اینتل بزودی وارد بازار هدست‌های واقعیت مجازی می‌شود

اینتل بزودی وارد بازار هدست‌های واقعیت مجازی می‌شود

واقعیت مجازی ( Augmented Reality ) می‌تواند تحول عظیم دنیای تکنولوژی باشد و شاید تغییر بزرگ بعدی. در دنیای واقعیت مجازی همه چیز برای همه کس در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیافتد، کاربر می‌تواند وارد دنیای فانتزی بازی‌ها شود، یک سقوط آزاد را در اتاق خواب خودش تجربه کند و یا به سرزمین اهرام ثلاثه سفر کند. تمام این جذابیت‌ها، اینتل را هم به فکر انداخته است تا وارد این بازار پرسود و البته هیجان انگیز بشود. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

طبق گزارش جدیدی که در نشریه‌ی وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) منتشر شده است، اینتل در حال برنامه‌ریزی برای ورود به صنعت تازه متولد شده‌ی هدست‌های واقعیت مجازی است. البته گفته می‌شود هدف اصلی اینتل، توسعه‌ی یک هدست واقعیت مجازی با کارکردهایی مشابه هولولنز مایکروسافت است و نه محصولاتی شبیه هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Rift و یا Vive شرکت اچ تی سی.

درواقع اینتل به دنبال یک محصول است که اطلاعات و محتوای دیجیتالی را در لایه‌ای اضافی بر روی دنیای واقعی نمایش دهد؛ چیزی مشابه عینک گوگل و یا لنزهایی که در فیلم‌های فانتزی و علمی-تخیلی دیده می‌شود و فردی که این گجت را بر روی چشمانش دارد، هم فضای اطراف را می‌بیند و هم اطلاعات و پردازش‌های دیجیتالی را دریافت می‌کند.

البته اینتل مانند همیشه، قصد ندارد که خودش به طور مستقیم محصولات را به سرانجام رسانده و آن را به دست مصرف کننده برساند. بلکه قصد دارد یک ایده و محصول کلی را پرورش دهد و آن را بر مبنای خواسته‌ی شرکای تجاری‌اش، سفارشی‌سازی کرده و توسعه دهد.

اینتل بزودی وارد بازار هدست‌های واقعیت مجازی می‌شود

برایان مولینز (Brian Mullins)، مدیر ارشد Daqri که یکی از بزرگترین شرکای اینتل در صنعت واقعیت مجازی است، در گفتگویی اعلام کرده که اینتل از اینکه در دنیای موبایل، آنطور که خودش می‌خواسته، نقش پر رنگی را ایفا نکرده است اطلاع دارد و این را هم می‌داند که واقعیت مجازی، گجت‌های پوشیدنی و زندگی مجازی، نقش عمده‌ای در لایف استایل آینده‌ی بشریت خواهند داشت.

این اقدام از آن جهت اهمیت دارد که علاوه بر استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های فوق العاده‌ی مهندسان این شرکت در توسعه‌ی صنعت واقعیت مجازی، ساخت هدست توسط اینتل می‌تواند باعث ورود دیگر کمپانی‌های جذاب به این بازار نوظهور شود و رقابت را بیش از پیش داغ‌تر کند.

منبع: Neowin

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*