۱۰۰ تیم از سراسر جهان در دور ارزش‌یابی شرکت خواهند کرد. سپس ۳۲ تیم برتر مسابقات که به دور اصلی راه می‌یابند، ۶ روز دیگر و در تاریخ ۱۱ و ۱۲ مارچ در دو بخش حرکات آزاد و مسابقه در مسیر از پیش تعیین شده شرکت می‌کنند و در نهایت جوایزی به مجموع ۱ میلیون دلار بین تیم های برتر توزیع می‌شود.

تیم برتر بخش حرکات آزاد ۵۰ هزار دلار و تیم برتر بخش مسابقه‌ی سرعت، ۲۵۰ هزار دلار جایزه دریافت خواهند کرد. همچنین امکان حضور و تماشای این مسابقات برای افراد و خانواده‌ها نیز با تهیه‌ی بلیط امکان پذیر است. برای اطلاع از جزییات تکمیلی می‌توانید به سایت رسمی مسابقات مراجعه کنید.

منبع: TECHSPOT

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. جیزی بگو اما نگو :Overjoy: