شکار پهپادهای مزاحم با موشک‌انداز قابل حمل SkyWall

تماشا کنید: شکار پهپادهای مزاحم با موشک‌انداز قابل حمل SkyWall

پهپادها یکی از هیجان‌انگیزترین گجت‌های ساخت بشر در دو سه سال اخیر هستند. امروزه پهپادها به قدری فراگیر شده‌اند که از کوچک‌ترین افراد خانواده مانند کودکان پنج ساله تا فیلم‌برداران حرفه‌ای سینمای هالیوود، از آنها استفاده می‌کنند و آنها را به پرواز در می‌آورند. اما این فناوری نیز مانند هر چیز دیگری، یک شمشیر دولبه است و ممکن است به دست افرادی با اهداف پلید بیافتد، اینجاست که بحث دفاع دربرابر پهپادها معنی پیدا می‌کند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

تکنولوژی به کار رفته در ساخت پهپادها بسیار پیشرفت کرده است و کار به جایی رسیده است که نمونه‌هایی از این پرندگان دیجیتالی، در اطراف دفتر نخست وزیر ژاپن به جاسوسی پرداخته‌‌اند و یا تعدادی از آنها توانسته‌اند وارد محوطه‌ی فضای سبز کاخ سفید شوند! تشکیلات مهندسی OpenWorks که در کشور انگلستان واقع شده است، به تازگی موشک‌اندازی را طراحی کرده است که قرار است دوباره امنیت را به حریم فضای بالای سرمان برگرداند.

این موشک‌انداز که SkyWall نامیده شده است، به طور اختصاصی قرار است در برابر پهپادهای مزاحم قد علم کند و خطر تهاجم آنها را خنثی نماید. تفاوتی که این سلاح با نمونه‌های مشابه دارد، این است که به جای نابود کردن پهپادها که گزینه‌ی آسان‌تری به نظر می‌رسد، سعی میکند آنها را به دام بیاندازد. SkyWall یک راکت حاوی تور بزرگی را پرتاب می‌کند و با این روش، پهپاد را در کمال سلامت دستگیر می‌کند.

شکار پهپادهای مزاحم با موشک‌انداز قابل حمل SkyWall

راکتی که به سمت پهپاد پرتاب می‌شود، در دقیق‌ترین زمان ممکن، یک تور بسیار گسترده را در زاویه‌ی مناسب بر روی پهپاد می‌اندازد و بعد از گیر کردن پهپاد در تور، یک چتر نجات باز می‌شود و پهپاد در امنیت کامل از لحاظ فیزیکی، به زمین می‌نشیند؛ چیزی شبیه به تله‌گذاری برای شکار پرندگان.

آن‌طور که گفته می‌شود، SkyWall می‌تواند از فاصله‌ی ۱۰۰ متری (۳۳۰ فوت)، پهپادها را نشانه بگیرد و آنها را به دام بیاندازد. این اسلحه به گونه‌ای طراحی شده است که یک انسان بزرگسال می‌تواند آنرا براحتی بر روی شانه‌ی خود بگذارد و شلیک را انجام دهد. یک سیستم ناوبری پیشرفته بر مبنای جهت‌گیری لیزری نیز به اپراتور سلاح کمک می‌کند تا به‌ طور کاملا دقیق، محل پهپاد را در آسمان شناسایی کند و با تعیین دقیق فاصله و ارتفاع، بر روی هدف قفل نماید و راکت را شلیک کند.

وزن سلاح به طور کلی ۱۰ کیلوگرم می‌شود و سیستم پرتاب آن نیز بر مبنای آزادسازی گاز فشرده است. همچنین بعد از هربار شلیک، تنها ۸ ثانیه برای جای‌گذاری و شلیک راکت بعدی زمان لازم است و بدین ترتیب می‌توان درصورتی که تیر اول به خطا رفت یا نتوانست پهپاد را در تور بیاندازد، تیر دوم را با فاصله‌ی کوتاهی شلیک کرد.

در ویدیوی زیر می‌توانید نحوه‌ی پرتاب، سیستم نشانه‌گیری، قفل کردن بر روی هدف، باز و بسته کردن سلاح و دستگیر کردن چند پهپاد را در عمل مشاهده کنید و به طور کامل با SkyWall آشنا شوید:


دانلود کنید

منبع: gizmag

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*