وقتی رئیس هیئت مدیره آلفابت با آیفون عکس می گیرد !

اریک اشمیت رئیس هیئت مدیره کمپانی آلفابت ( مادر گوگل ) است. وی که عادت دارد تا همیشه به واسطه گوشی هوشمند خودش از مراسماتی که در آن حضور میابد عکاسی کند، اینبار در مراسمی مربوط به گوگل و در کشور کره جنوبی ظاهر شد. اما ایندفعه عکاسی او جنجال بزرگی را آفرید. وی در حالی دیده شد که با یک آیفون درحال عکاسی از این مراسم بود. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

رئیس هیئت مدیره کمپانی آلفابت و عضو سابق کمپانی اپل آقای اریک اشمیت همواره عادت دارد که از مراسم مختلف با تلفن هوشمند خودش به عکاسی بپردازد. جالب است بدانید که وی چند سال گذشته نیز در اتفاقی جالب به واسطه یک تلفن هوشمند اندرویدی که هنوز تولید نشده بود از یک مراسم عکسبرداری کرد. این اتفاق به سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد و عکاسان در دست‌های اشمیت یک مدل از موتورلا موتو ایکس را می‌بینند و این درحالی بود که آن زمان هنوز مدل ذکر شده توسط کمپانی معرفی نشده بود. جالب است بدانید که کمی قبلتر و در سال ۲۰۰۹ نیز وی درحال عکاسی از یک مراسم در کشور اندونزی به وسیله یک دستگاه بلک بری دیده شد.

حالا در هفته گذشته تصاویری از رئیس هیئت مدیره آلفابت منتشر شده است که نشان می‌دهد وی با گوشی آیفون خود از یک مراسم در شهر سئول کره جنوبی عکاسی می‌کند. به نظر جالب نمی‌رسد که یک چهره شناخته شده در مراسمی که مربوط به سیستم هوش مصنوعی DeepMind AlphaGo کمپانی گوگل است، با دستگاهی از کمپانی رقیب به عکاسی بپردازد. سیستم هوش مصنوعی جدید گوگل اخیراً توانسته است یکی از بهترین گیمر‌های بازی پرطرفدار چینی، Weiqi را شکست دهد.

وقتی که استیو جابز زنده بود، هدف اشمیت تخریب کمپانی گوگل بوده است و وی بر این باور بود که گوشی‌های اندرویدی از روی آیفون کپی شده اند. در یک سخنرانی جنجالی که ژانویه سال ۲۰۱۰ استیو جابز در برابر کارمندانش انجام داد، اریک اشمیت گفت که این کمپانی وارد تجارت جستجوگر کوچک گوگل نخواهد شد. اما این سوال پیش می‌آید که گوگل پس از الگوبرداری از آیفون به کجا رسیده است!

نظر شما درباره این حرکت اریک اشمیت چیست؟ چه دلیلی میتواند موجب استفاده رئیس هیئت مدیره یک کمپانی از دستگاه رقیب سرسخت خود شود؟

منبع: phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*