موفقیت-سونی-در-بازار-گوشی

تغییر سیاست سونی در بازار موبایل‌ها جواب داد؛ اکسپریا سودآورترین موبایل اندرویدی دنیا

اخیرا شرکت سونی اعلام کرده که قصد دارد بخش گوشی‌های هوشمند خود را مورد بازبینی قرار دهد، قبلا  تلفن‌های هوشمند سونی باعث ضرر کردن این شرکت شده اند و بنا به گفته مدیر بخش موبایل سونی، این شرکت در این باره بیش از حد خوشبینانه عمل کرده بود و به هدفش، یعنی دست یابی به مقام سوم در بازار تلفن های هوشمند نتوانست برسد. بنابراین در حال حاضر، هدف این شرکت رسیدن به سود دهی است حتی اگر به قیمت از دست دادن ۲۰ الی ۳۰ درصد بازار تلفن های هوشمند برای سونی (Sony) باشد و تغییر سیاست این کمپانی به تازگی جواب داده است و این شرکت با اکسپریاهای خود در حال سود کردن در بازار موبایل است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

سونی موبایل می‌خواهد همان سیاست سونی اریکسون در عرضه مدل‌های محدود در بازار را ادامه دهد، با اینکه سیاست‌های کمپانی سونی در بازار موبایل در حال تغییرند، ولی این کمپانی در حال بدست آوردن سودهای خوبی از این بازار است.

طبق این اطلاعات، در یک چهارم پایانی سال قبل علارغم اینکه کمپانی ال جی در بازار موبایل از کسب سود مناسب باز ماند ولی کمپانی سونی  توانست حداقل سود را برای خود بدست آورد. با یک نگاه کوچک به نمودار قیمت متوسط فروش یا Average Selling Price به اختصار (ASP)، می‌توان دریافت که اکسپریاهای سونی دو برابر گوشی‌های هوشمند ال جی به فروش رسیده اند و اخیرا این اختلاف فروش بیشتر هم شده است.

gsmarena_001

بهتر است بدانید که متوسط قیمت فروش (ASP) درواقع ترکیبی از محصولات خط تولید و محصولات فروخته شده است. طبق این اطلاعات، در میزان قیمت متوسط فروش (ASP) کمپانی اپل جایگاه اول را در اختیار دارد و این درحالی است که این شرکت هیچ محصول میان‌رده‌ای ندارد (البته لازم به ذکر است که این شرکت معمولا محصولات قدیمی خود را با قیمت کمتر به فروش می‌رساند). اما بعد از کمپانی اپل، نام کمپانی سونی (Sony) در جایگاه دوم به چشم می‌خورد و در جایگاه سوم نیز اچ تی سی (HTC) قرار دارد.

gsmarena_002

ظاهرا تغییر جهت کشتی سونی به سمت حضور در بازار تلفن‌های هوشمند رده‌ بالا حرکت مثبتی بوده است، طبق پیش بینی ها کمپانی سونی، می تواند از فروش هر گوشی هوشمند رده بالا حدود ۲۶ دلار سود ببرد. باید اشاره کنیم که کمپانی سامسونگ از فروش تلفن‌های هوشمند رده بالایش ۲۳ دلار و کمپانی اپل (apple) حدود ۱۸۴ دلار سود می‌برند. اما شرکت‌هایی مانند الجی، اچ تی سی (HTC) و مایکروسافت درحال ضرر دادن در این بخش هستند.

gsmarena_003

قیمت متوسط فروش اچ تی سی نیز از سامسونگ، حدود ۱۲ دلار بیشتر ارزیابی شده است اما سودی که در این بخش توسط هر موبایل نسیب کمپانی می‌شود، حدود ۶۱ دلار با سامسونگ اختلاف قیمت دارد. کمپانی سامسونگ ، متشکل از شرکت‌های زنجیره ای زیادی است و این ویژگی می‌تواند تا حدودی ضعف این شرکت در قیمت متوسط فروش را بپوشاند. در بازار کنونی، سونی تنها تولید کننده اندرویدی است که پیشرفت را در کنار رشدی بسیار مناسب تجربه می‌کند.

gsmarena_004

در این حین جالب است که نگاهی هم به تغییر در وفاداری کاربران بیاندازیم. کاربران گوشی‌های اچ تی سی (HTC) به سمت دیگر تولید کننده‌ها کشیده شده اند، با این که سامسونگ کاربران خوبی را جذب کرده است اما خیل عظیمی از کاربرانش به سمت هواوی کوچ کرده اند. البته مهاجرت کاربران سامسونگ فقط به اینجا ختم نمی‌شود و قسمتی از آنها به سمت بی کیو و موتورولا هم روی آورده اند.

gsmarena_005

منبع: gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سلام دوستان من یک گوشی سونی قدیمی دارم دیگر قابیلت نلود برای گوگل پلی و بازار با مایکت ندارد وقت مروگر کار خود ادامه میدهد اتصال روز به روز کم میشود ضیف تر و کندتر چه پیشنهاد دارید لطفن این سیاست حریم خصوصی را بررسی بروزرسانی خودکار را غیرفعال نکنید