سرویس بهداشتی خودشوی بوئینگ

سرویس بهداشتی جدید هواپیماهای بوئینگ خود را به صورت خودکار تمیز می‌کند

کمپانی سازنده هواپیما‌ی بوئینگ به منظور ایمنی سلامت مسافرانش، سرویس بهداشتی خودشوی جدیدی را طراحی کرده است که به واسطه تابش اتوماتیک نور ماوراء بنفش بیش از ۹۹.۹۹ درصد میکروب‌ها را از بین خواهد برد. بدین ترتیب مسافرین در طول پرواز با خیال راحت می‌توانند از این سرویس بهداشتی هوشمند استفاده کرده و اضطرابی را از این بابت نداشته باشند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

یکی از اشکالات بزرگی که پروازها با خود یدک می‌کشند، استفاده صدها تن از مسافرین با استاندارد‌های بهداشتی کاملاً ناشناخته از سرویس بهداشتی هواپیما است که تا قبل از فرود آمدن هواپیما نظافت کاملی را نخواهد داشت. برای رفع این مشکلات سازنده هواپیمای بوئینگ سرویس بهداشتی را طراحی کرده است که با استفاده از فناوری‌های غیر لمسی و نور ماوراء بنفش خودش می‌تواند ۹۹.۹۹ درصد میکروب‌ها را در عرض سه ثانیه نابود کرده و بهداشت کامل محیط را جهت استفاده نفر بعدی به ارمغان آورد.

این سرویس بهداشتی خودشوی که در مراحل توسعه به سر می‌برد متشکل از دستگیره درب خروجی، شیرآب، نگهدارنده صابون، سطل زباله فلپ، درب توالت و صندلی و همچنین خشک کن دست می‌باشد که در طراحی آنها سعی بر آن شده است، کاربران تماس حداقلی را با سطوح آنها برقرار کنند. علاوه بر همه این‌ها سیستم دریچه خلاء نیز در کف اتاق تعبیه شده که قادر است ذرات ریز را جذب کند.

زمانی که مسافر اتاق سرویس بهداشتی را ترک می‌کند، نوار‌های حاوی نور ماوراء بنفش به حالت فعال درمی‌آیند. این سیستم دقیقاً مانند همان نور فرابنفشی می‌باشد که در سیستم‌های استرلیزه کردن پزشکی، تصفیه کننده‌های هوا و همچنین تمیزکننده‌های درون خلاء وجود دارد. نور ساطع شده اثرات بسیار مخربی را بر روی موجودات زنده می‌گذارد و موجب خواهد شد که میکروب‌ها در چندثانیه از بین بروند. بوئینگ می‌گوید یک سیستم امنیتی نیز وجود دارد که مانع تابش نورها خواهد شد و تا زمانی که فرد از اتاق بیرون نرود به هیچ عنوان فعال نمی‌شود. درب توالت نیز به صورت اتوماتیک باز خواهد شد تا نور فرابنفش به تمامی سطوح بتابد.

” جین یو ” مدیرعملکرد زیست محیطی شرکت هواپیمایی بوئینگ در این باره می‌گوید:

” ما در حال تلاشیم تا اضطراب استفاده از سرویس بهداشتی در طول یک پرواز را کاهش دهیم. در نسخه نمونه این سرویس بهداشتی ما موقعیت چراغ‌ها را به نوعی قرار دادیم که وقتی مسافر از اتاق خارج می‌شود، تمامی سطوح لمسی مانند صندلی توالت، سینک و صفحات میز توسط نور ماوراء بنفش احاطه شده و تمیز شود. این عمل مطابق با اصول بهداشتی بوده که حتی به از بین بردن بوی بد اتاق نیز کمک خواهد کرد. “

سرویس بهداشتی جدید بوئینگ نامزد دریافت جایزه Crystal Cabin از نمایشگاه بین المللی محصولات داخلی هواپیمای هامبورگ است که از هفدهم لغایت نوزدهم فروردین ماه برپا خواهد بود.

منبع: gizmag

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*