اکزیسنوس-سامسنوگ-سریع-تر-از-اسنپدراگون-است

تماشا کنید: سرعت اکزینوس در گلکسی اس ۷ از اسنپدراگون ۸۲۰ بیشتر است

بارها و بارها شاهد بوده‌ایم که گوشی‌ها و پرچمداران تولیدی شرکت سامسونگ با مشخصه‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. به طور معمول یک مدل از این دستگاه‌ها به تراشه Exynos و دیگری به تراشه‌ای ساخت یک شرکت دیگر تجهیز می‌شود که معمولا این شرکت، کوالکام است. سامسونگ باز هم به این سنت پای بند بوده و دو دردانه خود یعنی گلکسی اس ۷ ( Galaxy S7 ) و گلکسی اس ۷ اج ( Galaxy S 7 edge ) را در دو مدل مختلف روانه بازار کرده است، یکی با پردازنده اگزینوس ۸۸۹۰ و دیگری با پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام تجهیز شده است. چندی پیش نتیجه تست بنچمارک دو پردازنده منتشر شد و اکنون تست دنیای واقعی در قالب ویدیو از یک واقعیت جدید درباره این دو نوع پردازنده، پرده برداری کرده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

هر وقت با دستگاه هایی مواجه می شویم که دو نسخه متفاوت با پردازنده متفاوت دارند، فهمیدن اینکه کدام پردازنده سریعتر است می تواند همیشه جالب باشد. برای مثال می توانیم به دو پرچمدار جدید کمپانی سامسونگ (samsung)، یعنی موبایل های گلکسی اس ۷ ( Galaxy S7 ) و گلکسی اس ۷ ادج ( Galaxy S 7 edge ) اشاره کنیم که هر کدام دارای دو نسخه با پردازنده های متفاوت اسنپدراگون ۸۲۰ (Snapdragon ۸۲۰) و اگزینوس ۸۸۹۰ (Exynos ۸۸۹۰) خود کمپانی سامسونگ هستند. نسخه‌ی پردازنده‌ای که بر روی گجت شما خواهد بود، بستگی به جایی دارد که زندگی می‌کنید. اگر در آمریکا زندگی می‌کنید پس باید در حال تجربه کردن گلکسی اس ۷ سامسونگ با پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ (Snapdragon 820) باشید وگرنه گوشی هوشمند شما از اکزینوس ۸۸۹۰ (Exynos 8890) قدرت خود را تامین می کند. یک تفاوت کوچک در طراحی این دو نوع پردازنده وجود دارد، با این وجود می توان گفت که بازده این دو هم متفاوت است.

ممکن است کمی گیج شده باشید، ولی بگذارید تا موضوع را با یک توضیح مختصر برایتان باز کنیم: در اینجا دو نوع تست وجود دارد. یک تست AnTuTu یا بنچمارک (benchmark) و تستی دیگر که ما آن را تست real-life می‌نامیم. اگر پیگیر خبرها بوده باشید، در هفته گذشته یک بنچمارک (benchmark) صورت گرفت که طبق آن اسنپدراگون ۸۲۰ (Snapdragon 820) با کسب ۱۳۶,۳۸۳ امتیاز در مقابل ۱۲۹,۸۶۵ امتیاز پردازنده اکزینوس ۸۸۹۰ (Exynos 8890)، برتری خود را  ثابت کرد. با این حال، می توان گفت که این معیارهای آزمایشگاهی می توانند تعیین کنند که کدام پردازنده در دنیای واقعی یا real-life سریعتر است؟ اخیرا طبق ویدیوی که در وبسایت یوتیوب (YouTube) منتشر شده است، به نظر می رسد نسخه گلکسی اس ۷ ی که پردازنده اکزینوس ۸۸۹۰ (Exynos 8890) در داخل آن تعبیه شده است سریعتر از نسخه همراه اسنپدراگون ۸۲۰ (Snapdragon 820) عمل پردازش اطلاعات را انجام می دهد.

نسخه گجتی که دارای پردازنده اکزینوس ۸۸۹۰ (Exynos 8890) است می‌تواند اپلیکیشن ها را سریعتر اجرا کند و نرخ رندر ویدیویی بالاتری نسبت به نسخه اسنپدراگون ۸۲۰ (Snapdragon 820) داشته باشد. عوامل خیلی زیادی می تواند در ایجاد این تفاوت و در طرز کار دو نوع پردازنده نقش داشته باشند. برای مثال ممکن است پردازنده اکزینوس ۸۸۹۰ (Exynos 8890) برای کار با موبایل های هوشمند گلکسی اس ۷ (Galaxy S7) و گلکسی اس ۷ ادج ( Galaxy S 7 edge) بهینه سازی شده باشد، چون هم این پردازنده و هم گوشی محصول یک کمپانی هستند. با اینکه پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ (Snapdragon 820) ظاهرا قوی و کارا به نظر برسد ولی ممکن است برای کار با محصولات سامسونگ به خوبی بهینه سازی نشده باشد. فیلم‌های زیادی برای مقایسه این دو نوع پردازنده در یوتیوب (YouTube) منتشر شده است که ما دو عدد از آنها را برای شما آماده کرده ایم.منبع: androidheadlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*