در استارت‌آپ هوش مصنوعی چه گذشت؛ سامسونگ چهارمین سرمایه‌گذار هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) چندی هست که پا به علم و تکنولوژی گذاشته و بسیاری از دانشمندان و برنامه نویسان در صدد گسترش این پدیده‌ی کامپیوتری هستند. هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت است و کسی جلودار شتاب همواره تندشونده‌ی آن نیست. بازار های جهانی در حال روی آوردن به این تکنولوژی هستند تا با بهره‌برداری از آن، اهداف خود را عملی کنند. استارت آپی که دیروز با حضور مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) و آقای اریک اشمیت (Eric Schmidt – رئیس شرکت آلفابت) برگزار شد، در راستای پیشرفت این تکنولوژی بود. گجت نیوز همراه شماست.

در هر صورت، شرکت های بزرگ جهان که در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کنند، تمامی تمرکز خود را بر روی هوش های مصنوعی گذاشته و در حال تحقیق و جستجو درباره این فناوری هستند. شرکت های گوگل (Google) و فیس‌بوک (Facebook) از مهمترین فعالان هوش مصنوعی و طراحی ربات های انسان نما هستند. هوش مصنوعی تنها مقصودش ربات های انسان نما یا کامپیوتر های سخن گو نیست، بلکه همین گوشی هوشمندی که در دست شماست یا تبلتی که با آن کار انجام می‌دهید یا حتی تلفنی که با آن تماس می‌گیرید، همه و همه دارای یک هوش مصنوعی هستند. شرکت کره‌ای سامسونگ (Samsung) در این شرکت توانست لقب “چهارمین سرمایه‌گذار برتر” در هوش مصنوعی را از آن خود کند.

سامسونگ در چند سال اخیر، سرمایه گذاری های زیادی بر روی فناوری هوش مصنوعی انجام داده است. محور کاری این شرکت اصلا ربطی به هوش مصنوعی ندارد، اما با نوآوری هایی که از خود بروز داد، توانست در کنار شرکت هایی چون گوگل و فیس‌بوک جای گیرد. این شرکت آسیایی، آزمایشگاه ها و لابراتوری های زیادی در اختیار محققان قرار داده تا تحقیقات خود را در زمینه هوش مصنوعی انجام دهند. در حال حاضر، سامسونگ بر روی پروژه دانشگاه دیکین (Deakin) استرالیا سرمایه‌گذاری کرده تا تکنولوژی خانه های هوشمند را تا سطح بسیار بالایی ارتقا دهد.

منبع: Android Headlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*