كامپيوتر خود را با چشمانتان کنترل کنید

شرکت توبی که راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در زمینه کنترل رایانه با چشم عرضه می‌کند، اعلام کرده است فناوری جدید خود را بر روی ویندوز ۸ عرضه خواهد کرد.
این فناوری نوعی رابط کاربری است که به کاربران امکان می‌دهد به جای استفاده از ماوس با تماس چشم، رایانه خود را کنترل کنند.
به گزارش گجت نیوز کاربران ویندوز ۸ کافی است برای استفاده از این فناوری یک حسگر چشمی اینفرارد بر روی رایانه یا لپ تاپ خود نصب کنند و با خیره شدن به آیتم مورد نظر بر روی صفحه مانیتور آن را انتخاب کنند.
این فناوری بر روی رایانه‌های لوحی تحت سیستم عامل ویندوز ۸ نیز قابل استفاده خواهد بود.
شرکت مایکروسافت تلاش می‌کند ویندوز ۸ خود را در سال جاری عرضه کند.
احتمال می‌رود این سیستم عامل در ماه سپتامبر وارد بازار شود.
بنا بر اعلام شرکت توبی، این رابط کاربری که «زُل» (gaze) نامیده شده، برای اولین بار در نمایشگاه محصولات الکترونیکی CES که در شهر لاس‌وگاس آمریکا برگزار می‌شود، عرضه شود.
شرکت توبی، سال گذشته اولین نمونه از این فناوری جدید را بر روی لپ‌تاپ‌های لنوو نصب کرده بود.
مدتی پیش‌تر نیز این فناوری را بر روی یک دستگاه خودکار بازی رایانه‌ای در نیویورک عرضه کرده بود.
مدیران این شرکت اظهار امیدواری کرده‌اند بتوانند با دیگر شرکت و سازندگان محصولات رایانه‌ای وارد همکاری شود تا فناوری کنترل با تماس چشمی را به فناوری مسلط آینده تبدیل کنند.
هنریک اسکیلسون، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت توبی در باره این فناوری گفته است: کنترل چیزی از طریق نگاه کردن یک فعالیت شهودی، طبیعی و فوری است. «زُل زدن» همانند لمس کردن یک فعالیت شهودی و طبیعی است. دقت آن همانند ماوس است اما کارایی و سهولت استفاده از آن بیشتر از ماوس است.
گفتنی است شرکت توبی در سال ۲۰۰۱ توسط سه کارآفرین سوئدی و با هدف توسعه راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای کنترل رایانه با تماس چشمی تاسیس شد.
این شرکت از بدو تاسیس تاکنون رشد بسیار پرشتابی داشته است، به طوری که در سال ۲۰۰۷ روبه رشدترین شرکت در سوئد شناخته شد.
این شرکت در استکهلم سوئد واقع شده است و شعبه‌هایی هم در کشورهای ژاپن، آلمان، چین، آمریکا و نروژ دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*