پتنت جدید سامسونگ اجازه می‌دهد تا هر وقت که صفحه را خواستید گسترش دهید

در یک کلام باید گفت که اگر آنچه که سامسونگ ثبت کرده صحت داشته باشد باید شاهد یک رویداد بزرگ در صنعت موبایل باشیم. صفحه‌ای که می‌توان آن را در مواقع لزوم گسترش داد و تفاوت میان گوشی و فبلت را از میان برداشت.

از طراحی اج (Edge) گرفته تا سری گلکسی نوت، هر دو طراحی‌هایی هستند که سر و صدای زیادی به پا کرده اند. حال کاربردی باشند یا خیر، به نظر می‌رسد این‌ها برای سامسونگ کافی نیست و کمپانی کره‌ای به دنبال یک برگ برنده است که کسی تاکنون صاحب آن نشده است. تکنولوژی که بالاخره می‌تواند از صفحات منعطف به درستی استفاده کرده و باعث رشذ فروش آن‌ها گردد.

در حقیقت شمار زیادی از کاربران علاقه به استفاده از صفحات کوچک دارند و از گوشی‌هایی با صفحات بزرگ دوری می‌کنند. سامسونگ نیز گویا بارها به USPTO سر می‌زند تا طرح‌های جدیدی از صفحات منعطف را ثبت کند اما هیچکدام تاکنون عملی نشده و بر روی کاغذ باقی مانده اند.

پاسخ سامسونگ به گوشی ال‌جی جی فلکس ( LG G Flex ) نیز گلکسی Round بود که دارای صفحه‌ای منحنی بوده و فقط در کره‌ی جنوبی به فروش رسید. سامسونگ در زمینه‌ی گوشی‌های تاشو و منعطف نیز تجربه دارد. هرچند پتنت آخری که به ثبت رسیده خبر از صفحه‌ای می‌دهد که می‌توان آن را لوله کرد.

در حقیفت، صفحه‌ی گوشی شما کوچک است اما می‌توانید صفحه را  بزرگ‌تر کنید. با این کار به راحتی می‌توان گوشی را در جیب خود جای داد و وقتی نیاز بود مکالمه‌ای داشت و محتویات مختلف را نیز در صفحه‌ای به اندازه‌ی دلخواه مشاهده کرد.

البته مشکل اصلی که در مورد این پتنت‌ها وجود دارد این است که هیچکدام رنگ نور آفتاب را هرگز به خود نمی‌بینند و در همان طرح‌های بر روی کاغذ باقی می‌مانند. البته سامسونگ و دیگر کمپانی‌ها توانسته اند صفحات منعطف را بسازند اما عملی کردن آن و به سود رساندن این پتنت‌ها مشکل اصلی‌ست. هرچند، در صورت ساخته شدن موبایلی با استفاده از طراحی جالبی که در این پتنت مشاهده می‌شود، می‌توان انتظار یک دیوایس جالب را داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*