هزینه‌ی واقعی تولید هر پراید ۱۲ میلیون تومان است !

پراید از پرفروش‌ترین خودروهای بازار کشور است و از همین رو محفل شایعات راجب قیمت واقعی این خودرو بسیار داغ است. ایرانیان در طول چندین سال، شاهد افزایش قیمت بیش از ۱۰ میلیونی این خودرو بوده‌اند و به دلیل عدم افزایش کیفیت، همواره بر سر قیمت‌گذاری این اتومبیل جدل بوده است. حال رئیس اتحادیه‌ فروشندگان خودرو به این موضوع واکنش نشان داده و قیمت حقیقی پراید را مشخص کرده است. در ادامه با گجت نیوز باشید.

امیر ارسلان منصوری رئیس اتحادیه‌ فروشندگان خودرو، راجب بی توجهی شورای رقابت به بازخور‌د‌های تشکل‌های صنفی گلایه کرد و از قیمت ناعادلانه‌ی پراید پرده برداشت.

از همین حیث، به بازار شب عید فروشندگان اتومبیل اشاره داشت و گفت: “بازار خودرو همه ساله در بهمن ماه رونق می گرفت اما امسال بازار خودرو در روزهای ابتدایی اسفندماه وضعیت بهتری به خود گرفت.”

وی همچنین در ادامه صحبت هایش در خصوص آمار معاملات خرید و فروش امسال اظهار داشت: “اگرچه به تمامی واحدهای صنفی اعلام کردیم که آمار معاملات روزانه خود را وارد سامانه معاملات خودرو کنند اما متاسفانه ترس و واهمه از پرداخت مالیات موجب شده است تا واحدهای صنفی از درج معاملات خودرو در این سامانه نگرانی داشته باشند.”

رکود رخ داده در بازار خودرو یکی از مباحثی بود که منصوری به آن پرداخت و گفت: “دیگر مثل گذشته رکود در بازار وجود ندارد و شعار رکود در بازار درست نیست؛ شاید قبل از برجام هنوز رکود در بازار مشهود بود اما اکنون وضعیت بازار بهتر از سابق شده است.”

او همچنین به عنوان یک توصیه به مردم بیان کرد: “در آستانه عید نوروز از واحدهای صنفی بدون پروانه و شرکت های لیزینگ بدون مجوز، خودرو خریداری نشود.”

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو به صعود قیمت خودرو در شب عید اشاره داشت و اظهار کرد: “قیمت خودرو تابع عرضه و تقاضا است، هم اکنون عرضه خودرو در بازار زیاد و تقاضا کم است ضمن آنکه تولیدکنندگان خودرو نیز کاهش قیمتی را بر روی خودروها اعمال نکردند.”

منصوری راجب  مشکلاتی در روش قیمت گذاری خودرو شورای رقابت انتقاد کرد و عدم نظر خواهی این شورا از اتحادیه فروشندگان خودرو را هدف صحبت‌های خود قرار داد.

او در بخشی از صحبت هایش مستقیما به پراید اشاره کرد و گفت: ” شورای رقابت قیمت بالایی را برای خودروها اعلام می کند در حالیکه همه می دانند که قیمت واقعی پراید ۱۲ میلیون است و نباید ۱۹ میلیون تومان باشد.”

منبع: tasnimnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. بازم برید ۲۵ بدید پراید صفر اشغال ۱۲ تومن هم نشده

  2. درآمد دولت از این راه هست سالانه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان از این دوتا شرکت ایران خورد و سایپا درآمد داره تا وقتی که پای شرکت های خصوصی باز نشه تو این راه هیچ تغییر داده نمیشه.
    جالبه تحریم که شدیم همین فردا صب قیمت ها رفت بالا اما تحریم ها که برداشته شد میگن تا چند سال دیگه تغییری نمیبینیم خخخخخخ عین یه جک میمونه البته دومی درسته چند سال طول میکشه اما اولی نه به هر حال معلومه دست آمریکا و اسراییل دو کاره خخخخخخخخخخ قشنگ تابلو…. خخخخخخخخخ