حالت Night Mode در اندروید N بازگشته است

حالت Night Mode در اندروید N بازگشته است

قابلیت Night Mode یا همان حالت مخصوص شب، حالتی است که در اکثر سیستم عامل‌ها وجود دارد. این قابلیت باعث می‌شود هنگامی که کاربر در محیط‌های تاریک و با نور کمتر از حد نرمال از دیوایس خود استفاده می‌کند، رنگ‌های رابط کاربری تغییر کند و به حالتی تیره‌تر دربیاید. با این تغییر، فشار کمتری به چشم‌ها وارد می‌شود و خواندن متون و دیدن تصاویر هم راحت‌تر می‌گردد. حال به نظر می‌رسد گوگل در اندروید N این قابلیت را گنجانده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

سال گذشته و در زمان معرفی اندروید نسخه‌ی ۶.۰ (اندروید مارشملو)، قابلیتی به عنوان Dark mode وجود داشت که رنگ‌های تمام قسمت‌های رابط کاربری را تیره می‌کرد. البته این قابلیت تنها در پیش نسخه‌های مخصوص توسعه دهندگان وجود داشت و متاسفانه گوگل در نسخه‌ی نهایی، این قابلیت را به دلایل نامعلوم حذف کرد.

اما خبر خوب اینجاست که گوگل بار دیگر این قابلیت را با نام “Night Mode” به سیستم عامل اندروید باز گردانده است و این بار این قابلیت در اندروید N گنجانده شده است. طبق تصاویری که از حالت Night Mode در پیش نمایش اندروید N منتشر شده است، کاربران قادر خواهند بود تنظیمات بیشتری را اعمال کنند و قابلیت‌های سفارشی سازی مناسبی برای آن‌ها فراهم شده است.

اولین قابلیت این است که کاربران می‌توانند تعیین کنند که این قابلیت با توجه‌ به مکان آن‌ها در نقشه و ساعت دیوایس فعال شود. روشن کردن این گزینه باعث می‌شود حالت Night Mode به طور اتوماتیک و در ساعت خاصی فعال شود. همچنین فعال کردن حالت مخصوص شب تنها محیط را تیره‌تر نمی‌کند، بلکه کاربران می‌توانند تعیین کنند که میزان روشنایی صفحه و رنگ‌ها نیز با توجه به نور محیط تنظیم شود.

Screen-Shot-2016-03-09-at-5.01.32-PM

در توضیحات این قابلیت نیز آمده است که با فعال کردن حالت مخصوص شب، نواحی اصلی اندروید که دارای تم روشن هستند (مانند بخش تنظیمات) تغییر می‌کنند و به رنگ تیره در‌می‌آیند. مطمئنا برای اکثر کاربران که در ساعات پایانی شب و در نور کم از اسمارت‌فون یا تبلت‌های خود استفاده می‌کنند، قابلیت Night Mode می‌تواند به یک حالت کاربردی تبدیل شود و امیدواریم که گوگل در نسخه‌ی نهایی اندروید N آن را حذف نکند.

منبع: ubergizmo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*