اولین تحویل بسته توسط پهپاد در ایالت نوادای آمریکا انجام شد

برای اولین بار؛ تحویل بسته پستی با پهپاد در ایالت نوادای آمریکا

وقتی صحبت از ایالت نوادا (Nevada) می‌شود، تمام کسانی که به آمریکا سفر کرده اند یا ساکن آنجا هستند، به طور خودکار شهر لاس وگاس را در ذهن خود تجسم می‌کنند. اما با اتفاقی که در شهر کوچک هاوثورن (Hawthorne) در غرب نوادا رخ داده است، شهرت این شهر نیز چند برابر قبل شده است: اولین تحویل بسته پستی با پهپاد.

شهر هاوثورن یک شهر کوچک با جمعیت ۳ هزار نفری است که در لبه‌ی غربی ایالات صحرایی نوادا قرار گرفته است. مردم این شهر زندگی آرامی دارند و تقریبا مورد خاص یا نکته‌ی تاثیرگذاری در تاریخ این شهر یافت نمی‌شود. اما با تصمیمی که مسئولان کمپانی Flirtey گرفته اند، نام هاوثورن هم در بین اولین‌ها ثبت شده است.

این کمپانی که در زمینه‌ی ارسال محموله‌های پستی با پهپاد فعالیت دارد، در سال ۲۰۱۳ در کشور استرالیا شروع به کار کرد. کار آن‌ها در استرالیا، تحویل کتاب‌های درسی به دانشگاه‌های این کشور بود و بعد از افزایش فعالیت‌ها، آن‌ها تصمیم گرفتند به ایالات متحده سفر کنند و دامنه‌ی فعالیت‌هایشان را در سرزمین فرصت‌ها گسترش دهند.

برای شروع کار به عنوان یک کمپانی تحویل دهنده توسط پهپاد، آن‌ها آزمایشات و بررسی‌های اولیه‌شان را شروع کرده اند و اولین آزمایش میدانی خود را در شهر هاوثورن با تحویل یک محموله شامل بسته‌ی نجات با موفقیت به پایان رساندند. در این آزمایش که با همکاری دانشگاه نوادا انجام شد، یک بسته شامل آب آشامیدنی، غذای اضطراری و کیت کمک‌های اولیه درون جعبه‌ای قرار گرفت و بروی پهپاد مورد نظر سوار شد. سپس این پهپاد که یک مالتی کوپتر شش موتوره است، از روی مسیر از پیش تعیین شده و بدون کنترل انسان پرواز کرد و زمانی که به خانه‌ی مورد نظر رسید، محموله را به روی زمین فرستاد و ماموریت با موفقیت انجام شد.

۳._flirtey_-_urban_delivery

“هاوثورن دقیقا مشخصاتی که ما می‌خواستیم را داشت. این شهر دارای منزل‌های مسکونی متفاوتی بود که در نزدیکی اکثر آن‌ها موانعی همچون درخت و سیم‌های برق وجود دارد؛ چیزهایی که در اکثر مناطق شهری وجود دارند و این شرایط برای آزمایش دقت تحویل بسته‌ی ارسالی کاملا مناسب است.”

این‌ها را متیو سویینی (Matthew Sweeney) مدیر کمپانی Flirtey در مصاحبه‌ با Popular Science می‌گوید. او که دو سال پیش به ایالات متحده سفر کرده است، اکنون از هر زمان دیگری به اجرای عمومی طرح ارسال محموله‌هایش با پهپاد نزدیک است و قصد دارد مرحله‌ی بعدی آزمایش را در یک شهر شلوغ‌تر با تراکم بنای بیشتری انجام دهد تا پهپاد‌های کمپانی با چالش‌های بیشتر و واقعی‌تری مواجه شوند.

۱._flirtey_-_urban_delivery

او تا همین جا هم توانسته قدم بزرگی بردارد و اولین تحویل بسته توسط پهپاد را به صورت عملی در صحرای نوادا انجام دهد، اما در طی همین مدت او و همکارانش درحال جمع آوری اطلاعات و گرفتن تاییدیه‌های قانونی نیز هستند تا هرچه سریع‌تر بتوانند کارشان را به طور رسمی آغاز کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*