ببینید: یک هفته‌ی زمستانی در جزایر لوفوتن کشور نروژ

«هر طرف را که نگاه می‌کنم توسط آپارتمان‌های بتنی محاصره‌شده و خیابان‌های شلوغ در حال نقشه‌ریزی برای خفه کردن من هستند.» احتمالاً این جمله شامل حال خیلی از ماها می‌شود و شاید گذر فصل زمستان، اما پاییز بهار و تابستان خیلی برایمان توفیقی نداشته باشد به‌جز تغییر در دمای هوا، در جزایر لوفوتن گویا همه‌چیز حال و هوای دیگری دارد.

اما مناطق متعددی در این جغرافیای گسترده‌ی جهانی پراکنده‌شده‌اند که تغییر فصل‌ها در آنجا به معنی تغییر همه‌چیز است: از سبک زندگی و رنگ محیط‌زیست گرفته تا تغییر رفتار حیوانات و رنگ‌های آسمان. نروژ یکی از همین کشورهاست و سالانه میلیون‌ها گردشگر نه برای اقامت در هتل‌های لوکس و شهرهای پاکیزه‌اش، بلکه برای لذت بردن از مناطق بکر طبیعی از آن دیدن می‌کنند.

مجمع‌الجزایر لوفوتن (Lofoten) در استان نردوی (Nordway) واقع‌شده است و ازلحاظ زیبایی‌های بصری و جلوه‌های طبیعی، نه‌تنها یکی از بهترین مناطق نروژ بلکه یکی از جذاب‌ترین مقاصد توریستی جهان محسوب می‌شود. Mikołaj Gospodarek نام عکاس ماجراجویی است که یک هفته در لوفوتن اقامت داشته است و تجربه‌ی خود را با مجموعه‌ای از تصاویر فوق‌العاده با دیگر کاربران در جهان به اشتراک گذاشته است.

او در عکس‌هایش به هیچ‌کدام از ماها رحم نکرده است و با به تصویر کشیدن بستر روستایی لوفوتن در آغوش یخ و برف، سرما را تا مغز استخوانمان فروکرده است! شاید با دیدن تصاویر او با خود بگویید که مگر می‌شود زمستان این‌همه رنگ داشته باشد؟ بله اگر در لوفوتن باشید می‌شود! آنجا حتی برف و یخ هم چندین رنگ دارند و پابه‌پای برگ‌های پاییزی، رنگ عوض می‌کنند.

تماشا کنید: یک هفته‌ی زمستانی در جزایر لوفوتن کشور نروژ

Gospodarek سال‌هاست که به‌کار عکاسی طبیعت مشغول است اما سفر اخیرش به کشور نروژ را یکی از برترین و به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌های عکاسی خود نامیده است. او از سواحل یخی مجاور دریای خروشان و از سواحل شنی مجاور دریاچه‌ی یخ‌زده عکس گرفته است؛ از ترکیب دشت‌های سرد با کوهستان‌های پوشیده شده از برف تصویر گرفته و با تغییر در ساعت عکاسی خود از در طول روز، توانسته تمام‌رنگ‌های متنوع طبیعت لوفوتن را برای ما نقاشی کند.

البته او از آسمان شب هم غافل نشده است و با به تصویر کشیدن پرتوی جادویی شفق قطبی، به جنگ افسانه‌ای خیر و شر رفته است. این پرتوهای زمردی رنگ که شفق‌های شمالی هم نامیده می‌شوند، تنها در شب‌های خاصی از زمستان در آسمان مناطق نزدیک به قطب ظاهر می‌شوند و او بسیار خوش‌شانس بوده که در طول سفرش توانسته است تصاویر زیبایی از آن‌ها را شکار کند.

تماشا کنید: یک هفته‌ی زمستانی در جزایر لوفوتن کشور نروژ

ببینید: یک هفته‌ی زمستانی در جزایر لوفوتن کشور نروژ

مجموعه تصاویر جزایر لوفوتن را در زیر مشاهده می‌کنید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. خیلی زیبا و دیدنی؛ اگه آدم بخواد به آرامش حقیقی برسه تعطیلات یه همچین جای قشنگی بهترینه :Happy: :Angel: