بیش از ۳۵ درصد گیمرهای استیم از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند

شاید برای شما جالب باشد که گیمر‌های استیم اغلب از چه سیستم‌ عامل‌هایی جهت اجرای بازی‌های‌شان استفاده می‌کنند. بر اساس تازه ترین آمار به دست آمده گیمر‌های ویندوز ۱۰ بیش از ۳۵ درصد و گیمرهای ویندوز ۷ نیز بیش ۴۰ درصد کل گیمر‌های سیستم عامل‌های مختلف را تشکیل می‌دهند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

استفاده گیمرهای پلتفرم استیم از ویندوز ۱۰ در حال افزایش است و در تازه ترین آمار ارائه شده، بیش از ۳۵ درصد این گیمر‌ها از آخرین سیستم عامل مایکروسافت استفاده می‌کنند. در حال حاضر نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ با ۳۴.۰۱ درصد و پس از نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۷ جایگاه دوم استفاده شده توسط گیمر‌های استیم را کسب کرده است. این درحالی است که بین دو سیستم عامل محبوب نزد گیمرها رقابت بسیار نزدیک است. ویندوز ۷ در ماه جاری نسبت به ماه گذشته با کاهش ۰.۱۰ درصدی همراه بوده و در عوض استفاده از ویندوز ۱۰ مایکروسافت، با افزایش ۱.۲۴ درصدی به کسب جایگاه نخست نزدیکتر شده است.

وقتی که دو نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی این دو سیستم عامل را کنار یکدیگر قرار می‌دهیم تفاوت‌هایی را میان این دو در ماه جاری مشاهده خواهیم کرد. دو نسخه مختلف ویندوز ۷ روی هم رفته ۴۲.۰۱ درصد و دو نسخه ویندوز ۱۰ نیز ۳۵.۳۱ درصد توسط کاربران مورد استفاده قرار گرفته اند. شکاف گسترده ای بین این دو سیستم عامل وجود دارد اما می‌توان دلیلش را عرضه زودتر ویندوز ۷ نسبت به ویندوز ۱۰ دانست. با این حال از افزایش ۱.۲۶ درصدی در استفاده از ویندوز ۱۰ و کاهش مجموعاً ۰.۰۷ درصدی گیمر‌های استیم در استفاده از این سیستم عامل می‌توان حدس زد که آخرین سیستم عامل مایکروسافت رفته رفته در حال کسب محبوبیت بیشتری نزد گیمرهاست.

در مجموع، ۹۵.۵۹ درصد گیمرها از نسخه‌های مختلف ویندوز (از ویندوز اکس پی تا ویندوز ۱۰)، ۳.۴۰ درصد آنها از سیستم عامل OS X و ۰.۹۱ درصد آنها از سیستم عامل لینوکس جهت اجرای بازی‌های خود استفاده می‌کنند که این آمار نشان از برتری مطلق ویندوز مایکروسافت دارد.

steam-os-2016-03

منبع: neowin

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*