تویوتا ترمز اتوماتیک را تا سال ۲۰۱۷ به یک استاندارد تبدیل می کند

آیا نگران این هستید که نتوانید در زمان درست پای خود را بر روی پدال ترمز فشار دهید و با تویوتا کمری ( Toyota Camry ) خود تصادف کنید؟ خب، به نظر می‌رسد که تویوتا چاره‌ای برای این مشکل شما یافته است تا مانع چنین حوادثی شود.

کمپانی محبوب ژاپنی که در زمینه‌ی خودروسازی فعالیت می‌کند اعلام کرده که تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، سیستم ترمز خودکار این کمپانی قرار است استانداردی برای ۲۵ عدد از هر ۳۰ خودروی تویوتا و مدل‌های لکسوس باشد.

این سیستم خودکار ترمز تنها در خودرو‌هایی مانند ۴Runner ،Mirai، لکسوس GX، تویوتا ۸۶ که به نام Scion FR-ُS نیز شناخته می‌شود و Scion iA به حالت استاندارد نخواهد بود.

فقط آنچه که شما به دست می‌آورید متفاوت خواهد بود: در حالی که لکسوس فقط دارای یک سیستم ترمز است که بر مبنای یک دوربین و رادار موج میلی‌متری‌ست، تویوتا دارای هر دو سیستم لیزری و رادار موج میلی‌متری خواهد بود.

در هر صورت باید اذعان داشت که این سیستم‌‌ها می‌توانند سلامت و امنیت راننده و سرنشینان خودرو را تامین کرده و قدم بزرگی در جهت پیشرفت خودروهای نیمه خودران، آن هم در یکی از بزرگ‌ترین برند‌های خودروسازی در جهان خواهد بود.

با این حساب دیگر فرق نمی‌کند که یک خودروی Yaris سوار شوید یا خودروی گران قیمت لکسوس ال ایکس ( Lexus LX )، آن چیز که اهمیت دارد این است که می‌توانید دیگر با آرامش خاطر رانندگی کرده و از تجربه‌ی رانندگی خود لذت ببرید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*