با اضافه شدن ویژگی درگ و دراپ در اندروید N، متن‌های خود را بین اپلیکیشن‌ها جا به جا کنید

در نسخه توسعه دهندگان اندروید N شاهد یک ویژگی جذاب به نام Multi-window یا چندپنجره ای بودیم. ویژگی که به کاربران این امکان را خواهد داد تا دو اپلیکیشن را در کنار یکدیگر به اجرا درآورند. حال جالب است بداند که می‌توانید یک تکه متن را نیز به واسطه درگ و دراپ کردن بین این دو اپلیکیشن جا به جا کنید. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

قطعاً بسیاری از شما شنیده‌اید که نسخه توسعه دهندگان اندروید N چند روزی است که توسط گوگل در اختیار کاربران قرار گرفته است. در حال حاضر کپی و پیست کردن در تلفن‌های هوشمند به آسانی کامپیوتر‌ها نیست اما گوگل با نسخه بعدی سیستم عامل خودش قصد دارد تا به واسطه ویژگی Drag & Drop این مشکل را حل کرده و کار با اسمارت‌فون‌ها را لذت بخش تر از گذشته کند.

با توجه به گزارش “اندروید پلیس” یکی از ویژگی‌های جذاب اندروید N، چند پنجره‌ای یا Multi-window بودن آن است که به کاربران این امکان را خواهد داد تا دو اپلیکیشن را در کنار یکدیگر اجرا کنند. این ویژگی است که چندی قبل‌تر آن را در برخی تبلت‌ها مشاهده کرده بودیم اما گوگل تا به حال این ویژگی را در گوشی‌های هوشمند اندرویدی به ارمغان نیاورده بود.multi_window_drag_drop

به کمک این ویژگی کاربران می‌توانند به قطعه متنی را از یک اپلیکیشن درگ کرده و در اپلیکیشن بعدی پیست کند. به عنوان مثال اگر شما درحال نوشتن یک ایمیل هستید و نیاز دارید که قطعه متنی را از اپلیکیشنی دیگر درون آن اضافه کنید، به راحتی می‌توانید یک پنجره جدید از آن اپلیکیشن در کنار پنجره مربوط به ایمیل ایجاد کرده و متن دلخواه را با درگ کردن به داخل آن بیاورید.

برای این کار کافیست تا تیکه متن دلخواه را هایلایت کرده و سپس با کشیدن آن به اپلیکیشنی دیگر، انتقالش دهید. این ویژگی دقیقاً توسط سامسونگ در تلفن‌های جدید خودش استفاده شده است اما همانطور که میدانید تمامی تلفن‌های هوشمند سامسونگ به چنین قابلیتی مجهز نیستند. بنابراین اینجاست که گوگل دست به کار شده و به تنهایی چنین قابلیتی را برای تمامی تلفن‌های هوشمند به ارمغان آورده است.

منبع: ubergizmo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*