شرکت ال‌جی الکترونیس

ال جی به‌ دنبال ساخت کارخانه جدید تولید نمایشگرهای منعطف OLED

در سال‌های گذشته کمپانی کره‌ای LG سرمایه‌گذاری‌های کلانی در زمینه تولید نمایشگرهای انعطاف‌پذیر OLED کرده است. اگر به‌خاطر داشته باشید ال‌جی در نوامبر ۲۰۱۳ با رونمایی از LG G Flex به یکی از تولیدکنندگان نمایشگرهای خمیده برای اسمارت‌فون‌ها بدل گشت و حالا با تاسیس کارخانه‌ای جدید درصدد توسعه این قسمت از کمپانی عظیم خود برآمده است.

LG Display بخشی از کمپانی بزرگ LG است که اینک به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین تولیدکنندگان پنل‌های OLED شناخته می‌شود و تصمیم به گسترش فعالیت‌های خود و ورود به عرصه‌های فراتر از تلویزیون و تلفن‌های هوشمند دارد. امروز ال‌جی دررابطه با برنامه‌های خود برای سرمایه‌گذاری‌های جدید و ساخت کارخانه جدید تولید پنل نوری OLED اطلاعاتی را در دسترس طرفداران خود قرار داده است. شایان ذکر است کارخانه جدید در نیمه اول سال آتی میلادی قادر به تولید انبوه سفارش‌ها خواهد بود.

فعالیت‌های هلدینگ شرکت LG محدود به تولید اسمارت‌فون و نمایشگر نبوده و قسمت‌های صنایع الکترونیک، صنایع شیمیایی و ارتباطات را نیز سامان می‌دهد. دسامبر سال گذشته بخش صنایع شیمیایی ال‌جی به مالکیت LG Display در آمد. در پی این تصاحب، حالا این کمپانی قادر به برپا کردن کارخانه جدید ساخت پنل OLED در شهر گومی (Gumi) کره جنوبی گشته است. پنل‌های تولیدی این کارخانه در آینده‌ای نزدیک در ساخت دکوراسیون و واحدهای نورپردازی هتل‌های لوکس و سطح بالا به‌کار گرفته خواهند شد. همچنین به گفته این کمپانی تمرکز بیشتری برروی صنعت خودرو و هماهنگی بین برنامه‌ها نظیر ادغام پنل‌های نوری OLED در مبلمان صورت خواهد گرفت.

جالب است بدانید براساس گزارش‌های مرکز تحقیقات UBI، پیش‌بینی می‌شود بازار پنل‌های نوری OLED از ۱۳۵ میلیون دلار در سال جاری به ۱.۶ میلیارد دلار در ۲۰۲۰ افزایش یابد.

اخبار رسمی منتشر شده از سوی LG حکایت از تاسیس اولین کارخانه نسل پنجم پنل‌های نوری منعطف OLED دارند. این سازه توانایی تولید ۱۵ هزار لایه‌های شیشه‌ای در ماه دارد که البته به نسبت میزان سفارش، قابلیت افزایش سرعت تولید می‌باشد.

نمایشگرهای OLED تولید گرما و مصرف انرژی بسیار پایینی نسبت به سایر نمایشگرها دارند. ساخت این‌گونه نمایشگرها در اندازه‌های گوناگون، نوید کاهش مصرف انرژی در سایر گجت‌ها و دستگاه‌های مورد استفاده روزمره را می‌دهند؛ گرچه به‌نظر نمی‌آید این ریسک کره‌ای ها منجر به ایجاد تحول در عرصه پنل‌های OLED شود.

منبع : AndroidHeadlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*